Aktualności

20 maja 2024

KE przedstawia zalecenia mające na celu przyspieszenie wprowadzania energii z OZE przed rocznicą REPowerEU

Komisja Europejska zapewnia państwom członkowskim dodatkowe wsparcie w celu przyspieszenia wdrażania energii ze źródeł odnawialnych i ograniczenia importu paliw kopalnych z Rosji. Komisja przyjęła szereg nowych i zaktualizowanych zaleceń i wytycznych w celu usprawnienia wydawania pozwoleń i aukcji dotyczących OZE. 

17 maja 2024

Polska na końcu tęczowego rankingu ILGA-Europe “Rainbow Map”

Jak wynika z najnowszego rankingu ILGA-Europe “Rainbow Map”, po raz kolejny Polska okazała się najbardziej homofobicznym państwem Unii Europejskiej. Na pierwszym miejscu rankingu znalazła się Malta, dalej Islandia, a podium zamyka Belgia.

15 maja 2024

CSR Europe zaprasza na European Sustainable Industry Summit 2024

Ponad 300 ekspertów_ek z obszaru zrównoważonego rozwoju spotka się w dn. 25-26 czerwca w Brukseli na szczycie organizowanym przez CSR Europe. Właśnie otwarto zapisy na wydarzenie.

9 maja 2024

Badanie CGI x Kantar: w jaki sposób zarządy mogą osiągać sukcesy w obszarze działań proklimatycznych

Raport, będący efektem współpracy CGI i Kantar, koncentruje się na czynnikach sprzyjających i hamujących postępy w zakresie działań biznesu na rzecz klimatu.

7 maja 2024

Mitygacja i adaptacja do zmiany klimatu z perspektywy biznesu

Publikacja przygotowana przez WBCSD ma wesprzeć decydentów wyższego szczebla w procesie integracji działań proklimatycznych ze strategią organizacyjną i ładem korporacyjnym firmy.

7 maja 2024

Strategie ESG a budowanie przewagi konkurencyjnej 

Raport WBCSD określa kroki, które firmy mogą podjąć już teraz, aby wykorzystać strategie zrównoważonego rozwoju w celu osiągnięcia sukcesu biznesowego i zwiększenia wydajności operacyjnej. 

25 kwietnia 2024

SDGs drogowskazami dla zrównoważonej urbanistyki

Raport zawiera wyniki ankiety przeprowadzonej przez OECD i SDSN. Dotyczy sposobów realizowania Celów Zrównoważonego Rozwoju w dynamicznie zmieniającym się krajobrazie społeczno-ekonomicznym.

25 kwietnia 2024

Ocena ryzyk związanych z wodą jako element zarządzania łańcuchem dostaw

W raporcie „Stewardship at the Source. Driving water action across supply chains” CDP podkreśla, że firmy z każdej branży – niezależnie od szerokości geograficznej – powinny nadzorować i wprowadzać zmiany w łańcuchu wartości.

25 kwietnia 2024

Market Transformation Action Agenda – nowa inicjatywa WBCSD

Podczas Climate Global Forum w Paryżu WBCSD ogłosiło program na rzecz środowiska poddanego przekształceniom przez człowieka (built environment) – The Market Transformation Action Agenda.

25 kwietnia 2024

CSDDD przyjęta przez Parlament Europejski

24 kwietnia 2024 r. Parlament Europejski przyjął nowe przepisy zobowiązujące firmy do łagodzenia negatywnego wpływu na prawa człowieka i środowisko.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc