Aktualności

Wiadomości i informacje, których autorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

24 maja 2024

V Zjazd Ligi Odpowiedzialnego Biznesu: Zrównoważone Finanse

W dniach 18-19 maja odbył się V, ostatni zjazd Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, który poświęcony był tematyce zrównoważonych finansów. Spotkanie miało miejsce w siedzibie głównego partnera merytorycznego LOB – BNP Paribas. Członkini Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Maria Krawczyńska-Kaczmarek, przybliżyła uczestnikom zagadnienia…

22 maja 2024

Spotkanie z okazji 20-lecia Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

18 maja 2024 w siedzibie BNP Paribas w Warszawie odbyło się spotkanie z okazji 20. urodzin programu Liga Odpowiedzialnego Biznesu – inicjatywy edukacyjnej FOB, która jest pierwszym darmowym programem w Polsce, skierowanym do studentów i studentek z całego kraju, poświęconym odpowiedzialnemu biznesowi i zrównoważonemu rozwojowi.

22 maja 2024

Rola pracodawcy wobec rodzicielstwa pracowników – kolejne spotkanie Sygnatariuszy Karty Praw Dziecka w Biznesie

Już 13 czerwca (czwartek) w godz. 10:30-14:00 odbędzie się kolejne spotkanie Sygnatariuszy Karty Praw Dziecka w Biznesie – tym razem spotkanie odbędzie się stacjonarnie, w siedzibie EY Polska. Drugie spotkanie dot. kwestii rodzicielstwa w biznesie jest kierowane do Sygnatariuszy Karty Praw Dziecka w Biznesie, których serdecznie zapraszamy do rejestracji.

21 maja 2024

Pracodawcy zorientowani na różnorodność. Wyniki IV edycji badania Diversity IN Check

Podczas tegorocznej gali finałowej Miesiąca Różnorodności, która odbyła się 21 maja w Warszawie, poznaliśmy wyniki IV edycji Diversity IN Check. Na listę pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie inkluzji i zarządzania różnorodnością zakwalifikowano w tym roku 54 firmy.

14 maja 2024

Robert Adamczyk członkiem EFRAG Sustainability Reporting Technical Expert Group

EFRAG ogłosił nowy skład Sustainability Reporting Technical Expert Group (EFRAG SR TEG). Z przyjemnością informujemy, że w tym gronie znalazł się również Robert Adamczyk, członek zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

7 maja 2024

Cele ESG w wynagrodzeniach członkiń i członków zarządów. Analiza tematyczna Chapter Zero Poland

W analizie przygotowanej przez Chapter Zero Poland wskazano na rosnące znaczenie mechanizmów płacowych motywujących zarządy do realizacji ambitnych celów środowiskowych i społecznych. Nie zabrakło także praktycznych przykładów dobrych praktyk rynkowych. Zachęcamy do lektury!

30 kwietnia 2024

FOB publikuje 22. edycję Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”

16 kwietnia br. podczas konferencji “Targi Idei ESG” odbyła się premiera 22. edycji corocznego raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W publikacji zaprezentowano 1046 praktyk realizowanych przez 266 firm. Raport jest największym w Polsce przeglądem dobrych praktyk rynkowych z obszaru zrównoważonego rozwoju. Partnerem 22. edycji publikacji FOB jest mLeasing.

30 kwietnia 2024

Liga Odpowiedzialnego Biznesu kończy 20 lat!

Z okazji obchodów 20-lecia Ligi 18 maja odbędzie się spotkanie dla alumnów i alumnek programu, wszystkich dotychczasowych partnerów, koordynatorów i koordynatorekek oraz osób, które angażowały się w rozwój projektu.

25 kwietnia 2024

Konferencja FOB „Targi Idei ESG”: 10. edycja w zupełnie nowej odsłonie już za nami

16 kwietnia 2024 w CK ADN w Warszawie odbyła się 10. już edycja znanego wydarzenia Forum Odpowiedzialnego Biznesu – Targi Idei ESG. W odświeżonej formule postawiliśmy na merytorykę, inspiracje i networking, dzięki wystąpieniom, dyskusjom plenarnym i części warsztatowej. Patronat nad całym wydarzeniem objęło Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, a partnerami strategicznymi wydarzenia zostali Respect Energy, EY Polska i Citi Handlowy. W wydarzeniu udział wzięło łącznie ponad 500 profesjonalistów_ek ESG. 

18 kwietnia 2024

Kolejny zjazd Ligi Odpowiedzialnego Biznesu – co kryje się pod literą G w ESG?

W miniony weekend, w dniach 13-14 kwietnia odbył się kolejny zjazd programu ambasadorskiego FOB – Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Studenci i studentki z całej Polski spotkali się w siedzibie EY Academy of Business, aby poruszyć kwestie raportowania ładu korporacyjnego, biorąc na tapet literkę G z ESG. 

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc