Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

28 grudnia 2020

Polacy w internecie czują się bezpiecznie

Pandemia wymusiła na nas wszystkich zmianę nawyków zakupowych. Nie tylko zaczęliśmy oszczędzać, ale także większość naszych zakupów przenieśliśmy do internetu. Szczególnie widoczne jest to przed nadchodzącymi Świętami. Okazuje się, że sporą część naszego „prezentowego” budżetu zamierzamy zrealizować online. Czy jednak zdajemy sobie sprawę z zagrożeń, wynikających z kupowania przez internet? Odpowiedzi przynosi raport „Cyberbezpieczeństwo użytkowników banków” Fundacji Citi Handlowy.

23 grudnia 2020

Ponad 46 ton plastiku – tyle odzyskało Tesco w Polsce dzięki systemowi recyklingu wieszaków marki F&F

Tesco nie ustaje w działaniach na rzecz zmniejszenia ilości odpadów. Po ogłoszonych niedawno osiągnięciach w ograniczaniu szkodliwego plastiku w opakowaniach marki własnej, firma informuje o kolejnych postępach w obszarze ponownego wykorzystania plastiku. W

23 grudnia 2020

Klienci Biedronki wsparli Szlachetną Paczkę

Tegoroczna wspólna akcja Biedronki i Stowarzyszenia Wiosna zakończyła się sukcesem. Biedronka przekaże 200 tysięcy złotych na rzecz Szlachetnej Paczki.

23 grudnia 2020

Kampania PZU na rzecz prostego języka

PZU uruchamia  kampanię „Z oficjalnym stylem precz!”, która ma promować prosty język w komunikacji z klientami.

23 grudnia 2020

Wolontariusze Providenta przekazali ponad 1000 książek dla małych pacjentów

Końcówka roku była wyjątkowo intensywna dla wolontariuszy Providenta. W ramach Mikołajek z Fundacją Zaczytani.org przekazali ponad 1000 prezentów dla małych pacjentów w 9 placówkach, w tym do sześciu szpitali.

23 grudnia 2020

Edukacja brzmieniem electro

Ruszyła kampania edukacyjna EkoElectro, której celem jest zwiększenie świadomości i wiedzy, szczególnie wśród młodych ludzi, na temat prawidłowego postępowania z elektrośmieciami.

23 grudnia 2020

Kompania Piwowarska dla Szlachetnej Paczki

Już po raz piąty Kompania Piwowarska zaangażowała się w Szlachetną Paczkę i w Weekend Cudów – 12-13 grudnia pomogła najbardziej potrzebującym rodzinom i osobom samotnym.

23 grudnia 2020

IKEA podsumowuje efekty trzeciej edycji programu grantowego „Zabawa to poważna sprawa”

Zwycięzcy trzeciej edycji konkursu grantowego IKEA „Zabawa to poważna sprawa” zakończyli realizację swoich projektów, których tematem przewodnim była edukacja ekologiczna i zmiany klimatu.

22 grudnia 2020

Fajniaki wspierają potrzebujące dzieciaki

Do tej pory Gang Fajniaków uczył dzieci, jak troszczyć się o planetę, a teraz pomoże dzieciom, tym potrzebującym. Stanie się to za sprawą najnowszej książki o przygodach Gangu, którą od 19 grudnia można kupić w sklepach Biedronki.

22 grudnia 2020

Dekarbonizacja najszybsza w sektorze energetycznym

 Deklarowany przez wiele światowych przedsiębiorstw operujących w sektorze energetyczno-wydobywczym (E&R, ang. energy and resources) długoterminowy cel osiągnięcia węglowej neutralności jest jasny.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc