Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

17 czerwca 2019

BNP Paribas Bank Polska liderem XIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm

W tegorocznej, trzynastej już edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm, Bank BNP Paribas zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej oraz pierwsze miejsce w kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy.

17 czerwca 2019

ERGO Hestia najbardziej odpowiedzialną firmą branży ubezpieczeniowej w Polsce

ERGO Hestia zajęła najwyższe miejsce wśród wszystkich firm ubezpieczeniowych w Polsce oraz trzecie miejsce w ogólnym zestawieniu XIII edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Zdecydowały o tym jakość zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu oraz prowadzone przez ubezpieczyciela działania proekologiczne i społeczne. W porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem ERGO Hestia awansowała o 10 pozycji.

17 czerwca 2019

Coca-Cola HBC Polska po raz kolejny wśród liderów Rankingu Odpowiedzialnych Firm w Polsce

Coca-Cola HBC Polska, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, laureatem 2. miejsca oraz liderem sektora FMCG w 13. Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Nagrodę wręczono podczas gali, która odbyła się w auli Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

15 czerwca 2019

PZU otrzymał od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego tytuł Mecenasa Kultury

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał doroczne nagrody dla Mecenasów Kultury. PZU otrzymał wyróżnienie za upowszechnianie i ochronę kultury oraz dziedzictwa narodowego. Spółkę nominowały do konkursu trzy instytucje kultury.

14 czerwca 2019

Carrefour Polska gromadzi przedstawicieli środowiska żywności

Blisko 400 przedstawicieli najważniejszych podmiotów skupionych wokół polskiego rynku żywności konwencjonalnej i ekologicznej wzięło udział w pierwszym Kongresie Rolnictwa i Żywności Ekologicznej ECO FOOD 360, którego organizatorem był Carrefour Polska.

14 czerwca 2019

Projekt „Ciepło dla Pragi” wyróżniony w rankingu ośrodka THINKTANK i Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Projekt Fundacji Veolia i Centrum UNEP/GRID-Warszawa „Ciepło dla Pragi” znalazł się w rankingu projektów społecznych biznesu, które miały największą wartość dla społeczeństwa w mijającym 30-leciu. 

14 czerwca 2019

Znamy zwycięzców 3. edycji konkursu „Recycling na miarę”

130 uczniów z 30 świętokrzyskich szkół podstawowych wzięło udział w tegorocznym, trzecim konkursie „Recycling na miarę”, którego organizatorem jest Fundacja VIVE Serce Dzieciom i Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach. W tym roku tematem przewodnim konkursu była twórczość Stanisława Moniuszki, kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie i twórcy polskiej opery narodowej.

14 czerwca 2019

Kolejna edycja „Zdolnych z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem”

Program „Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem”, którego partnerem jest Grupa LOTOS, odbędzie się już po raz trzeci. Umowę w tej sprawie podpisano 11 czerwca. Jego celem jest ulepszenie opieki nad zdolnymi uczniami, kształtowanie myślenia naukowego oraz promocja metody projektowej w czechowickich szkołach.

14 czerwca 2019

Ponad 25 lat innowacji spod znaku Procter and Gamble na polskim rynku

Procter & Gamble świętuje ponad ćwierć wieku swojej obecności na polskim rynku oraz 25-lecie działalności fabryki na warszawskim Targówku. Koncern zainwestował dotychczas w Polsce blisko 4 miliardy PLN i utworzył ponad 3800 miejsc pracy, rozwijając nie tylko produkcję, ale też wprowadzając wiele innowacyjnych rozwiązań i projektów.

14 czerwca 2019

Pracownicy IKEA Polska z misją w Rwandzie

Kwestie społeczne są integralną częścią strategii zrównoważonego rozwoju IKEA. Dlatego firma poprzez IKEA Foundation wspiera programy pomocowe organizacji partnerskich i angażuje się w poprawę jakości życia w najbardziej zagrożonych środowiskach.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc