Aflofarm kończy 30 lat

17 stycznia 2019

Dotyczy firmy: Aflofarm Farmacja Polska,

W piątek 18 stycznia mija 30 lat od założenia Aflofarmu, rodzinnej firmy farmaceutycznej z Pabianic, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu i jednego z największych pracodawców w regionie. 

Dziś w województwie łódzkim działa 47 przedsiębiorstw z branży farmaceutycznej. Oprócz zagranicznego kapitału, w regionie od wielu lat inwestują również polskie firmy. W tym Aflofarm, rodzinne przedsiębiorstwo farmaceutyczne z Pabianic.
W firmie pracuje obecnie ponad tysiąc osób, co czyni ją jednym z największych pracodawców w regionie. Jedna czwarta zatrudniona jest już od ponad dziesięciu lat. Aflofarm obchodzi w styczniu tego roku jubileusz 30 lat istnienia na rynku.

– Trzydzieści lat na rynku to dla nas czas podsumowań. W tym czasie nasza firma bardzo się rozwinęła: posiadamy już cztery zakłady produkcyjne, wprowadziliśmy na rynek wiele innowacyjnych produktów. Tworząc leki, staramy się oferować pacjentom dodatkową korzyść: łatwiejszą formę podania, na przykład syrop zamiast tabletek, czy większą dawkę, dzięki czemu pacjenci mogą zażywać jedną tabletkę, a nie dwie. Dziękuję pacjentom, bez których nasza praca nie miałaby sensu, że są z nami już tak długo. Ich potrzeby motywują nas do działania -mówi Jacek Furman, prezes Aflofarmu.

Motywacją do działania dla firmy były także problemy społeczne, które pozostawały nierozwiązane. Jak nałóg nikotynowy. Dlatego jednym z najważniejszych produktów Aflofarmu jest lek, który pozwala rzucić palenie.

– Z okazji 30-lecia chciałbym podziękować również zespołowi Aflofarmu za pracę. Sukces firmy nie byłby możliwy bez ludzi, którzy na niego zapracowali. Doskonale rozumieją oni naszą misję, którą najlepiej wyraża hasło Aflofarmu: stoimy po stronie zdrowia. Już od trzydziestu lat -mówi Jacek Furman.

Historia

Rok 1989. Andrzej Furman zakłada z żoną przedsiębiorstwo handlowo-usługowe, od którego zaczyna się historia Aflofarmu. Ma już wtedy doświadczenie w farmacji, pracował wcześniej m.in. na stanowisku głównego księgowego w miejscowych zakładach farmaceutycznych Polfa. Wciąż jednak szuka dla siebie miejsca w branży, której poświęci całe życie. Początkowo firma Furmanów jest przede wszystkim hurtownią farmaceutyczną. Po dwóch latach Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej wydaje zgodę na produkcję pierwszego preparatu.
Z biegiem lat Aflofarm otwiera kolejne zakłady produkcyjne. W 2006 roku na czele firmy staje Jacek Furman, obecny prezes. Zarządza nią przy wsparciu swoich braci, Wojciecha i Tomasza.

Dwie fundacje, jeden cel

Mieszkańcy Pabianic i regionu kojarzą Aflofarm jednak nie tylko jako jednego z największych producentów leków w Polsce, lecz także jako firmę zaangażowaną lokalnie.

W 2011 roku z inicjatywy Andrzeja i Grażyny Furmanów powstała fundacja My kochamy Pabianice, której misją jest wspomaganie władz miasta w tworzeniu przyjaznej mieszkańcom przestrzeni do wypoczynku. Celem realizowanych przez nią projektów jest pomoc w organizacji imprez kulturalnych i sportowych, ochrona zabytków i pielęgnowanie zieleni w miejscach publicznych.
Od początku działalności fundacja zrealizowała około 100 projektów o łącznej wartości prawie 2,2 mln złotych, aktywnie przyczyniając się do rozwoju Pabianic i regionu.

W 2017 roku firma zdecydowała się otworzyć kolejną fundację, której spektrum działania obejmowałoby całą Polskę. Jej celem jest przede wszystkim prowadzenie kampanii edukacyjnych w zakresie profilaktyki zdrowotnej i wsparcia środowisk naukowych i zawodowych. Pierwszym sukcesem Fundacji Aflofarm była ogólnopolska antynikotynowa kampania społeczna „Nie spal się na starcie”, która dotarła do 27 mln Polaków.

Nasza kampania była realizowana za pomocą spotów telewizyjnych, filmu edukacyjnego, strony internetowej oraz mediów społecznościowych. Wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne w Polsce otrzymały od nas materiały edukacyjne poświęcone profilaktyce antynikotynowej. Chcieliśmy zaangażować również młodych ludzi w tworzenie przekazu antynikotynowego, dlatego zorganizowaliśmy konkurs, w którym zadaniem było nakręcenie dodatkowej części do naszego edukacyjnego filmu -mówi Tomasz Furman, prezes Fundacji Aflofarm.

źródło: materiały prasowe firmy