Aktualności

Wiadomości i informacje, których autorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

28 marca 2019

Odpowiedzialny biznes rośnie w tempie 30 proc. Premiera Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki”

Po raz 17. ukazał się największy w Polsce przegląd CSR – Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. W tegorocznej odsłonie publikacji zarówno pod kątem liczby zgłoszonych praktyk, jak i liczby firm nastąpił wzrost na poziomie 30 proc. To jednocześnie kolejny rekord w wydawanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu raporcie, którego premiera miała miejsce 28 marca br. w Warszawie.

28 marca 2019

Nagrodzeni autorzy najlepszych tekstów o CSR

Forum Odpowiedzialnego Biznesu ogłosiło najlepsze teksty prasowe poświęcone CSR 2018 roku. Laureaci konkursu publikowali w następujących tytułach: Coaching, Dziennik Gazeta Prawna, Harvard Business Review Polska, Nienieodpowiedzialni, Media i Marketing, My Company Polska, Personel Plus, Polityka. Gala rozdania nagród miała miejsce 28 marca w Warszawie podczas dorocznej premiery Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki”.

28 marca 2019

Zwiększa się grono firm współpracujących na rzecz CSR w Polsce

58 firm-Partnerów Strategicznych działa w Programie Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W tym gronie znajdują się firmy, które właśnie dołączyły do programu, jak i współpracuje ze stowarzyszeniem od lat. 28 marca w Warszawie podczas ogłoszenia Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki” odbyła się oficjalna część poświęcona rozwojowi Programu Partnerstwa.

26 marca 2019

Prof. David Grayson gościem specjalnym ogłoszenia Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki”

Profesor David Grayson będzie gościem specjalnym ogłoszenia Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki”. Premiera 17. edycji Raportu odbędzie się 28 marca w Warszawie.

26 marca 2019

„Aby robić biznes w sposób odpowiedzialny, wcale nie potrzeba wielkich pieniędzy”

W dzisiejszej Gazecie Wyborczej ukazał się wywiad z Marzeną Strzelczak, dyrektorką generalną Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Rozmowę znaleźć można w dodatku „Mój Biznes”. 

21 marca 2019

Biznes odpowiedzialny w Polsce 2019 – wydanie specjalne „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”

20 marca ukazała się kolejna edycja dodatku tematycznego „Rzeczpospolitej” oraz „Parkietu” zatytułowanego „Biznes odpowiedzialny w Polsce”. Materiał został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Finansów. Forum Odpowiedzialnego Biznesu patronuje wydaniu.

18 marca 2019

#FridaysforFuture – ekspercki komentarz prof. Bolesława Roka

15 marca w ponad stu krajach na całym świecie odbył się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. To bezprecedensowe wydarzenie komentuje dla portalu Odpowiedzialnybiznes.pl dr hab. Bolesław Rok, laureat ubiegłorocznej nagrody głównej i nagrody specjalnej konkursu „Pióro odpowiedzialności” w kategorii artykuł tematyczny „współpraca”.

12 marca 2019

Forum Odpowiedzialnego Biznesu w 2019 roku

Jak co roku, Forum planuje szereg aktywności skierowanych zarówno do środowiska biznesowego, jak i wszystkich osób zainteresowanych społeczną odpowiedzialnością biznesu. W najbliższych miesiącach planowane są nowe publikacje, wydarzenia i konkursy.

8 marca 2019

#TyDzieńKobiet w Karcie Różnorodności

Z okazji przypadającego 8 marca Dnia Kobiet, w ramach Karty Różnorodności przygotowany został cykl wywiadów z prelegentkami i prelegentami konferencji „100 lat praw wyborczych kobiet. Praca, rodzina, rozwój – perspektywa równych szans”. 

5 marca 2019

Debata Rzeczpospolitej „Raportowanie niefinansowe – bilans pierwszego roku i lekcje na przyszłość”

28 lutego w redakcji dziennika „Rzeczpospolita” odbyła się debata „Raportowanie niefinansowe – bilans pierwszego roku i lekcje na przyszłość”. Udział w dyskusji wziął Tadeusz Joniewicz, menedżer projektów Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynator konkursu Raporty Społeczne.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc