ADAMED SmartUP łączy Polskę i Wietnam

13 października 2021

Dotyczy firmy: Adamed,

Wietnamska odsłona programu stypendialnego ADAMED SmartUP jest organizowana od 2019 roku. Uczestniczą w niej uczniowie ze Szkoły Średniej im. Przyjaźni Polsko-Wietnamskiej w Hanoi. W tym roku do rekrutacji zgłosiło się 457 nastolatków, spośród których do trzeciej edycji programu zakwalifikowało się 150 osób.

Wietnam to oprócz Polski drugi kraj, w którym Fundacja Adamed prowadzi program naukowo-edukacyjny ADAMED SmartUP. Jest on skierowany do nastolatków, którzy pasjonują się naukami ścisłymi i przyrodniczymi.

Pogłębiona wiedza, nowe umiejętności

Każdego roku wietnamska edycja programu cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczniów szkoły z Hanoi. W tegorocznej rekrutacji uczestniczyło 457 osób. Pierwszym etapem kwalifikacji był test z nauk ścisłych i przyrodniczych, a kolejnym test z języka angielskiego. Na podstawie łącznych wyników wyłoniono 150 uczestników 3. edycji ADAMED SmartUP w Wietnamie.

– To dla nas ogromna radość, że jako Fundacja Adamed możemy wspierać rozwój zdolnych i ambitnych uczniów nie tylko w Polsce, lecz także poza jej granicami. Coraz większe zainteresowanie programem ADAMED SmartUP w Wietnamie pokazuje, jak bardzo taka inicjatywa jest potrzebna – mówi Martyna Strupczewska z Fundacji Adamed.

Tak jak w dwóch poprzednich edycjach również tym razem dla uczestników ważna będzie nauka angielskiego z native speakerami. Dodatkowo uczniowie wezmą udział w zajęciach z przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, a także w warsztatach dotyczących ochrony środowiska, które poprowadzi ekspert ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Ze względu na sytuację pandemiczną w Wietnamie wszystkie zajęcia na razie będą odbywały się online. 3. edycja programu ADAMED SmartUP w Wietnamie zakończy się wraz z końcem roku szkolnego wiosną 2022 roku. Jej uczestnicy napiszą sprawdzian ewaluacyjny. Następnie na podstawie wyników tego testu oraz całościowej oceny pracy uczniów zostanie wybranych troje laureatów. Jedną z nagród będzie możliwość udziału w obozie naukowym, który odbędzie się w Polsce w lipcu przyszłego roku.

Siedem lat popularyzacji nauki w Polsce

1 października została uruchomiona gra rekrutacyjna do nowej polskiej odsłony ADAMED SmartUP. To pierwszy etap rekrutacji do 8. edycji programu, który potrwa do 15 stycznia. Mogą wziąć w nim udział uczniowie z całej Polski mający 14-19 lat, którzy są szczególnie zainteresowani naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Za poprawnie rozwiązane zadania gracze otrzymują punkty, a ci z najlepszymi wynikami zostaną poproszeni o wypełnienie formularzy aplikacyjnych i zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne. W kolejnym etapie 50 osób otrzyma możliwość udziału w letnim innowacyjnym obozie naukowym. Następnie 10 uczestników obozu zdobędzie nagrodę główną, czyli indywidualny program konsultacji edukacyjnych. Po roku 3 z nich dostanie stypendium naukowe.

Szczegółowe informacje o grze rekrutacyjnej i nowej polskiej edycji programu można znaleźć na stronie adamedsmartup.pl >>

Źródło: inf. pras.