Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

6 maja 2021

Bank BNP Paribas i Forum Odpowiedzialnego Biznesu promują różnorodność w miejscu pracy. Startuje Miesiąc Różnorodności

W czwartek, 6 maja, startuje Miesiąc Różnorodności – cykl wydarzeń poświęconych tematyce diversity & inclusion, organizowany w ramach Karty Różnorodności, koordynowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Inicjatywę wspiera Bank BNP Paribas, który jest Partnerem Przeglądu Filmów Miesiąca Różnorodności oraz dwóch spośród czterech zaplanowanych debat.

5 maja 2021

Różnorodność wiekowa napędza rozwój. W nowej kampanii IKEA podkreśla potencjał osób 50+ na rynku pracy

W ramach realizowanej od 2020 roku Strategii Różnorodności i Włączania, IKEA rozpoczyna komunikację dotyczącą wartości różnorodności wiekowej dla biznesu i społeczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem osób po 50-tym roku życia na rynku pracy. IKEA zachęca, by dostrzegać talenty oraz potencjał osób doświadczonych i zapewniać im równe szanse w dostępie do rozwoju zawodowego.

5 maja 2021

Druga edycja programu “Mistrzowie w drodze”

Młodzi kierowcy z całej Polski mają szansę na bezpłatne szkolenia z doskonalenia techniki jazdy. 4 maja wystartowała druga edycja programu “Mistrzowie w drodze” organizowanego przez Grupę LOTOS i Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Ambasadorem akcji jest Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny rajdowy mistrz Europy.

5 maja 2021

ORLEN po raz kolejny wesprze jednostki Straży Pożarnej

W Międzynarodowy Dzień Strażaka, który obchodzony jest 4 maja, Fundacja ORLEN ogłasza nabór do kolejnej edycji programu „ORLEN dla Strażaków”. PKN ORLEN wraz ze swoją korporacyjną fundacją przeznaczą kolejne 2 mln złotych na wsparcie państwowych i ochotniczych straży pożarnych w…

5 maja 2021

Samsung Inkubator Climate Leadership: 5 startupów rusza na ratunek klimatowi

W tym roku Samsung przystąpił do 2. edycji programu „Climate Leadearship powered by UN Environment”. W jej ramach ogłosił rekrutację dla startupów, które mają ciekawy pomysł na biznes związany z ochroną klimatu. Decyzją jury w inkubacji weźmie udział 5 innowacyjnych zespołów, które przejdą bogatą ścieżkę szkoleniową w duchu zrównoważonego rozwoju.

5 maja 2021

Santander Bank Polska – obsługa bez barier

5 maja obchodzimy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami. Wg różnych danych w Polsce żyje od 4 do 7 mln osób z niepełnosprawnościami.

5 maja 2021

LOTOS zaprasza na Ladies’ Jazz Festival

Gdyński Ladies’ Jazz Festival to największe święto kobiecej muzyki. Jest to jedyny tego typu festiwal jazzowy na świecie, który na scenę zaprasza wybitne i wyjątkowe artystki świata jazzu, swingu, latino czy inteligentnego popu. Od pierwszej edycji Ladies’ Jazz Festival wzbudzał duże zainteresowanie nie tylko fanów, ale także największych sław. Tegoroczny festiwal potrwa od 26 do 31 lipca.

5 maja 2021

LPP publikuje raport zintegrowany za rok 2020/2021

Miniony, bezprecedensowy rok upłynął na rynku pod znakiem pandemii i wielu wyzwań, zwłaszcza w branży odzieżowej. Jednak dzięki elastycznemu podejściu do nowej rzeczywistości, wzmocnieniu operacji w kanale e-commerce, usprawnieniom w logistyce i aktywnemu podążaniu za oczekiwaniami klientów, LPP zakończyło rok obrotowy 2020/21 z lepszym wynikiem niż pierwotnie przewidywano. Przychody spółki za ostatni kwartał wyniosły ponad 2 mld zł, natomiast w ujęciu rocznym całkowita sprzedaż osiągnęła ponad 7,8 mld zł i była niższa r/r o 15 proc. Grupa po raz pierwszy w historii zanotowała stratę netto na poziomie 190 mln zł.

4 maja 2021

Rusza 26. edycja Nagrody Naukowej Siemensa

Siemens już od ponad ćwierć wieku współpracuje z uczelniami wyższymi, by promować światowej klasy rozwiązania napędzające polską gospodarkę. Jednym ze sztandarowych działań jest przyznawana wraz z Politechniką Warszawską Nagroda Naukowa. Właśnie rusza nabór zgłoszeń do 26 edycji wydarzenia.

4 maja 2021

Santander Bank Polska startuje z akcją #ZalogujSeniora

Pandemia zachęciła klientów powyżej 60 roku życia do większej aktywności w Internecie, w tym także do zdalnego bankowania. Prawie 32% klientów Santander Bank Polska w tej grupie wiekowej bankuje zdalnie, ale jest jeszcze spora część, która z różnych przyczyn z bankowości internetowej i mobilnej nie korzysta. Dlatego właśnie Santander Bank Polska wspiera te osoby w samodzielnym bankowaniu z domu i zachęca do udziału w programie #ZalogujSeniora.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc