Kim jesteśmy
Współpraca
Promocja
Baza wiedzy
Polscy pracownicy mają poważne problemy ze zdrowiem psychicznym – wynika z raportu przygotowanego przez Konfederację Lewiatan. Problem jest na tyle poważny, że nie uda się go rozwiązać bez zmian systemowych.
Polski i światowy biznes stał się fundamentalnym elementem systemu pomocy humanitarnej w czasie wojny w Ukrainie. Zbiórki rzeczowe, wsparcie materialne czy oddolne inicjatywy lokalnych społeczności to tylko część działań zrealizowanych w ramach wsparcia uchodźców i walczących. Chcąc poznać skalę pomocy, UN Global Compact Network Poland przygotowało ankietę skierowaną do wszystkich przedsiębiorstw działających w Polsce i w Ukrainie, które udzieliły wsparcia w jakimkolwiek zakresie. Jej wyniki zostaną zaprezentowane w raporcie przygotowywanym dla Sekretarza Generalnego ONZ. Od 2008 roku członkiem Global Compact jest także Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce przeprowadza badanie dotyczące zaangażowania pracowników, w ramach wolontariatu pracowniczego, w pomoc Ukrainkom i Ukraińcom dotkniętym skutkami wojny.
20 sierpnia 1897 roku brytyjski lekarz, Sir Ronalda Rossa, odkrył, że za przenoszenie malarii odpowiedzialne są samice komarów. Niestety, zmiany klimatu, które obecnie obserwujemy, sprzyjają rozwojowi chorób przenoszonych właśnie przez wektory (m.in. komary i kleszcze), a ich zasięg występowania rozszerza się coraz bardziej na kraje Europy Północnej, powodując pojawianie się jednostek chorobowych, które dotychczas były kojarzone z obszarami tropikalnymi. To jednak niejedyne konsekwencje zdrowotne postępujących zmian klimatu.
KE zatwierdziła zmiany, w tym zwiększenie budżetu o 5,1 mld euro (24,5 mld złotych) w porównaniu z obecnym polskim programem, aby wspierać przedsiębiorstwa wszystkich sektorów w kontekście inwazji Rosji na Ukrainę. Zmiany zatwierdzono na podstawie tymczasowych kryzysowych ram pomocy państwa
Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” to jedyny festiwal filmowy związany ze zrównoważonym rozwojem, społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR) oraz Globalnymi Celami ONZ (SDGs). Tegoroczna, już 7. edycja, odbędzie się 25-30 września 2022 r. Już teraz organizatorzy zapraszają firmy i organizacje do nadsyłania swoich materiałów na festiwalowy konkurs. Wydarzenie zostało objęte patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
Polska w 2021 r. była największym beneficjentem finansowania regionów spójności przez Grupę Europejskiego Banku Inwestycyjnego – finansowanie to wyniosło 4,5 mld EUR. 35% tej kwoty wsparło zrównoważony rozwój miast i regionów. 23% finansowania zasiliło zrównoważoną transformację energetyczną. Również 23% przeznaczono na rozwój innowacyjności, cyfryzacji i kapitału ludzkiego. Małe i średnie firmy otrzymały 19% finansowania wspierającego regiony spójności.
Ministerstwo Finansów (MF) rozpoczyna prace nad mapą drogową dla rozwoju zrównoważonych finansów w Polsce. Celem projektu jest wykorzystanie szans rozwojowych jakie dla polskiego rynku kapitałowego stwarza transformacja europejskiej gospodarki w kierunku neutralności klimatycznej. Projekt będzie realizowany we współpracy i dialogu…
Od początku wojny Fundacja Santander wspiera ukraińskich przyjaciół. W ramach współpracy Forum Odpowiedzialnego Biznesu z Urzędem m.st Warszawy udało się połączyć potrzeby z darczyńcą – na ręce Urzędu Dzielnicy Warszawa Praga-Południe Fundacja Santander przekazała komputery i bajki dla dzieci z Ukrainy.
Już po raz szesnasty jury złożone z ekspertów_ek ESG, sustainability i odpowiedzialności biznesu wybierze najlepsze raporty zrównoważonego rozwoju i raporty zintegrowane za rok 2021. Nabór zgłoszeń potrwa do 6 września br. Organizatorami konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju” są Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte.
Wybierz rok
Wybierz miesiąc