Aktualności

Wiadomości i informacje, których autorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

13 czerwca 2019

BNP Paribas Bank Polska i Polpharma liderami XIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm (pełne zestawienie)

W tegorocznej, trzynastej już edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm, pierwsze miejsce zajęły dwie firmy: BNP Paribas Bank Polska oraz Polpharma, która została liderem Rankingu Odpowiedzialnych Firm drugi rok z rzędu. Tym razem jednak żadna z firm nie zdołała uzyskać maksymalnej liczby punktów, co jasno wskazuje, że ranking podąża za aktualnymi trendami w dziennie odpowiedzialnego biznesu, stale podwyższając poprzeczkę. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest partnerem merytorycznym rankingu.

11 czerwca 2019

Jak współpracować międzysektorowo? Pierwsza edycja konferencji „Społecznie odpowiedzialni – regionalnie o przyszłości”

Pojawiła się nowa inicjatywa, która jest przestrzenią do debaty na temat nowych możliwości rozwoju lokalnego i poprawy jakości życia w Wielkopolsce. Zorganizowana w Poznaniu przez Fundację Enea i Forum Odpowiedzialnego Biznesu konferencja „Społecznie odpowiedzialni – regionalnie o przyszłości” umożliwiła poznanie prowadzonych już dobrych praktyk dotyczących współpracy biznesu i sektora pozarządowego. Gościem specjalnym wydarzenia był Jaś Mela, założyciel Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”.

11 czerwca 2019

Nowy skład Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Michał Gajewski, CEO Santander Bank Polska, dołączył do składu Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, największej w Polsce organizacji upowszechniającej standardy odpowiedzialnego biznesu.

7 czerwca 2019

Kto rozwija CSR w Polsce?

Działania osób odpowiedzialnych za realizowanie koncepcji CSR w swoim miejscu pracy są bardzo różnorodne, a zakres obowiązków  szeroki – w zależności od branży, stopnia CSRowego zaawansowania oraz od tego czy jest to przedsiębiorstwo czy organizacja pozarządowa (np.NGO’s).

4 czerwca 2019

Debata w Pulsie Biznesu: CSR musi się stać elementem kultury firmy

Na łamach „Pulsu Biznesu” ukazała się debata poświęcona społecznej odpowiedzialności biznesu i wyzwaniom towarzyszącym raportowaniu i komunikowaniu działań na rzecz społeczeństwa i środowiska. Udział w niej wzięła Agnieszka Siarkiewicz, starsza menedżerka ds. komunikacji i promocji oraz programów organizacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

31 maja 2019

Kto zmienia biznes w Polsce? Doceń i nominuj osoby działające na rzecz #CSRwPL

3. edycja Nagrody “Ludzie, którzy zmieniają biznes” to okazja, by wyróżnić i docenić osoby, które podejmują inicjatywy na rzecz upowszechniania społecznej odpowiedzialności biznesu. Na zgłoszenia kandydatów/ek podejmujących realne działania mające na celu zarządzanie biznesem w sposób zgodny z koncepcją CSR i zrównoważonego rozwoju Forum Odpowiedzialnego Biznesu czeka do 7 czerwca.

30 maja 2019

Znamy laureatów XXII edycji Konkursu „Dobroczyńca Roku”

28 maja, w warszawskim Teatrze Kamienica, odbyła się XXII Gala Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”, w czasie której wyłoniono 11 laureatów oraz wyróżniono 3 przedsiębiorstwa, którym bliska jest społeczna odpowiedzialność biznesu oraz współpraca z organizacjami pozarządowymi przy niezwykłych projektach społecznych. Forum Odpowiedzialnego Biznesu patronuje inicjatywie.

29 maja 2019

Gdańska premiera Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki”

Pierwsze w tym roku regionalne ogłoszenie Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki” odbyło się w Gdańsku, 29 maja w Sky Club Olivia Business Centre. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu, partnerem była Grupa LOTOS.

29 maja 2019

Kto działa na rzecz zaangażowania biznesu w ochronę klimatu?

Globalne działania na rzecz poprawy ochrony klimatu stają się coraz intensywniejsze. Wynika to z pogarszających się prognoz naukowców, którzy apelują o wprowadzenie radykalnych zmian w celu ratowania natury będącej niezbędną dla ludzkiej egzystencji i dobrej jakości życia. Raport Międzynarodowego Zespołu ds. Zmian Klimatu mówi o wielkich wyzwaniach stojących przed ludzkością, również przed biznesem, który chociaż podejmuje zobowiązania i działania w tym zakresie, wciąż ma wiele do zrobienia i zmiany. Znacząca rola należy do osób, które inicjują w świecie biznesowym przedsięwzięcia i wprowadzają rozwiązania na rzecz ochrony klimatu. Z tego względu Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach 3. edycji w ramach nagrody ,,Ludzie, którzy zmieniają biznes” chce zachęcić do zgłoszeń osoby, dzięki którym biznes ogranicza swój wpływ na klimat.

23 maja 2019

O odwadze w dążeniu do równowagi podczas VI Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności

Ponad 200 gości oraz kilkunastu ekspertów i ekspertek podjęło temat odwagi w dążeniu do równowagi pomiędzy pracą i życiem osobistym podczas największego dorocznego wydarzenia realizowanego w ramach Karty Różnorodności. Koordynowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu inicjatywa wspiera przeciwdziałanie dyskryminacji w miejscu pracy. Z okazji VI Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności po raz pierwszy Polskę odwiedziła replika słynnej nowojorskiej rzeźby Fearless Girl. Partnerem głównym wydarzenia był polski oddział State Street Bank, a partnerem Siemens Polska.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc