Aktualności

Wiadomości i informacje, których autorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

7 lipca 2022

CSR Voice: Marzena Strzelczak o przekwalifikowaniu i podnoszeniu kompetencji polskich pracowników

15 lipca na całym świecie obchodzony jest Dzień Umiejętności Młodzieży, ustanowiony przez ONZ w celu podkreślenia strategicznego znaczenia wyposażania młodych ludzi w umiejętności potrzebne do zatrudnienia, godnej pracy i przedsiębiorczości. Z tej okazji CSR Europe przeprowadziło wywiad z Marzeną Strzelczak w nowym cyklu CSR Voice.

6 lipca 2022

Forum Odpowiedzialnego Biznesu wsparło warszawskie „Przestrzenie pracy – Ukraina”

W Centrum Przedsiębiorczości Smolna oraz Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie powstały „Przestrzenie pracy – Ukraina”. To przestrzenie biurowe udostępniane bezpłatnie przez Miasto Stołeczne Warszawa osobom uchodźczym z Ukrainy, które w bezpiecznym miejscu mogą kontynuować pracę zdalną lub załatwiać bieżące sprawy wymagające dostępu do komputera i internetu.

30 czerwca 2022

Dyskusje i debaty: klimat, rozwój, biznes i różnorodność – materiały wideo z 9. Targów CSR

9. Targi CSR (25 maja br.) w Warszawie odbyły się pod hasłem KLIMAT – ROZWÓJ – BIZNES. Podczas części konferencyjnej targów odbyło się kilkanaście wystąpień, wykładów, dyskusji i debat w czterech blokach tematycznych: biznes, rozwój, klimat oraz różnorodność i inkluzja. Publikujemy materiały wideo z wybranych części konferencji.

30 czerwca 2022

Co się dzieje w wolontariacie i wolontariacie pracowniczym? [prasówka #5/2022]

Witamy w #5 prasówce w 2022. Prezentujemy najciekawsze informacje, wydarzenia i zapowiedzi dotyczące sektora wolontariatu i wolontariatu pracowniczego w Polsce i na świecie.

24 czerwca 2022

Rozmowy o zrównoważonym rozwoju i ESG. Zobacz materiały wideo z Targów CSR 2022

Zrównoważony rozwój, odpowiedzialność biznesu i ESG, klimat, różnorodność i wspieranie osób z doświadczeniem uchodźczym to tylko niektóre z tematów rozmów, które przeprowadzono  w studiu 9. Targów CSR. Partnerem głównym wydarzenia był Santander Bank Polska, a partnerami DB Cargo Polska, ERGO Hestia i LPP.

22 czerwca 2022

Marzena Strzelczak, prezeska FOB, w zarządzie CSR Europe

CSR Europe, wiodąca europejska sieć biznesowa w obszarze zrównoważonego rozwoju, powołała nowych członków i członkinie zarządu. Wśród nich jest Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Cele postawione przed nowym zarządem dotyczą m.in. wzmocnienia inicjatyw CSR Europe na rzecz sprawiedliwej transformacji, w tym uwzględniania czynników społecznych w działaniach związanych z Europejskim Zielonym Ładem.

15 czerwca 2022

Raport na temat wolontariatu pracowniczego w postpandemicznym świecie

W dniu 14 czerwca 2022 International Association for Volunteer Effort (IAVE) opublikowało raport „Wolontariat korporacyjny w świecie po pandemii” przygotowany pod redakcją Lorrie Foster, Kenna Allena i Moniki Krol (raport w języku angielskim). Jest to obecnie najbardziej obszerna globalna analiza wolontariatu pracowniczego, stojących przed nim wyzwań, możliwości i kierunków rozwoju.

13 czerwca 2022

W Brukseli o włączającej zielonej transformacji

7 i 8 czerwca Agnieszka Kłopotowska i Miłosz Marchlewicz z zespołu Forum Odpowiedzialnego Biznesu wzięli udział w spotkaniu krajowych organizacji partnerskich CSR Europe. Tematem przewodnim wielu dyskusji były kwestie związane z włączającą transformacją gospodarek ku zrównoważonemu rozwojowi oraz pomysły na nowe wspólne działania.

10 czerwca 2022

European business urges no further delay in proposal for legally binding nature restoration targets

We look forward to reviewing the Commission’s unifying framework and approach to nature restoration via the delivery of legally binding targets.

7 czerwca 2022

Webinar z Komisją Europejską o Ukrainie: „Jak reagować odpowiedzialnie?”

Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę w lutym kraj opuściło ponad sześć milionów ludzi, a osiem milionów mieszkańców emigrowało wewnątrz kraju. Jak firmy, miasta i organizacje pozarządowe mogą odpowiedzialnie reagować na wojnę na Ukrainie? Zapraszamy na webinar 14 czerwca br.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc