AkzoNobel partnerem SOS Wioski Dziecięce w Polsce

2 października 2019

Dotyczy firmy: AkzoNobel,

Farby mogą mieć moc odmieniania świata i to nie tylko poprzez zmianę koloru otoczenia na bardziej przyjazny. Siłę ich pozytywnego oddziaływania zna AkzoNobel, producent m.in. marki Dulux, który w ramach globalnego programu Let’s Colour od 3 lat jest partnerem SOS Children’s Villages. Od tego roku firma współpracuje także ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Polska jest kolejnym krajem, w którym AkzoNobel udowadnia, że farba to coś więcej niż kolor na ścianach naszych domów. W ramach partnerstwa z polskim Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce zorganizuje warsztaty edukacyjne podopiecznych organizacji. Planuje też renowację wybranych placówek, zaczynając od Lublina.

– Z myślą o podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce prowadzimy m.in. szkolenia z technik malarskich, technik sprzedaży, lakiernictwa samochodowego czy obsługi komputera. Młodzi ludzie i ich opiekunowie zdobywają w ten sposób praktyczne umiejętności i doświadczenie, które zwiększa ich szanse na znalezienie zatrudnienia – mówi Katarzyna Kowalczyk, Kierownik ds. Komunikacji AkzoNobel.

Wolontariusze z lokalnego oddziału firmy zadbali o renowację Placówki Wsparcia Dziennego „Jutrzenka” w Lublinie, w której SOS Wioski Dziecięce otacza opieką dzieci i młodzież w ramach Programu SOS Rodzinie. W akcję remontu pomieszczenia kuchennego oraz malowania murali wokół świetlicy zaangażowali się również rodzice podopiecznych.

– Wspólne gotowanie łączy, pozwala się dzieciom otworzyć, a dorosłym poznać ich problemy. Wyremontowana kuchnia stanie się teraz miejscem, w którym będziemy mogli razem przygotowywać i spożywać posiłki, a nasi podopieczni uczestniczyć w zajęciach z gotowania – opowiada Sławomir Podlecki, Kierownik Placówki Wsparcia Dziennego „Jutrzenka” w Lublinie. ­– Dzięki kolorom przestrzeń jest też bardziej przytulna i przyjazna, dzięki czemu naszym podopiecznym przyjemniej będzie odrabiać w niej lekcje – dodaje Sławomir Podlecki.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce jest częścią międzynarodowej organizacji SOS Children’s Villages, obecnej w 136 krajach świata od 70 lat. Pomaga dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców. Dla swoich podopiecznych organizuje różnorodne formy pomocy, aby jak najlepiej przygotować ich do dorosłego życia. W ramach opieki zastępczej w Polsce funkcjonują: SOS Wioski Dziecięce, Programy dla Młodzieży i Rodzinne Domy Czasowego Pobytu. Stowarzyszenie prowadzi też profilaktyczny Program Umacniania Rodziny SOS Rodzinie. SOS Wioski Dziecięce w naszym kraju dba o 1 530 podopiecznych. Łącznie na świecie opieką organizacji objętych jest około 81 700 dzieci, a z jej Programu Umacniania Rodziny korzysta już około 505 000 osób różnych narodowości.

AkzoNobel, wiodący producent farb i lakierów, poprzez swój projekt Let’s Colour od wielu lat angażuje się w działania na rzecz poprawy jakości życia lokalnych społeczności w różnych częściach świata. Firma wspiera m.in. rozwój podopiecznych organizacji SOS Children’s Villages. Początkowo wspólne działania obejmowały Brazylię, Indonezję, Nigerię oraz Afrykę Południową, obecnie partnerstwo rozciągnięte zostało na 18 krajów, w tym Polskę.

Źródło: inf. pras.