Aktualności

Wiadomości i informacje, których autorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

30 marca 2020

16 kwietnia premiera Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki” [online]

18. edycja największego w Polsce przeglądu społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju będzie miała miejsce 16 kwietnia br.

30 marca 2020

Co analiza big data mówi nam o reprezentacji kobiet w zarządach spółek?

Z danych OECD wynika, że kobiety są niedostatecznie reprezentowane w zarządach firm wszystkich branż. 

26 marca 2020

BNP Paribas Bank Polska o edukacji pracowników w #OdPOWIEDZialnie

Dzisiejszy odcinek #OdPOWIEDZialnie został poświęcony tematowi edukacji pracowników wewnątrz firmy. O tym, jak taka edukacja odbywa się w BNP Paribas Bank Polska oraz jak warto poszerzać wiedzę na rzecz środowiska naturalnego wśród kadry opowiedziała Agnieszka Michalik.

23 marca 2020

Rada Odpowiedzialnego Przywództwa rekomenduje stawianie na różnorodność. Kluczowe jest jednak wsparcie liderów i liderek

Rada Odpowiedzialnego Przywództwa, złożona z członków i członkiń zarządów firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przygotowała kolejną rekomendację dla firm w Polsce. Zachęca w niej do stawiania na różnorodność i budowania włączających miejsc pracy.

22 marca 2020

W „Wysokich Obcasach” o badaniu ról opiekuńczych

Na WysokieObcasy.pl ukazał się artykuł poświęcony zrealizowanemu przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu badaniu ról opiekuńczych pełnionych przez pracownice i pracowników w Polsce.

20 marca 2020

Mapa zaangażowania biznesu w obliczu pandemii koronawirusa

Forum Odpowiedzialnego Biznesu wystartowało z akcją #BiznesReagujeOdpowiedzialnie, by pokazać pozytywne przykłady działania firm w czasie walki z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Pod tym hasztagiem będzie publikowało dobre praktyki i rozwiązania, które są odpowiedzią biznesu na panującą obecnie w kraju sytuację zagrożenia epidemiologicznego.

20 marca 2020

„Biznes odpowiedzialny w Polsce” w dzienniku „Rzeczpospolita” z udziałem ekspertek i ekspertów FOB

20 marca wraz z dziennikami „Rzeczpospolita” i „Parkiet” ukazała się kolejna edycja wydawnictwa „Biznes odpowiedzialny w Polsce”. Wśród autorek i autorów tekstów oraz komentarzy są Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Tadeusz Joniewicz, menedżer ds. zarządzania wiedzą w FOB.

17 marca 2020

W #OdPOWIEDZialnie Santander Bank Polska o kampaniach edukacyjnych

W ramach 14. odcinka #OdPOWIEDZialnie został poruszony temat bezpieczeństwa na drogach oraz organizacji kampanii edukacyjnych. W roli eksperta wystąpił Jakub Żulewski, Starszy specjalista ds. projektów relacyjnych w Santander Bank Polska.

12 marca 2020

Trwa nabór zgłoszeń do 9. edycji Listków CSR

Tygodnik POLITYKA we współpracy z firmą doradczą Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu zapraszają przedsiębiorstwa oraz organizacje działające w Polsce do udziału w dziewiątym zestawieniu Złotych, Srebrnych i Białych Listków CSR POLITYKI.

12 marca 2020

Nowy termin 8. Targów CSR: 29 października 2020 r.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2, Forum Odpowiedzialnego Biznesu ogłosiło decyzję o zmianie terminu organizacji 8. Targów CSR – największego w Polsce wydarzenia poświęconego odpowiedzialnemu biznesowi i zrównoważonemu rozwojowi. Wydarzenie odbędzie się 29 października 2020 r. w Centrum EXPO XXI w Warszawie.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc