Aktualności

Wiadomości i informacje, których autorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

30 grudnia 2021

Rok 2021 należał do ESG

Koniec roku to bez wątpienia czas podsumowań, także w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. O jego kluczowych zagadnieniach, czyli zrównoważonej transformacji gospodarek i firm, zmianach na rynku pracy czy coraz istotniejszym zagadnieniu bioróżnorodności mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, dla PRoto.pl.

30 grudnia 2021

Organizacje a środowisko – trwa nabór do #Raport2021

Spośród 7 obszarów wyodrębnionych w normie ISO 26000, szczególnie eksponowana jest obecnie kwestia ochrony środowiska. Sytuacja klimatyczna wymaga dziś od firm wdrożenia konkretnego postępowania i dobrych praktyk, mających na celu przeciwdziałanie zmianom klimatu. Tego rodzaju aktywności zgłaszane są do Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Tegoroczny nabór trwa do 17 stycznia.

30 grudnia 2021

Chapter Zero Poland – podsumowania i plany

Chapter Zero Poland, które jest częścią Climate Governance Initiative zostało powołane w maju 2021 roku. Celem polskiej odsłony tej międzynarodowej inicjatywy powołanej przez Światowe Forum Ekonomiczne jest podniesienie świadomości konsekwencji zmian klimatycznych dla firm oraz wpływu biznesu na klimat. Co się wydarzyło do tej pory w ramach działań inicjatywy w Polsce i co przed nami w 2022 roku? Zapraszamy na krótkie podsumowanie.

29 grudnia 2021

Do 17 stycznia zgłoś dobre praktyki odpowiedzialnego biznesu

Firmy, które realizowały działania z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju w 2021 roku mogą je zgłaszać do dorocznej publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Nabór działań trwa do 17 stycznia i odbywa się poprzez formularz na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/raport2021.

28 grudnia 2021

Ład organizacyjny – zgłoś dobre praktyki CSR

Norma ISO 26000 definiuje ład organizacyjny jako “system poprzez który organizacja podejmuje i wdraża decyzje, zmierzające do realizacji jej celów”. To jeden z siedmiu obszarów odpowiedzialnego biznesu wyróżnionych w dokumencie, a jednocześnie rozdział publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Raportu “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, do którego trwa nabór działań CSR, ESG, zrównoważonego rozwoju.

22 grudnia 2021

“E-wolontariat i narzędzia cyfrowe w wolontariacie pracowniczym” – nowa publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprasza do lektury publikacji „E-wolontariat i narzędzia cyfrowe w wolontariacie pracowniczym” zbierającej doświadczenia praktyków wolontariatu pracowniczego. Publikacja analizuje wykorzystanie narzędzi cyfrowych i nowych technologii w przygotowaniu i realizacji wolontariatu pracowniczego.

20 grudnia 2021

Dołącz do zespołu Forum Odpowiedzialnego Biznesu i działaj z nami na rzecz realnej zmiany!

Obecnie prowadzimy rekrutację na stanowiska: koordynator_ka projektów lub menedżer_ka projektów w obszarze odpowiedzialnego biznesu/zrównoważonego rozwoju/ESG. Ogłoszenie kierujemy do osób szukających możliwości wykorzystania swojego potencjału w organizacji ściśle współpracującej z biznesem, administracją publiczną i samorządową oraz  trzecim sektorem.

17 grudnia 2021

Wyniki VI edycji badania „CSR w praktyce – Barometr CCIFP”

Jak wynika z najnowszej edycji badania CSR w praktyce – barometr Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, 2/3 firm dostrzega wpływ zjawisk wynikających ze zmian klimatu na bieżącą działalność, a 77% przedsiębiorstw już teraz stara się im zapobiegać. Zaangażowanie w ochronę środowiska od kilku lat rośnie wśród przedsiębiorców, choć nadal najczęściej firmy podejmują działania skierowane wobec swoich pracowników. Projekt został objęty patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz patronatem medialnym portalu Odpowiedzialnybiznes.pl. 

15 grudnia 2021

Trwa kampania Chapter Zero Poland

“Liderki i Liderzy dla Klimatu. 8 zasad skutecznego nadzoru korporacyjnego” to hasło kampanii informacyjno – edukacyjnej Chapter Zero Poland. Jej celem jest zaproszenie osób zasiadających w strukturach nadzorczych i zarządczych spółek do aktywnego udziału w programie. Nadrzędną rolę w kampanii pełni również edukacja i zwiększanie świadomości w zakresie kryzysu klimatycznego.

15 grudnia 2021

Co się dzieje w wolontariacie i wolontariacie pracowniczym? [prasówka #4]

Grudzień jak zawsze obfituje w duża liczbę informacji o wolontariacie. W końcu to miesiąc z Międzynarodowym Dniem Wolontariusza. W #4 prasówce podsumowujemy najciekawsze informacje, wydarzenia i zapowiedzi. Zapraszamy też do zapoznania się ze „Ściągawką”, którą przygotowaliśmy dla koordynatorów wolontariatu pracowniczego.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc