Amica pomaga pogorzelcom z Nowego Tomyśla

15 marca 2021

Dotyczy firmy: Amica,

Grupa Amica od lat angażuje się w działania mające na celu wsparcie najbardziej potrzebujących. Nie pozostała obojętna wobec tragedii rodziny z Nowego Tomyśla, która szczególnie ucierpiała w pożarze dwupiętrowej kamienicy. Amica przekazała rodzinie sprzęt niezbędny do wyposażenia nowej kuchni.

15 lutego w starej części Nowego Tomyśla, przy ul. Mickiewicza, wybuchł pożar ponad stuletniej, dwupiętrowej kamienicy. W trudnej akcji gaszenia budynku wzięło udział aż 12 zastępów straży pożarnej, niestety 6 rodzin straciło dach nad głową i dorobek całego życia. Grupa Amica przekazała jednej z najbardziej poszkodowanych rodzin niezbędny sprzęt AGD: kuchnię wolnostojącą i zmywarkę, które pozwolą rodzinie na powrót do normalnego funkcjonowania.

– Amica wielokrotnie reagowała na potrzebę pomocy osobom, które ucierpiały na skutek działania czynników zewnętrznych. Wiemy, jaką traumą może być pożar domu i utrata niemal całego dorobku życia. Dlatego bez wahania odpowiedzieliśmy na prośbę dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Tomyślu i przekazaliśmy sprzęt kuchenny. Mamy nadzieję, że choć trochę pomoże wrócić rodzinie do normalnego funkcjonowania – mówi Malwina Frydrychowicz, manager ds. CSR w Grupie Amica.

źródło: mat. pras.