Amica podpowiada, jak wybierać oszczędne sprzęty gospodarstwa domowego

5 sierpnia 2019

Dotyczy firmy: Amica,

Sprzęty gospodarstwa domowego zużywają bardzo dużo energii. Szczególnie te, które podłączone są do prądu 24 godziny na dobę. Dlatego podczas wymiany starego modelu na nowy, warto zwracać uwagę zarówno na klasę energetyczną, jak i inne funkcje, które pomogą ograniczyć ilość zużywanej energii i zaoszczędzić.

Klasa energetyczna

Nikt nie lubi wysokich rachunków za prąd. Wymieniając sprzęt na nowy, warto zwracać uwagę na klasę energetyczną. Pamiętaj, że lodówka pracuje przez cały rok – 24 godziny na dobę – a każda sekunda jej pracy to potencjalne oszczędności dla twojego portfela.

Konstrukcja 

Nowoczesne technologie zapewniają stałą kontrolę poziomu wilgotności zarówno w chłodziarce jak i zamrażarce, co oznacza brak szronu w środku. Nie ma potrzeby rozmrażania. Takie technologię to także większa higiena i dłuższa świeżość produktów, bo stała temperatura w całej lodówce ogranicza do minimum ryzyko rozwoju bakterii. Inne funkcje sprawiają, że lód nie osadzi się między szufladami a czyszczenie i rozmrażanie urządzenia będzie łatwe i szybkie.

Nowe funkcje

Funkcje typu Wakacje pozwolą na przełączenie chłodziarki w tryb oszczędny wtedy, gdy planujesz dłuższą nieobecność w domu. Utrzyma się w niej odpowiednio niska temperatura, dlatego unikniesz brzydkich zapachów, które mogą powstawać po wyłączeniu lodówki na dłuższy czas. Zużycie energii będzie też zauważalnie niższe niż przy normalnym trybie chłodzenia. Ekologiczne tryby automatycznie ustawiają temperaturę w chłodziarce na 4-5°C, a w zamrażarce na -18-17°C – to optymalne warunki dla chłodzenia i zamrażania przy jednoczesnym mniejszym zużyciu energii.

Dzięki niniejszym innowacyjnym funkcjom, które są obecne w nowoczesnych modelach lodówek można oszczędzić nawet do 30% energii podczas korzystania z sprzętu gospodarstwa domowego i zachować produkty spożywcze świeżymi i korzystnymi dla zdrowia.

Źródło: mat. pras.