Aktualności

15 marca 2019

15 marca – Światowy Dzień Konsumenta

CSR na świecie, Od Partnerów

15 marca obchodzony jest Światowy Dzień Konsumenta. Z okazji tego Unia Europejska jest w trakcie przygotowywania pakietu przepisów, tzw. Nowego Ładu Konsumenckiego, który ma chronić konsumentów m.in. przed nieuczciwymi praktykami handlowymi. Zdaniem ekspertów firmy doradczej Deloitte jest to krok w dobrą stronę, a kluczem do rozwiązania obecnych, jak i przyszłych problemów w zakresie ochrony 500 mln unijnych konsumentów, jest równowaga pomiędzy ich uprawnieniami a interesami przedsiębiorców. 

15 marca 2019

Barometr Providenta z okazji Światowego Dnia Konsumenta

Od Partnerów

Z okazji Światowego Dnia Konsumenta Provident Polska przeprowadził Barometr, z którego wynika, że co czwarty Polak, który spotkał się z nieprawidłowościami, nie zrobił nic wiedząc, że umowa, którą podpisał, naruszała jego interesy. W porównaniu z zeszłym rokiem mniej osób, w takiej sytuacji, decyduje się złożyć reklamację. 22 proc. osób, które miały do czynienia z niejasnymi zapisami przyznaje, że zdarza im się podpisać umowę, mimo że jest dla nich niezrozumiała. Postępują tak szczególnie młodzi ludzie. 

14 marca 2019

20 platform pod gniazda dla rybołowów na słupach wysokiego napięcia od Enea

Od Partnerów

Lasy Państwowe i Enea Operator podpisały porozumienie, na mocy którego będą współpracować przy ochronie zagrożonego w Polsce wyginięciem rybołowa. Dzięki współpracy na dwudziestometrowych słupach energetycznych Enei Operator w Wielkopolsce i na Pomorzu Zachodnim zamontowanych zostanie ponad 20 platform, z których już w przyszłym roku będą mogły korzystać rybołowy. Obecnie nasz kraj zamieszkuje zaledwie od 25 do 30 par tych zwierząt.

13 marca 2019

ArcelorMittal Poland uruchamia program grantowy „Działamy lokalnie”

Od Partnerów

ArcelorMittal Poland wraz z Urzędem Miejskim w Zdzieszowicach uruchamia program grantowy „Działamy lokalnie” dla aktywnych mieszkańców gminy Zdzieszowice. Właściciel koksowni przeznaczył 100 000 zł do rozdysponowania na projekty społeczne, które mogą zgłaszać organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne działające na rzecz mieszkańców Gminy Zdzieszowice. 

13 marca 2019

Wyłoniono laureatów Nagrody Znaku i ERGO Hestii im. ks. J. Tischnera

Od Partnerów

Po raz 19 wyłoniono laureatów Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera. To wyróżnienie przyznawane jest wybitnym intelektualistom, publicystom i działaczom społecznym. W tym roku nagroda trafiła do rąk o. Ludwika Wiśniewskiego, eseisty Łukasza Garbala oraz do działaczy społecznych Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak i Jerzego Owsiaka.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc