Aktualności

2 grudnia 2022

Jak Twoja firma włącza się w realizację SDGs? Wypełnij ankietę MRiT

Wraz z MRiT zachęcamy do wypełnienia ankiety dotyczącej wkładu firm w realizację SDGs. Zebrane informacje posłużą do przygotowania drugiego Dobrowolnego Narodowego Przeglądu (ang. Voluntary National Review, VNR) z realizacji Agendy 2030 i Celów Zrównoważonego Rozwoju (ang. SDGs) na forum ONZ. Kwestionariusz ankiety będzie dostępny do 15 grudnia br.

1 grudnia 2022

Wpływ czynników ESG na decyzje inwestycyjne uczestników rynku kapitałowego

GPW po raz piąty przeprowadziła badanie dotyczące wpływu czynników ESG na decyzje inwestycyjne uczestników rynku kapitałowego Projekt ten pozwolił przyjrzeć się, jak czynniki pozafinansowe wpływają na decyzje inwestycyjne.

29 listopada 2022

Metropolitarne Forum Międzysektorowe

30 listopada w Gdańsku pod hasłem “Pomorskie Przedsiębiorstwa Społeczne – Konkurencyjni Partnerzy dla Twojego Biznesu” odbędzie się Metropolitarne Forum Międzysektorowe.

28 listopada 2022

Znamy najlepsze raporty ESG w Polsce. Konkurs Raporty Zrównoważonego Rozwoju 2022 rozstrzygnięty

28 listopada podczas gali w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie poznaliśmy laureatów 16. edycji konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte. W kategorii „Raporty zrównoważonego rozwoju” nagrodę główną otrzymały CCC S.A. i Santander Bank Polska (ex aequo). Z kolei w kategorii „Raport zintegrowany” nagrody główne powędrowały do ING Banku Śląskiego S.A. i Orange Polska. 

15 listopada 2022

Czy Twoja firma jest odpowiedzialna społecznie? Weź udział w badaniu CSR w praktyce

Już po raz siódmy Francusko-Polska Izba Gospodarcza zaprasza do udziału w badaniu „CSR w praktyce – Barometr CCIFP”. Jego celem jest poznanie skali zaangażowania firm w działania z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, ich motywów, a także tego kto i w jaki sposób zarządza polityką CSR w organizacji. Tegoroczna ankieta została poszerzona o kilka pytań dotyczących zaangażowania biznesu w pomoc Ukrainie, a także wyzwań, które stoją przed przedsiębiorcami w kontekście realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Udział w badaniu pozwala również firmom na sprawdzenie, jak w porównaniu z innymi wygląda ich poziom zaangażowania w kwestie społeczne i środowiskowe.

10 listopada 2022

CSRD przyjęta przez Europarlament. Kogo obejmie unijna dyrektywa ws. raportowania informacji na temat zrównoważonego rozwoju?

Wszystkie duże przedsiębiorstwa w UE będą musiały ujawniać dane dotyczące wpływu ich działalności na ludzi i planetę oraz wszelkich zagrożeń dla zrównoważonego rozwoju, na które są narażone.

10 listopada 2022

Ekspozycja polskich banków na paliwa kopalne relatywnie niewielka

Nowy raport Fundacji Instrat pokazuje skalę ekspozycji kredytowych polskich banków na inwestycje związane z wydobyciem, przetwarzaniem i spalaniem paliw kopalnych. Z obliczeń wynika, że sektor bankowy rzadko lokuje tam pieniądze.

3 listopada 2022

Rusza I edycja Business for the Future

Już 17 listopada odbędzie się pierwsza edycja konferencji Business for the Future. Całodzienne wydarzenie jest poświęcone kluczowemu dziś tematowi zrównoważonego rozwoju zgodnie z zasadami CSR i ESG. To wydarzenie dla wszystkich przedsiębiorców i liderów, którym nieobca jest troska o środowisko naturalne i ład społeczny. Patronem konferencji jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

26 października 2022

V edycja Forum Społecznej Odpowiedzialności Biznesu

Tegoroczna, V edycja Forum Społecznej Odpowiedzialności Biznesu poświęcona jest wyzwaniom związanym z zatrzymaniem wykwalifikowanej kadry. Poruszona zostanie problematyka dobrostanu psychicznego pracowników w dobie kryzysu wywołanego pandemią i wojną, prowadzącego do utrwalania przewlekłych czynników stresogennych. Nie zabraknie także tematyki związanej z z tw. lifelong learning.

25 października 2022

11. Forum Inicjowania Rozwoju. Forum Wolontariatu Pracowniczego

8 listopada 2022 w ramach corocznej, największej na Pomorzu międzysektorowej konferencji Forum Inicjowania Rozwoju, odbędzie się Forum Wolontariatu Pracowniczego. Podczas wydarzenia lokalny biznes, samorząd i organizacje pozarządowe dyskutować będą na temat wolontariatu jako narzędzia mającego wpływ m.in. na globalne wyzwania wynikające z Agendy 2030 ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju. Forum jest istotną częścią obchodów dla Gdańska i Pomorza, jako Europejskiej Stolicy Wolontariatu. Wydarzenie odbywa się pod patronatem medialnym portalu Odpowiedzialnybiznes.pl.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc