Annual CSR Outlook – nowa inicjatywa CSRinfo i Tchibo Warszawa

Ta informacje została zamieszczona w portalu powyżej 11 lat temu.
Dane w niej opisane i stan prawny, na który się powołuje, mogły się zdezaktualizować.
27 lutego 2013

Dotyczy firmy: Tchibo,

Jakie wydarzenia były najważniejsze w 2012 roku? Na jakie trendy menedżerowie powinni zwrócić uwagę w 2013 roku? Jak branża handlu detalicznego odpowiada na wyzwania zrównoważonego rozwoju? Na te pytania odpowiada najnowszy raport Annual CSR Outlook 2012 opracowany przez firmy CSRinfo i Tchibo Warszawa.

Raport Annual CSR Outlook 2012 to pierwsze, tegoroczne, kompleksowe podsumowanie roku 2012 w obszarze CSR. Zawiera hasłowy przegląd najważniejszych globalnych trendów oraz inicjatyw i wydarzeń, które miały miejsce na świecie i w Polsce. Prezentuje dane liczbowe z rynku polskiego najważniejsze debiuty, godne uwagi publikacje. Uzupełnieniem materiału analitycznego jest komentarz międzynarodowych ekspertów.

– Materiał jest przydatny dla każdego menedżera CSR. Pokazuje, jakie zjawiska będą kształtowały CSR w tym roku i na jakie wyzwania firmy powinny zwrócić uwagę. Podsumowanie jest przygotowane w krótkiej formie raportu i doskonale uzupełnia inne inicjatywy, jakie są dostępne na rynku. Za rok planujemy wydać kolejny raport – mówi Liliana Anam, menedżer CSRinfo.

Autorzy raportu poświęcili szczególną uwagę branży handlu detalicznego. Wśród najważniejszych zjawisk wymienili: raportowanie wyników przez liderów, koncentrację na redukcji emisji CO2 i efektywności oraz redukcji opadów w całym cyklu życia produktu, a także ułatwienie klientom odpowiedzialnych zakupów.

– Naszą intencją było przygotowanie takiego podsumowania ubiegłego roku, które zainspiruje do nowego spojrzenia na inicjatywy firmowe realizowane obecnie i w przyszłości – wyjaśnia Ewelina Wasilewska, Kierownik ds. odpowiedzialności biznesu w Tchibo Warszawa. – Jest to szczególnie ważne w kontekście wyzwań stojących przez firmami z branży handlu detalicznego.

Annual CSR Outlook 2012 został przedstawiony 7 lutego br. podczas Śniadania Branżowego organizowanego przez CSRinfo i Tchibo Warszawa. Publikacja Annual CSR Outlook 2012 w wersji polskiej i angielskiej jest dostępna do pobrania na stronach CSRinfo oraz Tchibo. Fotorelacja ze Śniadania Branżowego dostępna jest na stronie FB CSRinfo.

Źródło: Materiały prasowe

Pliki do pobrania:

Annual CSR Outlook 2012