Aktualności

1 grudnia 2023

Rusza nabór dobrych praktyk do Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2023”

Aktualności FOB

Twoja firma realizuje działania dotyczące ESG? Zgłoś je do 22. edycji raportu przygotowywanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Publikacja jest największym w Polsce przegląd inicjatyw z obszaru zrównoważonego rozwoju. Nabór dobrych praktyk odbywa się poprzez formularz na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/raport2023. Udział jest bezpłatny.

30 listopada 2023

Spółka biurowa Skanska partnerem wspierającym Chapter Zero Poland

Aktualności FOB

Deweloper powierzchni biurowych z Grupy Skanska dołącza do grona partnerów Chapter Zero Poland. To prowadzona przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu polska odsłona Climate Governance Initiative, globalnej inicjatywy powołanej przez Światowe Forum Ekonomiczne. Jej celem jest wsparcie organów zarządczych i nadzorczych spółek w rozwoju kompetencji w obszarze zmiany klimatu.

29 listopada 2023

KPMG z raportem o trendach ESG odpowiadających na wyzwania klimatyczne

Od Partnerów

Z raportu KPMG pt. „Net Zero Readiness Report” wynika, że zielona transformacja to trwały trend, z którym liczyć się musi myślący przyszłościowo biznes. Działania na rzecz klimatu mają globalny charakter, chociaż ambicje i stosowane narzędzia różnią się w zależności od biorących udział w badaniu krajów oraz branż, w których działają przedsiębiorcy.

29 listopada 2023

Nagranie z webinarium MFiPR i MF na temat ESRS już dostępne

ESG w Polsce

W dniu 27 listopada 2023 r. odbyło się webinarium na temat Europejskich Standardów Sprawozdawczości Zrównoważonego Rozwoju zorganizowane przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej wraz z Ministerstwem Finansów oraz Grupą roboczą ds. rozwoju raportowania niefinansowego. Jedną z prelegentek była Maria Krawczyńska-Kaczmarek, członkini zarządu i dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

29 listopada 2023

Pracownicy Cemex Polska sadzą drzewa za każdą ankietę wypełnioną przez klientów

Od Partnerów

10 listopada w miejscowości Wieliszew pojawiło się 200 nowych drzew w związku z akcją Cemex Polska. Firma obiecała zasadzić jedno drzewo w zamian za wypełnienie ankiety, służącej zbadaniu satysfakcji klientów. Wolontariusze Cemex Polska zadbali o nasadzenie wspólnie z przedstawicielami Fundacji Aeris Futuro.

28 listopada 2023

Colliers publikuje raport o czynnikach ESG w branży budowlanej

Od Partnerów

Budownictwo wytwarza aż 37% wszystkich odpadów w Europie, a rynek nieruchomości odpowiada za blisko 40% światowych emisji CO2. Mimo to, jak wynika z raportu Colliers „ESG na placu budowy” ponad połowa pracowników tego sektora nie jest w pełni świadoma kwestii ESG, a 60% kierowników budowy nie przeszło odpowiedniego szkolenia z ochrony środowiska. 

28 listopada 2023

Rusza nabór do 2. edycji Nagrody Karty Różnorodności

Aktualności FOB,

Nagroda Karty Różnorodności to wyróżnienie przyznawane za inicjatywy pracodawców związane z różnorodnością, równością i włączeniem (DEI). Swoje działania wpisujące się w ten obszar mogą zgłaszać firmy, organizacje, uczelnie, instytucje publiczne i samorządy. Udział w drugiej edycji nie wiąże się z opłatami, a zgłoszenia są przyjmowane do 23 lutego 2024 r.

28 listopada 2023

Credit Agricole stawia na ekologiczne alternatywy dla plastikowych gadżetów

Od Partnerów

Zamiast wyrzucić nieaktualne materiały promocyjne, Credit Agricole przetworzył je i wykorzystuje ponownie. We współpracy z Deko Eko powstały wyjątkowe notesy wykonane z rozwłóknionych ulotek.  

28 listopada 2023

Bank BNP Paribas inwestuje w platformę do mierzenia śladu węglowego

Od Partnerów

Bank BNP Paribas, wspólnie z Tangent Line, wcześniejszym inwestorem Aligo VC i czterema inwestorami prywatnymi inwestuje w Envirly – platformę do zarządzania śladem węglowym organizacji i raportowania danych niefinansowych. Na rozwój technologii oraz powiększenie zespołu przeznaczone zostaną środki w wysokości 6 mln zł. 

25 listopada 2023

IKEA rozpoczyna nową kampanię na rzecz osób z doświadczeniem uchodźczym

Od Partnerów

Hasło „nielegalni migranci” pojawia się w polskich mediach, a liczba publikacji zawierających dane sformułowanie wzrosła w okresie przedwyborczym. IKEA w ogólnopolskiej kampanii #ZmieniamyNarracje wskazuje, że określanie osób „nielegalnymi” jest krzywdzące. 

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc