Aktualności

Wiadomości i informacje, których autorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

24 listopada 2022

Ogólnopolski konkurs wiedzy o CSR i ESG 2022/2023

Od 24 listopada do 23 grudnia br. uczniowie i uczennice szkół średnich oraz studenci i studentki z całej Polski  mogą wziąć udział w I etapie Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o CSR i ESG, organizowanym w ramach 19. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu – programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

23 listopada 2022

Stawiasz na ESG i zrównoważony rozwój? Zgłoś dobre praktyki do raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Twoja firma realizuje działania z zakresu zrównoważonego rozwoju? Zgłoś je do 21. edycji raportu przygotowywanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Publikacja stanowi największy w Polsce przegląd inicjatyw z zakresu ESG. Nabór dobrych praktyk odbywa się poprzez formularz na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/raport2022. Udział jest bezpłatny. 

18 listopada 2022

Klimatyczne fakty i mity. Otwarty webinar z Marcinem Popkiewiczem

24 listopada 2022 r. rozpocznie się Ogólnopolski konkurs wiedzy o SCR i ESG dla studentów_ek i licealistów_ek z całego kraju. Zapraszamy na webinar otwarcia, podczas którego Marcin Popkiewicz – ekspert w dziedzinie zmian klimatycznych – obali kilka popularnych mitów i potwierdzi kilka faktów. Webinar będzie transmitowany w czwartek 24 listopada o godz. 18:00 na Facebooku Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Rejestracja nie jest wymagana.

14 listopada 2022

Obejrzyj webinar: Wypalenie w wolontariacie – co powinien wiedzieć koordynator wolontariatu?

Sytuacja z początku roku 2022 pokazała nam, że temat wypalenia nie dotyczy tylko pracy zawodowej, ale może dotyczyć także aktywności społecznych i wolontariatu. Podczas webinarium poznaliśmy temat wypalenia, dowiedzieliśmy się, czym jest, jak je poznać, ale także jak nie doprowadzić do tego, żeby wolontariusze, których działaniami zarządzamy, się wypalali.

10 listopada 2022

COP27. Na co biznes powinien zwrócić szczególną uwagę?

Od 6 do 18 listopada w Szarm el-Szejk odbędzie się szczyt COP27 gromadzący strony Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (UNFCCC). Gospodarzem konferencji będzie Egipt, który sprawuje przewodnictwo w COP27. Podczas szczytu szczególny nacisk będzie położony na przejście od negocjacji i planowania do realizacji ambitnych działań proklimatycznych. Specjalny briefing dla zarządów i rad nadzorczych przygotowała Climate Governance Initiative, której polską odsłonę – Chapter Zero Poland – koordynuje Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

8 listopada 2022

WEBINAR: Jak efektywnie mierzyć zarządzanie różnorodnością w organizacji?

Zapraszamy na otwarty webinar dotyczący mierzenia i raportowania zarządzania różnorodnością w organizacji. Marzena Strzelczak i Adrianna Lepka opowiedzą o narzędziu Diversity IN Check umożliwiającemu diagnozę dojrzałości pracodawców w obszarach DEI. Webinar odbędzie się 16 listopada 2022 r. o godz. 11:00.

3 listopada 2022

Dołącz do zespołu Forum Odpowiedzialnego Biznesu i działaj z nami na rzecz realnej zmiany

Poszukujemy osób, które razem z nami będą chciały działać na rzecz realnych zmian. Obecnie prowadzimy rekrutację na stanowisko: koordynator_ka promocji i komunikacji.

2 listopada 2022

Allegro opiekunem ścieżki „G” 19. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Allegro dołącza do grona partnerów 19. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Zaopiekuje się ścieżką edukacyjną „G” (ang. governance – ład korporacyjny). Organizatorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Udział w programie jest bezpłatny.

28 października 2022

Co się dzieje w wolontariacie i wolontariacie pracowniczym? [prasówka #8/2022]

Witamy w kolejnej prasówce! Prezentujemy najciekawsze informacje, wydarzenia i zapowiedzi dotyczące sektora wolontariatu i wolontariatu pracowniczego w Polsce i na świecie. Najważniejsze informacje Wolontariat pracowniczy dla Ukrainy. Raport z badania. Raport jest kontynuacją wyników badania z jesieni 2021 roku pt. „Wolontariat…

27 października 2022

Stena Recycling opiekunem ścieżki „E” 19. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Stena Recycling dołącza do grona partnerów 19. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Zaopiekuje się ścieżką edukacyjną „E” (ang. environment – środowisko). Organizatorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Udział w programie jest bezpłatny.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc