Aktualności

Wiadomości i informacje, których autorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

30 lipca 2021

Przygotuj się na wyzwania przyszłości – podsumowanie otwartego webinarium

W ramach otwartych spotkań Forum Odpowiedzialnego Biznesu odbył się webinar pn. “Jak przygotować organizację na transformację rynku pracy w sposób odpowiedzialny?” z udziałem ekspertów: dr Anny Jawor-Joniewicz, z Instytutu Analiz Rynku Pracy oraz dr hab. Łukasza Sienkiewicz, prof. PG.

29 lipca 2021

29 lipca – Światowy Dzień Długu Ekologicznego 2021

W tym roku Światowy Dzień Długu Ekologicznego (Earth Overshoot Day) przypadł 29 lipca. To data, w której zapotrzebowanie ludzkości na zasoby i usługi ekologiczne w danym roku przekracza to, co Ziemia może w ciągu 365 dni zregenerować.

27 lipca 2021

Ankieta dotycząca strategii Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Forum Odpowiedzialnego Biznesu przygotowuje się do stworzenia nowej strategii działania organizacji na lata 2022 – 2024. Żebyśmy mogli skutecznie określić kluczowe kierunki, na których powinniśmy się skupić w ciągu najbliższych trzech lat, potrzebujemy opinii osób, organizacji, instytucji z nami współpracujących.

23 lipca 2021

Rozwój Chapter Zero Poland

Do grona członków Chapter Zero Poland dołączyło 10 osób, które w ramach podnoszenia kompetencji w zakresie zmian klimatycznych będę brać udział w spotkaniach edukacyjnych, a także dzielić się własnymi doświadczeniami.

15 lipca 2021

Jak przygotować organizację na transformację rynku pracy w sposób odpowiedzialny? [webinar]

28 lipca zapraszamy na webinar poświęcony tematowi wspierania i rozwoju pracowników narażonych na wykluczenie wskutek automatyzacji, globalizacji czy starzenia się społeczeństw. Na wydarzenie obowiązuje rejestracja, udział jest bezpłatny.

13 lipca 2021

“Rzeczpospolita”: Za mały udział pań we władzach firm uwiera coraz bardziej

Pandemia znacząco pogorszyła sytuację kobiet na rynku pracy. Do tego stopnia, że pojawiło się określenie shecession – pisze na łamach “Rzeczpospolitej” red. Anita Błaszczak. W artykule nie zabrakło także powołania na wnioski z badania Diversity IN Check oraz rosnącego grona Sygnatariuszy Karty Różnorodności.

9 lipca 2021

Zrównoważony ślad cyfrowy. Na czym polega odpowiedzialność przyszłości?

Czym jest zrównoważony ślad cyfrowy? Na co zwrócić uwagę, aby odpowiedzialnie i skutecznie nim zarządzać? Szereg odpowiedzi na ważne dla firm pytania przynosi najnowsza publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Partnerami projektu są Santander Bank Polska i firma Orange.

8 lipca 2021

Ku włączającej transformacji rynku pracy

Postęp technologiczny, starzenie się społeczeństwa i globalizacja powodują zmianę sposobu organizacji i świadczenia pracy. W obliczu tych zmian, wiele zawodów i zadań ulega przetasowaniu, co stanowi zagrożenie dla pracowników, zwłaszcza tych wykonujących rutynowe i powtarzalne zadania, o niższym poziomie wykształcenia, osób starszych, a także dla kobiet.

7 lipca 2021

Członkowie rad nadzorczych muszą ponownie przemyśleć obowiązki prawne w związku z kryzysem klimatycznym

Zmiany klimatyczne są obecnie powszechnie uznawane za zjawisko stwarzające nie tylko istotne ryzyko dla przedsiębiorstw, ale również poważne zagrożenie dla stabilności światowego systemu finansowego

6 lipca 2021

Jakie zmiany czekają nas w obszarze raportowania?

Prace nad ujednoliceniem standardów raportowania niefinansowego, a w szerszym ujęciu – informacji z zakresu zrównoważonego rozwoju – są na coraz bardziej zaawansowanym etapie. Z myślą o ułatwieniu śledzenia proponowanych zmian przygotowaliśmy podręczną infografikę. Zachęcamy do korzystania z materiału i dzielenia się nim w mediach społecznościowych.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc