Aktualności

10 listopada 2022

CSRD przyjęta przez Europarlament. Kogo obejmie unijna dyrektywa ws. raportowania informacji na temat zrównoważonego rozwoju?

Wszystkie duże przedsiębiorstwa w UE będą musiały ujawniać dane dotyczące wpływu ich działalności na ludzi i planetę oraz wszelkich zagrożeń dla zrównoważonego rozwoju, na które są narażone.

10 listopada 2022

WBCSD na COP27

Światowa Rada Biznesu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (WBCSD), której członkiem od 209 r. jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, podczas szczytu COP27 organizuje serię spotkań poświęconych transformacji klimatycznej przedsiębiorstw.

10 listopada 2022

COP27. Na co biznes powinien zwrócić szczególną uwagę?

Od 6 do 18 listopada w Szarm el-Szejk odbędzie się szczyt COP27 gromadzący strony Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (UNFCCC). Gospodarzem konferencji będzie Egipt, który sprawuje przewodnictwo w COP27. Podczas szczytu szczególny nacisk będzie położony na przejście od negocjacji i planowania do realizacji ambitnych działań proklimatycznych. Specjalny briefing dla zarządów i rad nadzorczych przygotowała Climate Governance Initiative, której polską odsłonę – Chapter Zero Poland – koordynuje Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

31 października 2022

Trwają konsultacje sektorowych ESRS-ów

EFRAG ogłosił daty i terminy warsztatów online dotyczących propozycji Sektorowych Standardów Sprawozdawczości Zrównoważonego Rozwoju (ESRS).

24 października 2022

European SDG Summit w liczbach

CSR Europe poinformowało o dużym sukcesie organizacyjnym ostatniej edycji SDG Summit.

21 października 2022

Pozostało nam tylko 31% „żyjącej planety”. Zobacz Living Planet Report 2022

WWF przygotowuje raport Living Planet Report co dwa lata, wykorzystując informacje od wiodących ekspertów i innych organizacji. Jest to swojego rodzaju kontrola stanu zdrowia planety, która obrazuje, jak radzi sobie świat przyrody, jakie stoją przed nim zagrożenia oraz co to oznacza dla człowieka.

20 października 2022

Równowaga płci w organach spółek. UE przyjęła nowe przepisy

17 października 2022 r. Rada UE przyjęła ostateczną wersję dyrektywy o równowadze płci w organach spółek. Nowe unijne przepisy, które muszą zostać przeniesione do prawa krajowego, sprzyjają większej równowadze płci w organach spółek giełdowych w całej UE.

7 października 2022

SDG Summit: Zjednoczmy biznes na rzecz inkluzywnej zielonej transformacji

Trzecia wirtualna edycja organizowanego przez CSR Europe SDG Summit ma na celu  zjednoczyć przedsiębiorstwa, europejskich liderów_ki i przedstawicieli_ki społeczeństwa obywatelskiego w celu przyspieszenia działań na rzecz neutralności klimatycznej i przyjęcia integracyjnego podejścia do zielonej i cyfrowej transformacji.

3 października 2022

CSR Europe’s European SDG Summit Set to Unite Businesses for a Social Green Deal

CSR Europe’s third virtual edition of the European SDG Summit will unite businesses, European leaders, and representatives of civil society to accelerate action towards climate neutrality and the adoption of an inclusive approach to the green and digital transition.

22 września 2022

Młodzież przeciwko bierności wobec zmiany klimatu

W piątek 23 września rzesze młodzieży szkolnej zatroskanej stanem globalnego klimat, ponownie wyjdą na ulice całego świata, by wziąć udział w ogólnoświatowym młodzieżowym strajku klimatycznym. 

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc