Allegro nagrodzone tytułem Etyczna Firma 2021

5 kwietnia 2022

Dotyczy firmy: Allegro,

Allegro zostało po raz kolejny nagrodzone tytułem „Etyczna Firma” przez Puls Biznesu oraz PwC Legal. Firma została wyróżniona za szczególne podejście do transparentności.

W 8. edycji, tytuł „Etyczna firma” trafił do 19 dużych i 6 małych firm. W konkursie wzięło udział 154 przedsiębiorstw. Kryteria obejmowały zarówno zgodność z prawem i normami etycznymi, ale też szacunek do partnerów biznesowych, stosowanie zasad uczciwej konkurencji, tworzenie kultury zaufania i dobrych relacji między pracownikami, przeciwdziałanie oszustwom i nieprawidłowościom, w końcu angażowanie się w działalność na rzecz różnych grup interesariuszy. Każda aplikacja podlegała audytowi zewnętrznej firmy – PwC Legal.

Polityka Grupy Allegro opiera się na przystępności jak i przejrzystości, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz firmy. Filozofia ta przekazywana jest wieloma kanałami komunikacyjnymi, a pracownicy szkoleni są z obszaru etyki i tzw. compliance, czyli ogólnie pojętej zgodności, zarówno bezpośrednio jak również poprzez przeróżne programy czy akcje promocyjne. Ponadto, Allegro kładzie duży nacisk na wspieranie rozwoju edukacji technologicznej, zarówno dla pracowników jak i swoich klientów, co zwiększa świadomość w tak kluczowej obecnie sferze. Jako przykład niech posłuży zastosowanie przez firmę mechanizmów wsparcia m.in. dla kobiet chcących rozpocząć czy rozwijać karierę w branży technologicznej – mówi Marta Mikliszańska, Head of Public Affairs & Sustainability w Allegro.

Więcej o podejściu do odpowiedzialności firmy znajduje się w Raporcie ESG Allegro.eu.

Źródło: inf. pras.