Allegro zdobywcą trzeciego miejsca w generalnej klasyfikacji Rankingu Odpowiedzialnych Firm

6 lipca 2022

Dotyczy firmy: Allegro,

Już po raz 16. zostały wręczone nagrody w ramach Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Ceremonia odbyła się w Warszawie w Akademii Leona Koźmińskiego. Allegro z sukcesem debiutowało w tym uznanym zestawieniu, zostając liderem w kategorii branżowej handel. W ogólnej klasyfikacji firma znalazła się na trzecim miejscu, zdobywając 94 punkty na 100 możliwych.

 — Jesteśmy niezwykle dumni z tak wysokiej klasyfikacji w tegorocznej edycji rankingu, zwłaszcza że to nasz debiut. To dla nas dowód, że działania, które podejmujemy są zgodne z najlepszymi praktykami na rynku, a także motywacja, aby stawiać sobie kolejne, ambitne cele. Jako lider zrównoważonego e-commerce w Polsce, cieszymy się, że konsekwentnie realizując założone przez nas cele, stajemy się wzorem dla całej branży handlowej — mówi Marta Mikliszańska, Head of Sustainability & Public Affairs, Allegro.

Ranking Odpowiedzialnych Firm to jedyne zestawienie firm działających w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Partnerem ROF 2022 jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Partnerem merytorycznym odpowiedzialnym za przegląd odpowiedzi jest Deloitte, zaś partnerem medialnym jest Dziennik Gazeta Prawna, w której opublikowane zostały wyniki Rankingu. Autorem zestawienia jest prof. Bolesław Rok z Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu Akademii Leona Koźmińskiego. Ranking został opublikowany po raz pierwszy w 2007 roku.

Łącznie, od początku istnienia, w inicjatywie wzięło udział już niemal 250 największych firm działających na polskim rynku. Ranking umożliwia porównanie wyników w poszczególnych obszarach CSR pomiędzy firmami, a także jest cennym instrumentem ułatwiającym porządkowanie i rozwój strategii odpowiedzialności biznesu.

Źródło: inf. pras.