Amica ogłasza nowy konkurs grantowy

21 maja 2019

Dotyczy firmy: Amica,

Firma Amica, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zaprasza osoby, które w ciekawy i pozytywny sposób chcą wpłynąć na życie społeczności w swojej okolicy, do udziału w nowym konkursie grantowym. Po raz trzeci Amica wesprze wyłonione w drodze konkursu organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne i grupy nieformalne (również te, które powstały ze względu na konkursowe przedsięwzięcie). Projekty realizowane będą na terenie powiatu szamotulskiego.

W III edycji konkursu Amica stawia na różnorodność. Pod ocenę przyjmowane będą projekty, które integrują i rozwijają społeczność lokalną, doceniają różnorodność, łączą pokolenia i przede wszystkim takie, które skierowane są do różnych grup społecznych. Różnorodność, o której mowa w hasłach tegorocznej akcji, rozumiana jest jako inwestowanie w potencjał ludzki, który kształtowany jest poprzez różne doświadczenia, umiejętności i predyspozycje. To dostrzeganie i docenianie różnic wynikających z płci, wieku, (nie)pełnosprawności, wykształcenia, pochodzenia i wielu innych cech. Poprzez konkurs Amica chce przedstawić te różnice i pokazać, że można traktować je jako wartość, a nie przeszkodę.

Przebieg konkursu:

  • 17 kwietnia 2019 – START
  • do 31 maja 2019 – Nadsyłanie wniosków
  • 15 czerwca 2019 – Ogłoszenie wyników
  • czerwiec – lipiec 2019 – Wypłata grantów
  • czerwiec – styczeń 2020 – Realizacja projektów

Podczas tego wydarzenia uczestnicy mogą ubiegać się o granty w wysokości do 5 000 zł, małe do 2 000 zł, oraz o sprzęt AGD marki Amica. Do ubiegłorocznej edycji konkursu organizowanego przez Grupę Amica zgłoszono 23 projekty, granty przyznano ośmiu. Lokalne przedsięwzięcia wsparto kwotą około 32 tys. zł, co w znaczy sposób przyczyniło się do ich realizacji.

źródło: materiały prasowe firmy