Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

20 grudnia 2019

Tesco Polska w #OdPOWIEDZialnie o niemarnowaniu żywności

Zbliżają się okres świąteczny, który wiąże się też z problemem marnowania żywności. W ramach kolejnego odcinka #OdPOWIEDZialnie poruszamy temat odpowiedzialnej konsumpcji produktów żywnościowych. Eksperckiej wypowiedzi udzieliła Daria Kulińska, dyrektorka komunikacji Tesco Polska.

20 grudnia 2019

Mikołajowe paczki od Fundacji Amicis

Ponad 1200 paczek żywnościowych dla ubogich rodzin, prezentów gwiazdkowych dla dzieci oraz spersonalizowanych paczek życzeń przygotowała Fundacja „Amicis” wspierana przez Grupę Amica.

20 grudnia 2019

Pomaganie uskrzydla – czwarta Szlachetna Paczka już za nami

Kolejny Weekend Cudów za nami! 55 liderów Kompanii Piwowarskiej w całej Polsce wraz ze swoimi zespołami wolontariuszy, których łącznie było ponad 1800, przygotowało 914 paczek, które w magiczny weekend 6-8 grudnia br. trafiły do najbardziej potrzebujących rodzin i osób samotnych na terenie kraju.

20 grudnia 2019

Ostatnie tygodnie przyjmowania zgłoszeń do konkursu Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego

Do 31 stycznia 2020 firmy mogą zgłaszać swój udział w konkursie Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Stena Recycling już po raz trzeci nagrodzi podmioty, które wdrożyły najciekawsze i najbardziej efektywne rozwiązania z zakresu gospodarki cyrkularnej lub zrealizowały kampanię czy akcję promującą ideę GOZ.

20 grudnia 2019

Najnowszy Raportu wpływu PSE – Napełniamy Polskę mocą

6,73 mld zł łącznej wartości dodanej w krajowej gospodarce, w tym aż 4,36 mld zł bezpośredniej wartości wytworzonej w gałęzi produkcji i przesyłu energii elektrycznej – to kluczowe dane pochodzących z najnowszego, drugiego Raportu wpływu PSE, który prezentuje wpływ spółki na rozwój społeczno-gospodarczy Polski.

20 grudnia 2019

„Są rzeczy, na których nie warto oszczędzać. Na całej reszcie – warto!”

ING Bank Śląski w najnowszej kampanii zachęca Polaków do korzystania z życia – wydawania na to, co ważne, a oszczędzania na tym, co mniej istotne.

20 grudnia 2019

Kobiety wracają na rynek pracy dzięki wsparciu Henkla i Fundacji Miejsce Kobiet

Już 12 z 20 uczestniczek 9 edycji polskiego projektu aktywizacji zawodowej kobiet „W drodze do pracy” wróciło z sukcesem do pracy. W całym projekcie prowadzonym już od 6 lat wzięło udział 180 kobiet, a 60% z nich ponownie stała się aktywna zawodowo. Ta ważna społecznie inicjatywa została doceniona za granicą i znalazła się w finale konkursu European Excellence Awards 2019.

20 grudnia 2019

CEMEX na świecie z nowym celem w obszarze wolontariatu pracowniczego

CEMEX ogłosił ustanowienie nowego celu w zakresie wolontariatu pracowniczego na 2020 rok, związanego z zobowiązaniem firmy do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ oraz strategii biznesowej firmy, w którą wpisane jest budowanie lepszej przyszłości.

19 grudnia 2019

PGNiG wybrało najbardziej innowacyjne pomysły z polskich uczelni

PGNiG zamierza do 2022 roku przeznaczyć na innowacje około 700 mln zł. Branża gazu i paliw inwestuje w inteligentne systemy monitoringu sieci dystrybucyjnej, wykorzystanie pojazdów bezzałogowych w procesie poszukiwania węglowodorów czy technologie wytwarzania i magazynowania wodoru. Kluczowe znaczenie ma przy tym współpraca ze start-upami i naukowcami. Jednym z innowacyjnych pomysłów, który pojawił się w piątej edycji konkursu „Młodzi Innowacyjni dla PGNiG”, jest nowy sposób magazynowania wodoru w postaci ciała stałego. To efektywne kosztowo i bezpieczne rozwiązanie może zrewolucjonizować branżę, w której wodór uznawany jest za paliwo przyszłości.

19 grudnia 2019

Bank BNP Paribas zwiększy dostępność sieci sprzedaży dla osób z niepełnosprawnościami

Bank BNP Paribas otwiera się na jeszcze większą dostępność oddziałów dla osób z niepełnosprawnościami. Tym razem, w ramach tzw. Office Hours, eksperci z Laboratorium Innowacji Banku BNP Paribas wspólnie z Fundacją DEAF RESPECT będą poszukiwać innowacyjnego rozwiązania, które umożliwi obsługę osób głuchych w sieci sprzedaży Banku. Tylko do 20 grudnia br. zainteresowane startupy, jak i dobrze rozwinięte firmy, mogą zgłosić swój udział w 17. już edycji Office Hours i zaprezentować innowacyjne rozwiązania w tym zakresie.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc