ArcelorMittal Poland dba o noworodki w świętochłowickim szpitalu

19 maja 2016

Dotyczy firmy: ArcelorMittal Poland,

W czwartek, 12 maja br., przedstawiciele ArcelorMittal Poland odebrali z rąk prezydenta Świętochłowic Dawida Kostempskiego podziękowania za wsparcie w zakupie nowoczesnego inkubatora. Podczas uroczystości obecny był także zarząd Zespołu Opieki Zdrowotnej wraz z jego prezesem Dariuszem Skłodowskim, a także pracownicy placówki obchodzący jubileusze pracy zawodowej.

– Cieszy nas, że wsparliśmy Oddział Neonatologiczny Szpitala Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach. Dzięki darowiźnie w wysokości 40 tys. złotych szpital zakupił inkubator zamknięty stacjonarny przeznaczony do intensywnej opieki nad noworodkiem. Pomaganie, zwłaszcza najmłodszym przedstawicielom lokalnej społeczności, jest wpisane w działania społecznej odpowiedzialności biznesu realizowanej przez ArcelorMittal Poland – komentuje Karolina Muza, szefowa Biura Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland.

Wsparcie w zakupie inkubatora to nie pierwsza inicjatywa zrealizowana przez producenta stali na rzecz lokalnej społeczności Świętochłowic. W samym 2015 roku ArcelorMittal Poland zrealizował lokalne projekty z obszaru edukacji, w tym wsparcie Gimnazjum nr 5 im. Marii Dulcissimy Hoffmann i Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bolesława Chrobrego w przygotowaniu pracowni językowych. Dodatkowo firma przekazała 112 używanych komputerów do 8 instytucji. Z tego wsparcia skorzystały szkoły, organizacje pozarządowe czy ośrodek pomocy społecznej. ArcelorMittal Poland pomógł również w organizacji dwóch lokalnych imprez rekreacyjno-sportowych dla pracowników i ich rodzin oraz mieszkańców Świętochłowic.

ArcelorMittal Poland aktywnie uczestniczy w życiu lokalnych społeczności i jest patronem licznych działań edukacyjnych. W ramach programu inwestycji w edukację firma wyposażyła już 56 multimedialnych pracowni językowych w szkołach podstawowych, gimnazjach i zespołach szkół ponadgimnazjalnych w Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Krakowie, Sosnowcu, Świętochłowicach i Zdzieszowicach. ArcelorMittal Poland przyczynił się również do powstania 55 pracowni tematycznych, ekonomicznych, mechatronicznych oraz tzw. „pracowni doświadczania świata” w szkołach integracyjnych.