Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

15 października 2021

W #OdPOWIEDZialnie Hochland Polska o współpracy z dostawcami mleka

28. odcinek #OdPOWIEDZialnie został poświęcony prospołecznemu modelowi biznesowemu Hochland Polska. O szczegółach współpracy z dostawcami opowiedział Peter Knauer, dyrektor generalny i prezes Hochland Polska

14 października 2021

Blockchain ma potwierdzać jakość polskiej żywności

Technologia stojąca za globalną rewolucją systemów informatycznych umożliwi zwiększenie zaufania i przejrzystości łańcucha produkcji artykułów spożywczych. Już w październiku tego roku w sklepach Carrefour pojawią się polskie ziemniaki marki własnej objęte technologią blockchain, która pozwala na prześledzenie procesów ich uprawy oraz pakowania. Sieć wprowadza takie rozwiązanie jako pierwsza firma z sektora spożywczego w Polsce, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i rządowemu projektowi paszportyzacji polskiej żywności.

14 października 2021

Do 18 października zgłoszenia do akcji „Pomagamy jak umiemy kobietom”

Jeszcze tylko do 18 października można zgłosić organizację niosącą pomoc kobietom, któą firma Rossmann wesprze w przyszłorocznej edycji akcji „Pomagamy jak umiemy kobietom”.

13 października 2021

Jak poprawnie czytać etykiety i nie marnować żywności?

Celem kampanii „Często dobre dłużej” jest ułatwienie konsumentom poprawnego rozumienia dat ważności i ograniczenie marnowania wciąż dobrych produktów. 

13 października 2021

ADAMED SmartUP łączy Polskę i Wietnam

Wietnamska odsłona programu stypendialnego ADAMED SmartUP jest organizowana od 2019 roku. Uczestniczą w niej uczniowie ze Szkoły Średniej im. Przyjaźni Polsko-Wietnamskiej w Hanoi. W tym roku do rekrutacji zgłosiło się 457 nastolatków, spośród których do trzeciej edycji programu zakwalifikowało się 150 osób.

13 października 2021

Różowy październik w Biedronce

Największa sieć handlowa w Polsce dołącza do ogólnopolskiej akcji #ThinkPink. W jej ramach, od 14 października we wszystkich sklepach sieci będzie można kupić limitowany baton BeRaw z symboliczną różową wstążką. 10% dochodu ze sprzedaży produktu trafi do fundacji „OnkoCafe Razem lepiej”, wspierającej walkę z rakiem piersi w Polsce.

12 października 2021

Nauczycielka etyki zwyciężczynią konkursu Nauczyciel Jutr@

Fundacja Orange i Głos Nauczycielski wyłonili laureatkę konkursu Nauczyciel Jutr@. To nowa inicjatywa wyróżniająca pedagoga, który rozwija swoje kompetencje, aby lepiej rozumieć potrzeby uczniów wychowywanych w cyfrowym świecie. Podąża za nimi, a zajęcia opiera na dobrej relacji. Wyróżnienie w konkursie Nauczyciel Jutr@ otrzymała Joanna Mikusek – Przystajko nauczycielka etyki w Społecznym Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kudowie Zdroju.

12 października 2021

IKEA na drodze ku równości wynagrodzeń niezależenie od płci

18 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Równej Płacy. To szczególny moment w roku, który uświadamia, jak ważne jest rozwiązanie globalnego problemu luki płacowej pomiędzy kobietami i mężczyznami. IKEA Retail w Polsce, która od lat tworzy włączające środowisko pracy oparte na różnorodności, szacunku i poczuciu wspólnoty, zwraca uwagę na temat nierówności w życiu zawodowym i prezentuje wyniki badań z raportu płac w Polsce.

10 października 2021

BNP Paribas Food & Agro wraz z Allegro Lokalnie oferuje możliwość sprzedaży online ekologicznych i niskoprzetworzonych produktów spożywczych bez prowizji

BNP Paribas Food & Agro we współpracy z platformą sprzedażową Allegro Lokalnie oferuje swoim Klientom możliwość sprzedaży online bez prowizji produktów spożywczych. Akcja promocyjna „Lokalne Smaki” trwa od 3 do 26 października.

7 października 2021

Wsparcie Biedronki dla zagrożonych gatunków zwierząt żyjących w Polsce

Sieć Biedronka przeznaczy aż co najmniej 1,5 miliona złotych na wsparcie ochrony zagrożonych gatunków zwierząt w Polsce. Ten bezprecedensowy program zrealizowany zostanie we współpracy z eksperckimi organizacjami przyrodniczymi, które od wielu lat zajmują się ochroną zagrożonych gatunków w Polsce. Liderem konsorcjum jest Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”, które będzie odpowiedzialne za część działań i koordynację całego projektu.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc