Aktualności

Wiadomości i informacje, których autorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

1 grudnia 2023

Rusza nabór dobrych praktyk do Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2023”

Twoja firma realizuje działania dotyczące ESG? Zgłoś je do 22. edycji raportu przygotowywanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Publikacja jest największym w Polsce przegląd inicjatyw z obszaru zrównoważonego rozwoju. Nabór dobrych praktyk odbywa się poprzez formularz na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/raport2023. Udział jest bezpłatny.

30 listopada 2023

Spółka biurowa Skanska partnerem wspierającym Chapter Zero Poland

Deweloper powierzchni biurowych z Grupy Skanska dołącza do grona partnerów Chapter Zero Poland. To prowadzona przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu polska odsłona Climate Governance Initiative, globalnej inicjatywy powołanej przez Światowe Forum Ekonomiczne. Jej celem jest wsparcie organów zarządczych i nadzorczych spółek w rozwoju kompetencji w obszarze zmiany klimatu.

28 listopada 2023

Rusza nabór do 2. edycji Nagrody Karty Różnorodności

Nagroda Karty Różnorodności to wyróżnienie przyznawane za inicjatywy pracodawców związane z różnorodnością, równością i włączeniem (DEI). Swoje działania wpisujące się w ten obszar mogą zgłaszać firmy, organizacje, uczelnie, instytucje publiczne i samorządy. Udział w drugiej edycji nie wiąże się z opłatami, a zgłoszenia są przyjmowane do 23 lutego 2024 r.

23 listopada 2023

Komisja Europejska opublikowała rozporządzenie dotyczące pozostałych czterech celów środowiskowych Taksonomii UE

Opublikowane rozporządzenie stanowi nowe techniczne kryteria klasyfikacji według których oceniane jest, czy dane działalności gospodarcze wnoszą istotny wkład w: zrównoważone wykorzystywanie i ochrony zasobów wodnych i morskich, przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym, zapobieganie zanieczyszczeniu i jego kontroli oraz ochronę i odbudowę bioróżnorodności i ekosystemów.

21 listopada 2023

Wystartowała jubileuszowa edycja Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Koncepcja zrównoważonego rozwoju staje się coraz bardziej popularna, szczególnie wśród młodych osób. Do 20. jubileuszowej edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu zgłosiła się rekordowa liczba uczestników i uczestniczek. Spośród 136 zgłoszeń wybrano 36 nowych ambasadorów i ambasadorek z 20 uczelni w całym kraju. 

15 listopada 2023

Chapter Zero Poland z nową Radą Programową i Komitetem Sterującym

Na dwuletnią kadencję powołano Radę Programową i Komitet Sterujący Chapter Zero Poland. To skierowana do zarządów i rad nadzorczych inicjatywa na rzecz rozwoju kompetencji w obszarze zmiany klimatu.

9 listopada 2023

Rekrutacja na stanowisko dyrektora_ki ds. operacyjnych FOB

Osoby zainteresowane dołączeniem do zespołu FOB na stanowisko dyrektora_ki ds. operacyjnych zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniem i przesłaniem aplikacji do 17 listopada.

8 listopada 2023

Ustawowa ochrona klimatu jako narzędzie wsparcia konkurencyjności polskiej gospodarki. FOB i ClientEarth zapraszają biznes do udziału w konsultacjach

Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi organizują skierowane do firm konsultacje projektu ustawy o ochronie klimatu. Spotkanie odbędzie się 23 listopada w godz. 14:00-16:30 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (al. Niepodległości 162).

8 listopada 2023

Co się dzieje w wolontariacie i wolontariacie pracowniczym? [prasówka #10/2023]

Witamy w jesiennej prasówce podsumowującej październik. Końcówka roku jak zawsze obfituje w wydarzenia związane z wolontariatem. Na horyzoncie widać już zbliżający się dzień wolontariusza, ruszają także akcje świąteczne. Ale najważniejsza informacją jest ta, że w lutym przyszłego roku Points of Light Global Summit odbędzie się w Warszawie. Prezentujemy także inne ciekaw informacje, wydarzenia i zapowiedzi dotyczące sektora wolontariatu i wolontariatu pracowniczego w Polsce i na świecie z ostatniego miesiąca.

2 listopada 2023

28 listopada Gala Karty Różnorodności. W programie inspiracyjne wystąpienia i eksperckie debaty o trendach DEI

28 listopada w CDT w Warszawie odbędzie się Gala Karty Różnorodności. To jedno z najważniejszych wydarzeń w obszarze DEI (Diversity, Equity, and Inclusion) w Polsce. W programie wydarzenia m.in. debaty dotyczące różnorodności w branży kreatywnej oraz wyzwań związanych ze starzeniem się społeczeństwa, wnioski z badań prowadzonych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Spotkanie rozpocznie inspiracyjne wystąpienie Tomasza Stawiszyńskiego. Trwa rejestracja uczestniczek i uczestników. Udział jest bezpłatny.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc