Aktualności

Wiadomości i informacje, których autorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

13 sierpnia 2020

Nowa formuła 8. Targów CSR

Największe w Polsce wydarzenie poświęcone tematyce CSR i zrównoważonemu rozwojowi, organizowane co dwa lata przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, odbędzie się po raz ósmy. Jak zawsze będzie to spotkanie przedstawicieli biznesu, administracji państwowej oraz organizacji pozarządowych i wszystkich zainteresowanych tematyką społecznej odpowiedzialności biznesu. Ta, w dobie pandemii i jej skutków społeczno-ekonomicznych, nabrała szczególnego znaczenia. Wyjątkowa będzie też forma tegorocznego wydarzenia. Dotychczas realizowane jako jednodniowe targi stacjonarne,  tym razem odbędzie  się w wyjątkowej dla targów formule online.

12 sierpnia 2020

Oświadczenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu w sprawie wydarzeń 7-8 sierpnia w Warszawie

Zachęcamy do zapoznania się z oświadczeniem Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz  podmiotów, które postanowiły przyłączyć się do tej inicjatywy. Lista organizacji jest otwarta.

12 sierpnia 2020

Oglądaj zapis webinarium FOB „Działania firm na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym”

Zachęcamy do obejrzenia nagrania z webinarium FOB poświęconego gospodarce obiegu zamkniętego.

11 sierpnia 2020

Trwa nabór na studia podyplomowe „Menedżer CSR” pod patronatem FOB

Do 30 września potrwa rekrutacja na studia podyplomowe „Menedżer CSR” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Studia objęte zostały patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

11 sierpnia 2020

Wiarygodny raport społeczny, czyli jaki?

Jednym z celów raportowania społecznego jest zaprezentowanie przez organizację doświadczeń z zakresu integracji kwestii społecznych i środowiskowych w codziennej działalności biznesowej. W ten sposób firma podkreśla nastawienie na transparentność. W Konkursie Raporty Społeczne “wiarygodność” stanowi jedno z trzech, obok kompletności i komunikacji, głównych kryteriów oceny zgłaszanych materiałów. Nabór raportów potrwa do 17 sierpnia.

11 sierpnia 2020

Responsible business in Poland 2019. English Summary

“Responsible business in Poland 2019. Good practices” Report is a summary of the activities undertaken by companies, institutions and non-governmental organizations in the domain of corporate social responsibility and sustainable development.

7 sierpnia 2020

Odpowiedzialnie o zrównoważonym budownictwie

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej prezentuje kolejną już, szóstą broszurę informacyjną z cyklu „Odpowiedzialny konsument”. Tym razem podpowiadamy, jak odpowiedzialne wybory konsumenckie wspierają zrównoważone budownictwo.

30 lipca 2020

Carrefour Polska, L’Oreal Poland and Baltic HUB, L’Oreal Warsaw Plant dołączają do akcji Call to Action dotyczącej przeciwdziałaniu utracie bioróżnorodności

Call to Action została zainicjowana przez Koalicję Business for Nature, której członkiem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Dołączając do Call to Action firmy z całego świata podkreślają, że ochrona i odbudowa natury jest tematem ważnym dla nich, ale też dla całych społeczeństw, dlatego wzywają rządzących do ambitnych działań w tym obszarze. Swój udział potwierdzili partnerzy strategiczni FOB: Carrefour Polska, L’Oreal Poland and Baltic HUB, L’Oreal Warsaw Plant.

27 lipca 2020

The Responsible Business Forum in Poland joins the international “Upskill 4 Future” project

Polish employers must swiftly adapt to a new reality by supporting vulnerable workers with upskilling pathways. This is the aim of the new project entitled “Upskill 4 Future”, coordinated by CSR Europe with the support of J.P. Morgan in four EU Member States. In Poland, it is being implemented by the Responsible Business Forum.

27 lipca 2020

Forum Odpowiedzialnego Biznesu partnerem międzynarodowego projektu “Upskill 4 Future”

Polscy pracodawcy muszą szybko przygotować się do nowej rzeczywistości, skutecznie i szybko podnosząc kwalifikacje swoich pracownic i pracowników. To właśnie jest celem nowego projektu “Upskill 4 Future”, koordynowanego przez CSR Europe, przy wsparciu J.P. Morgan, w czterech krajach UE, a w Polsce realizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc