Aktualności

2 grudnia 2022

Make It Mandatory! FOB partnerem międzynarodowej kampanii na rzecz ujawnień środowiskowych

Aktualności FOB, CSR na świecie

Koalicja Business for Nature, której członkiem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wraz z ponad 330 firmami wzywa głowy państw do podjęcia na COP15 decyzji o wprowadzeniu obowiązkowych ujawnień dotyczących bioróżnorodności. 

2 grudnia 2022

Jak Twoja firma włącza się w realizację SDGs? Wypełnij ankietę MRiT

Aktualności FOB, CSR w Polsce

Wraz z MRiT zachęcamy do wypełnienia ankiety dotyczącej wkładu firm w realizację SDGs. Zebrane informacje posłużą do przygotowania drugiego Dobrowolnego Narodowego Przeglądu (ang. Voluntary National Review, VNR) z realizacji Agendy 2030 i Celów Zrównoważonego Rozwoju (ang. SDGs) na forum ONZ. Kwestionariusz ankiety będzie dostępny do 15 grudnia br.

1 grudnia 2022

Nagrody Karty Różnorodności rozdane. Wyróżniono inicjatywy polskich pracodawców na rzecz równości

Aktualności FOB,

1 grudnia, podczas uroczystej gali w Warszawie, po raz pierwszy wręczono Nagrody Karty Różnorodności – wyróżnienia przyznawane pracodawcom wspierającym różnorodność, równość i inkluzję. Do konkursu zgłoszono 164 inicjatywy podejmowane przez firmy, samorządy i organizacje pozabiznesowe. Organizatorem plebiscytu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynator Karty Różnorodności w Polsce.

1 grudnia 2022

Santander we współpracy z organizacją „(RED)” tworzy swój pierwszy fundusz inwestycji społecznych

Od Partnerów

Santander Asset Management zakłada Santander Prosperity – swój pierwszy fundusz inwestycji społecznych zgodnie z artykułem 9 rozporządzenia w sprawie ujawniania informacji związanych ze zrównoważonym rozwojem w sektorze usług finansowych (Sustainable Finance Disclosure Regulation, SFDR).

1 grudnia 2022

„MOCne w biznesie” pokażą, dlaczego nie warto bać się zmian

Od Partnerów

„MOCne w biznesie” to program Santander Bank Polska oraz Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Kobiety, które chcą założyć lub rozwinąć własny biznes mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach. Dzięki temu otrzymują narzędzia, które pomogą im w prowadzeniu własnej firmy.

1 grudnia 2022

Oddziały PZU z certyfikatem OK SENIOR®

Od Partnerów

Oddziały Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń jako pierwsze w branży ubezpieczeniowej w Polsce otrzymały międzynarodowy Certyfikat Znaku Jakości OK SENIOR®. Oddziały PZU pomyślnie przeszły audyt w zakresie infrastruktury i świadczenia usług dla dojrzałych klientów i tym samym spełniły warunki przyznania certyfikatu. Wyróżnienie przyznawane przez organizację OK SENIOR® Polska w partnerstwie z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej potwierdza, że placówki PZU są dostosowane do potrzeb klientów powyżej 60. roku życia i cieszą się wśród seniorów wysoką satysfakcją z obsługi.

1 grudnia 2022

Ponad 500 tys. zł pozyskanych dzięki aplikacji Donateo i kolejna zbiórka na rzecz PAH w hipermarketach Carrefour

Od Partnerów

Za pośrednictwem aplikacji Donateo klienci sklepów Carrefour przekazali łącznie ponad 500 tys. na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej. Celem jest niesienie pomocy osobom pokrzywdzonym w wyniku wojny w Ukrainie. Teraz w ten sam sposób będzie można wesprzeć program PAH „Pajacyk”, który skupia się na dożywianiu dzieci w szkołach i zapewnieniu im wsparcia psychologicznego, a także pomoc humanitarną świadczoną przez PAH na całym świecie. Zbiórka potrwa do końca stycznia 2023 r.

1 grudnia 2022

Prawie 80 milionów złotych na prezenty świąteczne dla pracowników Biedronki

Od Partnerów

Paczki świąteczne dla pracowników i ich dzieci oraz zasilenia e-kodów pracowniczych to tradycyjne pakiety świąteczne, które sieć Biedronka przekazuje swoim pracownikom przed Świętami Bożego Narodzenia. W tym roku firma przeznaczy na nie prawie 80 mln złotych. Łącznie Biedronka w tym…

1 grudnia 2022

O sztucznej inteligencji dla nauczycieli. Rusza bezpłatny kurs

Od Partnerów

Z badań wynika, że Polacy obawiają się sztucznej inteligencji (AI), ale upatrują w niej też korzyści i codziennych ułatwień. Jak zrozumieć zjawisko sztucznej inteligencji i jej wpływ na nasze życie? Fundacja Orange wesprze nauczycielki i nauczycieli w poszerzaniu wiedzy o AI i w krytycznym podejściu do technologii. Rusza bezpłatny kurs online, który pokaże, jak działa sztuczna inteligencja i pobudzi do refleksji o tym, jakie niesie ona korzyści i zagrożenia w kontekście społecznym.

1 grudnia 2022

Henkel po raz drugi wręczył Sustainability Award in Retail

Od Partnerów

Kiril Marinov, dyrektor zarządzający działu Henkel Consumer Brands oraz Urszula Kostro, Head of Supply Operations w Henkel Polska byli ekspertami na European Circular Retail Congress, który odbywa się w dniach 21-24 listopada br. w Warszawie. Uczestnicy wydarzenia skupiają się na zagadnieniach z obszaru ESG i strategii, łańcucha dostaw, e-commerce oraz innowacji w sferze digital. Podczas kongresu po raz drugi wręczono nagrodę Henkel Sustainability Award in Retail.  

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc