Aktualności

18 czerwca 2019

Powstała pierwsza Polska Koalicja ds. Zrównoważonego Oleju Palmowego

17 czerwca 2019 roku została podpisana Koalicja na rzecz zrównoważonego oleju palmowego. Inicjatorem koalicji jest WWF, a wśród członków znaleźli się m.in. członkami zostali Carrefour, Jeronimo Martins Polska, Nestle, Unilever i Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

13 czerwca 2019

BNP Paribas Bank Polska i Polpharma liderami XIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm (pełne zestawienie)

W tegorocznej, trzynastej już edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm, pierwsze miejsce zajęły dwie firmy: BNP Paribas Bank Polska oraz Polpharma, która została liderem Rankingu Odpowiedzialnych Firm drugi rok z rzędu. Tym razem jednak żadna z firm nie zdołała uzyskać maksymalnej liczby punktów, co jasno wskazuje, że ranking podąża za aktualnymi trendami w dziennie odpowiedzialnego biznesu, stale podwyższając poprzeczkę. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest partnerem merytorycznym rankingu.

12 czerwca 2019

180 inicjatyw społecznych firm nominowanych w ramach projektu „30-lecie gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Biznesie, co dalej?”

W ramach projektu „30-lecie gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Biznesie, co dalej?” ośrodek THINKTANK wspólnie z Forum Odpowiedzialnego Biznesu organizuje ranking projektów społecznych biznesu, które miały największą wartość dla społeczeństwa w mijającym 30-leciu. W rankingu znajdą się w odrębnych kategoriach projekty ogólnopolskie oraz lokalne.

12 czerwca 2019

5 czerwca ruszyła kampania społeczna Zielona wstążka #DlaPlanety

Postęp technologiczny pociągnął za sobą rozwój w wielu dziedzinach i dostarczył nam wielu osiągnięć. Jednak jednym ze skutków ubocznych, w różnym stopniu zaawansowanej rewolucji technologicznej jest palący obecnie problem jakości powietrza. Jednym z istotnych kontekstów wyzwania jest ogromna potrzeba ochrony klimatu. Pod hasłem #BeatAirPollution została zainicjowana przez Centrum UNEP/GRID Warszawa w Światowy Dzień Środowiska kampania społeczna Zielona wstążka #DlaPlanety mająca na celu wzrost świadomości społecznej dotyczącej problemu zanieczyszczenia powietrza. Kampania została objęta patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz patronatem medialnym portalu Odpowiedzialnybiznes.pl.

29 maja 2019

Weź udział w 4. edycji badania “CSR w praktyce – barometr CCIFP”

To już 4. edycja badania, którego celem jest umożliwienie firmom cyklicznej analizy postępów w realizacji działań z zakresu społecznie odpowiedzialnego biznesu. Organizatorem badania jest Francusko-Polska Izba Gospodarcza, a partnerem merytorycznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

17 kwietnia 2019

Orange Polska laureatem Green Frog Award 2019

Firma Orange Polska, laureat nagrody głównej konkursu Raporty Społeczne w kategorii raport zintegrowany, zdobyła także nagrodę Green Frog Award. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Zagrzebiu, podczas zorganizowanej przez Deloitte konferencji „Inwestowanie w zrównoważony rozwój”.

15 kwietnia 2019

Znamy laureatów X edycji konkursu Złoty Bankier

11 kwietnia odbyła się uroczysta gala X edycji konkursu Złoty Bankier, który jest realizowany przez Bankier.pl od 2009 roku. W tegorocznej edycji polskie banki zostały wyróżnione w dziesięciu kategoriach. Patronem merytorycznym konkursu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

15 kwietnia 2019

Ramię w ramię z robotem. Jak wykorzystać potencjał automatyzacji w Polsce

Firma McKinsey & Company przy współpracy redakcji miesięcznika „Forbes Polska” przygotowała raport „Ramię w ramię z robotem. Jak wykorzystać potencjał automatyzacji w Polsce”.

11 kwietnia 2019

Zamówienia publiczne na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym: wskazówki i dobre praktyki

Autorzy wydanej przez Komisję Europejską publikacji „Zamówienia publiczne na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym: wskazówki i dobre praktyki” wskazują, że wraz ze wzrostem liczby ludności na świecie i coraz większym uzależnieniem gospodarek od zasobów zewnętrznych w celu zaspokojenia zapotrzebowania na energię, wodę czy żywność, na społecznościach ciąży ogromna presja związana z pozyskiwaniem tych zasobów oraz jednoczesnym radzeniem sobie z odpadami i emisjami.

4 kwietnia 2019

Indeks Odpowiedzialnego Rozwoju

Przez wiele lat podstawowym miernikiem poziomu rozwoju gospodarki i zamożności jej obywateli był Produkt Krajowy Brutto, wskaźnik stworzony jeszcze na początku ubiegłego wieku. Aktualniejszym i bardziej reprezentatywnym wskaźnikiem jest Indeks Odpowiedzialnego Rozwoju.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc