Akcja DB Cargo Polska „Zamień komórkę na planszówkę” zakończona

17 sierpnia 2021

Dotyczy firmy: DB Cargo Polska,

Grupa DB Cargo Polska zakończyła kolejną edycję akcji społecznej pn. „Zamień komórkę na planszówkę”. Dziesięć ośrodków działających na rzecz dzieci i młodzieży otrzymało już swój zestaw gier planszowych.

Głównym założeniem akcji jest pokazanie dzieciom i młodzieży, że wolny czas można również spędzić miło, bez konieczności korzystania z komórek i komputerów. W poprzednich edycjach, grupy wolontariuszy – pracowników DB Cargo Polska, odwiedzały ośrodki działające na rzecz dzieci, by spędzić z podopiecznymi czas, grając w gry planszowe przygotowane specjalnie na tę okazję.

Z uwagi na wprowadzone obostrzenia i ograniczenia związane z COVID-19, zasady realizacji akcji zostały zmienione. Do ośrodków zgłoszonych przez wolontariuszy zostały wysłane paczki z grami. Wszystkie placówki otrzymały już swoje zestawy.

„Zamień komórkę na planszówkę” to program społeczny wprowadzony przez Grupę DB Cargo Polska, którego głównym celem jest przeciwdziałanie fonoholizmowi wśród dzieci i młodzieży. Został opisany w Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki”, przygotowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Więcej o działaniach i inicjatywach firmy DB Cargo Polska kierowanych do społeczności lokalnych oraz jej pracowników można przeczytać tutaj >>

Źródło: inf. pras.