Aktualności

17 maja 2021

Konsultacje ws. dyrektywy Corporate Sustainability Reporting

Ministerstwo Finansów zaprasza do udziału w konsultacjach unijnej dyrektywy ws. Corporate Sustainability Reporting. Konsultacje potrwają do 21 maja. 

13 maja 2021

GPW i EBOiR publikują “Wytyczne do raportowania ESG”

GPW we współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju opublikowała „Wytyczne do raportowania ESG. Przewodnik dla spółek notowanych na GPW”. Celem dokumentu jest wsparcie emitentów w procesie raportowania danych niefinansowych zgodnych z oczekiwaniami inwestorów

12 maja 2021

Forum Inspiracji – Innowacje. Ambicje. Sztuczna Inteligencja – biznes na drodze do Agendy 2030

Piąta edycja Forum Inspiracji, odbędzie się 17 maja 2021 roku. Forum to najważniejsza, doroczna konferencja dotycząca Celów Zrównoważonego Rozwoju z perspektywy biznesu. W tym roku odbywa się pod hasłem: Forum Inspiracji – Innowacje. Ambicje. Sztuczna Inteligencja – biznes na drodze do Agendy 2030. 

10 maja 2021

Responsible Business Forum joins Climate Governance Initiative and launches Chapter Zero Poland

We join the global Climate Governance Initiative, managed by the Centre for Climate Engagement, Hughes Hall of the University of Cambridge, in collaboration with the World Economic Forum. The involvement of the Responsible Business Forum will make it possible to launch Chapter Zero Poland, a programme to develop the competencies of supervisory/non-executive directors of companies with regard to climate challenges. Deloitte Polska is a content partner for the programme.

10 maja 2021

Forum Odpowiedzialnego Biznesu dołącza do Climate Governance Initiative i inauguruje działalność Chapter Zero Poland

Dołączyliśmy do globalnego projektu Climate Governance Initiative, prowadzonego przez Centre for Climate Engagement, Hughes Hall, na Uniwersytecie w Cambridge we współpracy ze Światowym Forum Ekonomicznym. Zaangażowanie Forum Odpowiedzialnego Biznesu umożliwi uruchomienie Chapter Zero Poland, programu rozwoju kompetencji rad nadzorczych spółek w zakresie wyzwań klimatycznych. Partnerem merytorycznym programu jest firma Deloitte Polska.

4 maja 2021

6 maja rusza #MiesiącRóżnorodności

Różnorodność i inkluzja w miejscu pracy są koniecznym elementem cyfrowej transformacji sprzyjającej spójności społecznej. Ta myśl przewodnia będzie towarzyszyła tegorocznemu Miesiącowi Różnorodności. Przez cały maj będzie można śledzić eksperckie debaty, zainspirować się dobrymi praktykami, a nawet skorzystać z weekendowego przeglądu filmów. To wszystko od 6 maja na stronie kartaroznorodnosci.pl/diversitymonth oraz na profilu Karty Różnorodności na Facebooku.

23 kwietnia 2021

“Forbes Women” ogłasza listę 25 polskich liderek zrównoważonego rozwoju

Redakcja “Forbes Women” sporządziła listę polskich “Liderek zrównoważonego rozwoju”. W skład eksperckiej kapituły weszła Marzena Strzelczak, prezeska FOB. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym osobom!

23 kwietnia 2021

Innowacje społeczne w oparciu o design thinking [warsztaty]

Na warsztaty poświęcone poznaniu narzędzi, które można wykorzystać do projektowania innowacji społecznych, zapraszają Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 10 w ramach TransferHUB – inkubatora innowacji społecznych.

15 kwietnia 2021

Forum Odpowiedzialnego Biznesu inicjuje projekt badawczy o zrównoważonym śladzie cyfrowym

Wpływ nowych technologii na społeczeństwo, środowisko i gospodarkę to kwestie zyskujące coraz większe znaczenie także z perspektywy CSR. Czym więc jest zrównoważony ślad cyfrowy i jak mierzyć oddziaływanie firm w tym kontekście? Odpowiedzi na te pytania poszukuje Forum Odpowiedzialnego Biznesu…

15 kwietnia 2021

Odpowiedzialny biznes przestawiony na nowe tory

Opublikowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu największy w Polsce przegląd CSR i zrównoważonego rozwoju potwierdza ogromną mobilizację i zaangażowanie w walkę z pandemią. Wiele firm wdrożyło zupełnie nowe działania CSR, które miały nieść pomoc i wsparcie. W 19. już edycji Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” odnotowano ponad 40 proc. wzrost działań zgłoszonych do publikacji po raz pierwszy. Łączna liczba praktyk, które znalazły się w raporcie stanowi rekord w historii wydawnictwa i wynosi blisko 2000.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc