Allegro kolejnym uczestnikiem tegorocznej edycji programu Climate Leadership

18 marca 2021

Dotyczy firmy: Allegro,

Allegro.pl to kolejny uczestnik 2. edycji programu „Climate Leadership powered by UN Environment”. Firma będzie w nadchodzących miesiącach pracować nad projektem związanym z wprowadzaniem zasad gospodarki o obiegu zamkniętym.

Założeniem programu Climate Leadership jest przygotowanie przez każdego uczestnika konkretnego zobowiązania, które w mierzalny sposób będzie wdrażać zmiany przeciwdziałające kryzysowi klimatycznemu.

Climate Leadership buduje społeczność liderów biznesu, którzy rozumiejąc konieczność zmiany dla klimatu, dostrzegają w niej szansę na rozwój. Współpracując z zewnętrznymi ekspertami Programu, firmy opracowują, a następnie wdrażają rozwiązania w wymierny sposób zmniejszające ich negatywny wpływ na globalny klimat.

– Odpowiedzialny lider nie tylko dostrzega swój wpływ na otoczenie, ale również z odwagą odpowiada na wyzwania społeczne i środowiskowe. Allegro.pl dołączając do inicjatywy Climate Leadership powered by UN Environment chce podkreślić, jak istotne są wspólne działania i inicjatywy dotyczące zrównoważonego rozwoju. Chcemy, aby nasze rozwiązania dla sprzedających miały zarówno jakościowy, jak i środowiskowy wymiar, i przynosiły korzyści dla kupujących. Jesteśmy pewni, że partnerstwo z Climate Leadership pozwoli nam na jeszcze lepsze wprowadzenie tych działań – mówi Marta Mikliszańska, Head of Public Affairs & Sustainability.

W 2019 roku do programu przystąpiło 10 firm, które w toku prac wypracowały wdrażane obecnie proklimatyczne rozwiązania.

2. edycja programu Climate Leadership powered by UN Environment odbywa pod patronatem medialnym portalu Odpowiedzialnybiznes.pl. Szczegóły >>