Aktualności

29 listopada 2023

Nagranie z webinarium MFiPR i MF na temat ESRS już dostępne

W dniu 27 listopada 2023 r. odbyło się webinarium na temat Europejskich Standardów Sprawozdawczości Zrównoważonego Rozwoju zorganizowane przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej wraz z Ministerstwem Finansów oraz Grupą roboczą ds. rozwoju raportowania niefinansowego. Jedną z prelegentek była Maria Krawczyńska-Kaczmarek, członkini zarządu i dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

14 listopada 2023

Co dalej z offshore – czy nowy rząd sięgnie po potencjał wiatru z morza?

W najbliższych latach Morze Bałtyckie stanie się kluczowym obszarem wytwarzania energii elektrycznej w Unii Europejskiej. Wynikają z tego potencjalne korzyści gospodarcze, nowe miejsca pracy i rozwój local content. 21 listopada na Konferencji Offshore liderzy kluczowych partii przedstawią swoje plany związane z transformacją energetyczną, rozwojem OZE i ułatwieniami regulacyjnymi dla offshore.

11 listopada 2023

Rejestracja na Meeting Industry Sustainability Forum MISF 2023 już otwarta!

MISF 2023 to pierwsza edycja międzynarodowego spotkania poświęconego kwestiom ESG w branży spotkań. Wydarzenie ma wspomóc wypracowanie nowych zasad współpracy menedżerów ESG oraz przedstawicieli branży MICE. Jednym z partnerów wspierających nowo powołaną inicjatywę jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

10 listopada 2023

W Gdańsku odbędzie się 12. Forum Inicjowania Rozwoju, którego tematem przewodnim będzie różnorodność

14 listopada 2023 r. biznes, samorząd i organizacje pozarządowe spotkają się, by porozmawiać o różnorodności na największej międzysektorowej konferencji na Pomorzu. W programie wydarzenia wystąpienie menedżera projektów Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Leszka Stefaniaka, który opowie o Karcie Praw Dziecka w Biznesie.

10 listopada 2023

Trwa nabór do konkursu CSR/ESG Activation Excellence Awards Poland 2023

Badania przeprowadzone przez IRCenter wskazują, że Polacy są sceptyczni wobec inicjatyw dotyczących zrównoważonego rozwoju. Często wynika to niewłaściwej komunikacji działań z zakresu ESG.  Agencja badawcza ogłosiła konkurs dla firm, samorządów, NGO i instytucji na najlepsze kampanie zainspirowane działaniami w duchu ESG. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest partnerem merytorycznym inicjatywy.

2 listopada 2023

Rusza kolejna edycja badania CCIFP na temat ESG i CSR

Francusko-Polska Izba Gospodarcza organizuje 8. odsłonę badania „CSR w praktyce – Barometr CCIFP”. Inicjatywa ma na celu naświetlenie powodów i skali zaangażowania firm w działania z zakresu ESG i CSR oraz poznanie sposobów zarządzania ESG. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest partnerem badania CCIFP.

25 października 2023

Zrównoważony e- commerce przyjazny dla pracownika i środowiska: rzeczywistość i wyzwania

E-commerce wywołuje wiele pytań o wpływ na środowisko naturalne. Zrównoważony handel elektroniczny będzie głównym tematem spotkania organizowanego w ramach projektu Team Hub 31 października 2023 r. W dyskusji weźmie udział dr Daniel Kiewra, główny ekspert ds. klimatu i energii w Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

20 października 2023

Circular Week 2023

To już 6 edycja Circular Week, europejskiej kampanii edukacyjnej na temat GOZ, zrównoważonej produkcji i konsumpcji. Celem projektu jest przyspieszenie transformacji cyrkularnej. Forum Odpowiedzialnego Biznesu objęło wydarzenie patronatem. W panelu o ESG i circular economy wystąpi dr Daniel Kiewra, główny ekspert FOB ds. klimatu i energii.

20 października 2023

ESG w praktyce – środowisko. Cykl webinarów CCIFP dla MŚP

Francusko-Polska Izba Gospodarcza zaprasza do udziału w cyklu bezpłatnych webinarów, które w praktyczny i prosty sposób pokażą, czym jest ESG w zakresie środowiskowym i jak należy przygotować się na rosnące wymagania w tym obszarze.

19 października 2023

GPW i EBOiR publikują aktualizację dokumentu „Wytyczne do raportowania ESG”

GPW we współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju opublikowała aktualizację dokumentu „Wytyczne do raportowania ESG. Przewodnik dla spółek notowanych na GPW” Celem dokumentu jest wsparcie emitentów w procesie raportowania danych niefinansowych zgodnych z oczekiwaniami inwestorów.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc