Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

29 marca 2019

Sklepy Carrefour biorą udział w Godzinie dla Ziemi WWF

Pomagać przyrodzie na co dzień, a nie ją niszczyć – to przesłanie tegorocznej Godziny dla Ziemi WWF. W akcji zgaszenia światła na 60 minut dla planety weźmie udział kilkadziesiąt hiper- i supermarketach sieci.

29 marca 2019

31 marca odbędzie się Provident Run

W niedzielę, 31 marca 2019, w Lesie Łagiewnickim w Łodzi odbędzie się Provident RUN. Bieg jest organizowany, aby wspomóc Fundację Gajusz, która pomaga przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom. Całość dochodu z pakietów startowych zostanie przekazana na konto fundacji. To druga edycja Provident RUN. W ubiegłym roku w biegu wzięło udział blisko 300 osób, a na konto Fundacji Gajusz wpłynęło w sumie 30 tys. złotych.

29 marca 2019

W niedzielę startuje 14. PZU Półmaraton Warszawski

W najbliższą niedzielę rusza 14. PZU Półmaraton Warszawski, w którym udział weźmie ponad 13 000 biegaczy. Dotychczasowe edycje ukończyło 95 970 zawodników. To oznacza, że w tegorocznym biegu linię mety przekroczy stutysięczny biegacz.

29 marca 2019

Rusza akcja „Pościel do łóżka chorego maluszka” od IKEA

„Pościel do łóżka chorego maluszka” to wspólna akcja IKEA Kraków i Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika. Celem jest wymiana pościeli na dwóch oddziałach. Krakowski sklep przekaże tyle kompletów, ile promocyjnych zestawów mebli do sypialni sprzeda w dniach 29-31 marca.

29 marca 2019

Ponad 30 dobrych praktyk Grupy Enea w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

33 dobre praktyki Grupy Enea opublikowano w kolejnej edycji Raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. To o dwanaście projektów społecznych więcej niż w ubiegłorocznej edycji raportu. Dobre praktyki Grupy Enea w tym największym w Polsce, cyklicznym przeglądzie aktywności i działań biznesu społecznie odpowiedzialnego są opisywane od 2011 r.

29 marca 2019

PSE partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Polskie Sieci Elektroenergetyczne 28 marca zostały partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

28 marca 2019

Carrefour przyłączył się do XVI zbiórki żywności Caritas TAK, POMAGAM!

Sklepy Carrefour przyłączyły się do XVI zbiórki żywności Caritas TAK, POMAGAM! 29 i 30 marca w sklepach sieci w 31 miastach będzie można przekazać produkty spożywcze, aby wesprzeć potrzebujących w przygotowaniu śniadania wielkanocnego.

27 marca 2019

Wystartowały zapisy na ADAMED SmartUP Academy

ADAMED SmartUP Academy to cykl bezpłatnych warsztatów naukowych, skierowanych do uczniów w wieku 15-19 lat. W tym roku odbędą się od kwietnia do maja w 4 miastach: Krakowie, Łodzi, Rzeszowie oraz Szczecinie. W ich trakcie młodzież dowie się m.in. czym zajmuje się fizyka atomowa czy współczesna medycyna, jak wygląda świat w skali nano oraz neurologiczne badanie przedmiotowe, jak wykorzystać fizykę do ochrony dziedzictwa kulturowego, a także jak GMO wpływa na nasze życie.

25 marca 2019

Partnerzy Forum Odpowiedzialnego Biznesu laureatami konkursu „Etyczna Firma 2018”

W organizowanym przez Puls Biznesu konkursie „Etyczna Firma” nagradzane są firmy, które w sposób systemowy prowadzą działania na rzecz budowy i wzmacniania kultury organizacyjnej opartej na etyce. Wśród laureatów tegorocznej edycji konkursu znaleźli się także partnerzy Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

25 marca 2019

Mniej niż połowa rodziców rozmawia z dziećmi o finansach i oszczędzaniu, a ponad 1/3 popełnia podstawowe błędy

Z badań przeprowadzonych na zlecenie Santander Bank Polska wynika, że tylko 47% rodziców dzieci w wieku 5-14 lat rozmawia z nimi o finansach, oszczędzaniu i planowaniu zakupów. Ponad 1/3 rodziców popełnia przynajmniej jeden z błędów, wskazywanych przez psychologów. Dlatego Santander Bank Polska realizuje inicjatywę Finansiaki, dzięki której rodzice i nauczyciele poznają przyjemne i skuteczne metody wprowadzania dzieci w świat pieniędzy, niezależnie od wieku.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc