Allegro nowym partnerem Zielonego Funduszu dla Warszawy

5 kwietnia 2022

Dotyczy firmy: Allegro,

Allegro zostało partnerem uruchomionego przez stolicę Zielonego Funduszu dla Warszawy. Przy ul. Stryjeńskich na Ursynowie posadzonych zostało właśnie 30 drzew zakupionych ze środków przekazanych miastu przez nowego sygnatariusza.

Zielony Fundusz dla Warszawy powstał w maju zeszłego roku z inicjatywy m.st. Warszawy we współpracy z UN Global Compact, którego Allegro jest członkiem. Zawarte porozumienie przewiduje posadzenie klonów pospolitych w formie piennej, grabów pospolitych w formie naturalnej oraz 50 mkw. roślin cebulowych. Nasadzenia pojawią się przy ul. Stryjeńskich, na odcinku od ul. Płaskowickiej do Belgradzkiej.

Allegro od początku działalności ma w swoje DNA wpisane odpowiedzialność i innowacyjność, dlatego nieustannie poszukujemy coraz lepszych rozwiązań dla naszych klientów, sprzedawców, pracowników oraz podejmujemy działania na rzecz ochrony środowiska. Zielony Fundusz dla Warszawy to jeden z przykładów naszego zaangażowania w zazielenienie miast i terenów podmiejskich. W ramach naszej autorskiej sieci One Box by Allegro skupiliśmy się na rozwiązaniach wspierających potrzeby zarówno mieszkańców, jak i klientów – oto jak rozumiemy zrównoważony rozwój. Nasze zielone automaty wykorzystują tylko energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych, a dzięki roślinom zasadzonym wokół, harmonijnie wpisują się w tkankę miejską. Każde urządzenie wyposażyliśmy w czujnik, dzięki któremu mieszkańcy polskich miast, w tym Warszawy, zyskują coraz dokładniejsze dane dotyczące jakości powietrza w najbliższej okolicy – mówi Marta Mikliszańska, Head of Sustainability & Public Affairs w Allegro.pl

Allegro współpracuje z wieloma miastami w Polsce w ramach inicjatyw i projektów związanych m.in. z zielenią i edukacją ekologiczną. W Warszawie jest członkiem Partnerstwa dla Klimatu utworzonego przez Biuro Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej Urzędu m.st. Warszawy.

Źródło: inf. pras.