Ambasadorzy CSR spotkali się online z ekspertami BNP Paribas Bank Polska

30 czerwca 2020

Dotyczy firmy: BNP Paribas Bank Polska,

W dniach 15.06-19.06.2020 r. Ambasadorzy CSR wzięli udział w drugim zjeździe w ramach XVI edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Całe wydarzenie miało nietypowy charakter, gdyż z racji na aktualną sytuację związaną z pandemią koronawirusa, odbyło się całkowicie online.

Opiekunem II zjazdu Ligi ODpowiedzialnego Biznesu był bank BNP Paribas, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Opiekun ścieżki edukacyjnej LOB “Zarządzanie a CSR”. Pierwszego dnia wirtualnego zjazdu Maria Krawczyńska, dyrektor Biura CSR, przypomniała studentkom i studentom istotę społecznej odpowiedzialności biznesu, przedstawiła strategię w ramach 4 filarów (gospodarka, pracownicy, społeczeństwo, środowisko naturalne) i 12 zobowiązań BNP Paribas Bank Polska.

Drugiego dnia Agnieszka Michalik, starszy specjalista ds. CSR, nakreśliła uczestnikom ideę “Banku Zielonych Zmian”. W kwietniu 2019 r. BNP Paribas Bank Polska zainaugurował program, który agreguje wszystkie dotychczasowe działania organizacji na rzecz wspierania działań proklimatycznych. Druga prelegentka, Sandra Dziel – Latanowicz, ekspert ds. CSR,  opowiedziała o tym, dlaczego Bank prowadzi “Monitoring CSR”. Studenci dowiedzieli się w jakich sektorach prowadzony jest wspomniany monitoring, poznali zasady analizy CSR związane z trzema kluczowymi elementami (ESG) oraz poznali polityki stosowane wobec każdego z sektorów określanych mianem wrażliwych.

Trzeciego dnia prelegentki Agata Komender, dyrektor biura rekrutacji i EB, i Marcelina Jukowska, młodszy specjalista ds. rekrutacji, wskazały na to, jak nasza samoświadomość i emocje towarzyszą nam w związku ze zmianami klimatycznymi. Po prezentacji  Ambasadorzy i Ambasadorki CSR wzięli udział w dyskusji na temat kompetencji przyszłości i inteligencji emocjonalnej w odniesieniu do zmian klimatu.

Przedostatni webinar prowadził Paweł Wyrzykowski, ekspert ds. analiz sektorowych i rynków rolnych. Prezentacja dotyczyła zmiany modelu rolnictwa – od rolnictwa lokalnego do globalnego producenta żywności. Wskazany został model działania rolnictwa oraz nowy paradygmat i kierunki rozwoju sektora Food&Agro. Druga prezentacja dotyczyła portalu Agronomist, będącego kanałem rzetelnej wiedzy i profesjonalnych informacji w zrównoważonym rozwoju agrobiznesu. O tym narzędziu uczestnikom opowiedzieli Katarzyna Wielgosz, project manager w Pionie Bankowości Agro, oraz Marcin Adamczyk, specjalista ds. rozwoju portalu Agronomist.

Ostatniego dnia zjazdu online prelegentkami były Joanna Gajda – Wróblewska, menedżer ds. projektów społecznych w Fundacji BNP Paribas, i Maria Gawlikowska, starszy specjalista ds. projektów społecznych w Fundacji BNP Paribas. Panie opowiedziały o funkcjonowaniu i istocie Fundacji Banku BNP Paribas oraz o działalności filantropijnej. Wskazano na działalność zarówno lokalną, jak i globalną Fundacji.

Cały zjazd, choć nietypowy, to z całą pewnością był niezwykle inspirującym doświadczeniem i obfitował w ciekawe treści i informacje. Serdecznie dziękujemy BNP Paribas za spotkanie!

Autorka: Emilia Deputat, Ambasadorka XVI edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu