AkzoNobel i Rijksmuseum – kolejny etap partnerstwa w Operacji „Straż Nocna”

2 marca 2020

Dotyczy firmy: AkzoNobel,

Innowacyjne badania naukowe nad kolorem, światłem i farbą stanowią kluczowy element kolejnego etapu współpracy AkzoNobel z Rijksmuseum w Amsterdamie w ramach wspólpracy w projekcie Operacja „Straż Nocna”.

Arcydzieło Rembrandta przechodzi największą i najbardziej innowacyjną konserwację w swojej historii, a obaj partnerzy łączą wiedzę i doświadczenie, aby odrestaurować to dzieło. AkzoNobel i Rijksmuseum wspólnie zidentyfikowali trzy kluczowe obszary, na których będą koncentrować się w kolejnych etapach współpracy.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Rijksmuseum – mówi Klaas Kruithof, Dyrektor ds. Technologii w AkzoNobel. Poprzez połączenie starego z nowym możemy myśleć inaczej, działać inaczej i wykorzystywać naszą innowacyjną wiedzę, aby wprowadzać konserwację obrazów na nowe tory możliwości.

Robert van Langh, Dyrektor ds. Konserwacji i Nauk w Rijksmuseum, dodaje – Od początku wiedzieliśmy, że współpraca z AkzoNobel przy Operacji „Straż Nocna” jest doskonałym pomysłem. Teraz zaczynamy zastanawiać się nad dalszymi możliwościami od strony naukowej, biorąc pod uwagę najdrobniejsze szczegóły. Mamy wspólne obszary, to kolor i żywotność farby, i jesteśmy przekonani, że rozwiązania nad którymi będziemy pracować, pomogą nadać Straży nocnej nową odsłonę.

Szczegółowe informacje tutaj >>

Operację „Straż Nocna” można śledzić online >>

Źródło: mynewsdesk.com