Aktualności

15 kwietnia 2021

Forum Odpowiedzialnego Biznesu inicjuje projekt badawczy o zrównoważonym śladzie cyfrowym

Wpływ nowych technologii na społeczeństwo, środowisko i gospodarkę to kwestie zyskujące coraz większe znaczenie także z perspektywy CSR. Czym więc jest zrównoważony ślad cyfrowy i jak mierzyć oddziaływanie firm w tym kontekście? Odpowiedzi na te pytania poszukuje Forum Odpowiedzialnego Biznesu…

15 kwietnia 2021

Odpowiedzialny biznes przestawiony na nowe tory

Opublikowany właśnie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu największy w Polsce przegląd CSR i zrównoważonego rozwoju potwierdza ogromną mobilizację i zaangażowanie w walkę z pandemią. Wiele firm wdrożyło zupełnie nowe działania CSR, które miały nieść pomoc i wsparcie. W 19. już edycji Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” odnotowano ponad 40 proc. wzrost działań zgłoszonych do publikacji po raz pierwszy. Łączna liczba praktyk, które znalazły się w raporcie stanowi rekord w historii wydawnictwa i wynosi blisko 2000.

13 kwietnia 2021

Kompetencje w pracy doby pandemii

O szansach i zagrożeniach robotyzacji i automatyzacji pracy w ramach wydarzenia TransferHUB – inkubatora innowacji społecznych opowie dr Joanna Mazur. Spotkanie online odbędzie się 21 kwietnia (środa) o godz. 10. Organizatorami drugiej edycji TransferHUB są Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

31 marca 2021

Jak angażować zza ekranu?

Sposoby i formy angażowania podczas wydarzeń online będą tematem kolejnego już spotkania w ramach TransferHUB – inkubatora innowacji społecznych. Warsztaty odbędą się 7 kwietnia o godz. 10. Obowiązuje rejestracja, liczba miejsc ograniczona. 

26 marca 2021

Innowacje społeczne i nowe technologie w ekonomii społecznej

Wykorzystanie nowych technologii obszarze szeroko pojętych innowacji będzie tematem najbliższego spotkania TransferHUB, które odbędzie się 31 marca o godz. 10. Podczas webinarium prowadzący zaprezentują przykłady zagranicznych rozwiązań dotyczących innowacji społecznych i nowych technologii w ekonomii społecznej. Udział w wydarzeniu wymaga rejestracji.

26 marca 2021

Wspólnotowość i przejrzystość konieczne, by zbudować lepiej. Pobierz dodatek “Biznes odpowiedzialny w Polsce”

26 marca w “Rzeczpospolitej” ukazał się dodatek “Biznes odpowiedzialny w Polsce”. Tradycyjnie wśród autorek i autorów tekstów oraz komentarzy są Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Tadeusz Joniewicz, menedżer projektów FOB.

24 marca 2021

Pandemia wywróciła dotychczasowy porządek

“Pandemia wywróciła dotychczasowy porządek, to jak żyliśmy i pracowaliśmy” – pisze Marzena Strzelczak w komentarzu do opublikowanego właśnie raportu dotyczącego działań społecznych podjętych w czasie koronakryzysu.

23 marca 2021

Lasy w UE mogą pochłaniać dwa razy więcej CO2 niż obecnie

Nie wykorzystujemy potencjału lasów w łagodzeniu zmian klimatu – to jeden z wniosków płynących z analizy, którą z okazji nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Lasów opublikował Greenpeace.

22 marca 2021

Jak zadbać o najważniejsze potrzeby pracowników?

Według popularnej teorii z obszaru motywacji chętnie podejmujemy się aktywności, które pozwalają nam zaspokoić trzy fundamentalne potrzeby. Mówiąca o tym teoria autodeterminacji jest powszechnie wykorzystywana, m.in.: przy projektowaniu gier komputerowych, promowaniu prozdrowotnych zachowań czy też budowaniu angażujących programów edukacyjnych.

17 marca 2021

Do 19 marca zgłoszenia do konkursu “Pomagaj z pasją”

W konkurs “Pomagaj z pasją”, którego celem jest wsparcie organizacji pozarządowych zaangażowało się już ponad 23 000 pracowników firm i ta liczba stale rośnie. Udział w konusie to okazja dla pracownika, by  wykorzystując swoją pasję i talent stworzyć wyjątkowe dzieło, a dochód z jego sprzedaży przekazać wybranej przez siebie organizacji pozarządowej.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc