Aktualności

3 stycznia 2019

Pierwsza setka stojaków rowerowych ze starych pieców służy krakowianom

Od Partnerów

Krakowscy uczniowie korzystają już z ponad 100 stojaków rowerowych, które powstały ze starych pieców węglowych, przetopionych w hucie ArcelorMittal Poland
w Krakowie. Złomowane piece, likwidowane dzięki dofinansowaniu z krakowskiego magistratu, były gromadzone w hucie przez cały rok. ArcelorMittal Poland, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zakończył montaż pierwszej partii stojaków rowerowych przy szkołach, jednak nadal zbiera stare paleniska, z których – po przetopieniu w hutniczych konwertorach – wyprodukuje kolejne podpory do rowerów.

3 stycznia 2019

PKN ORLEN wyróżniony za 10 lat wspierania producentów Fairtrade

Od Partnerów

PKN ORLEN, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, został wyróżniony jako lider i pionier sprzedaży produktów Fairtrade w Polsce. Firma otrzymała nagrodę za to, że nieprzerwanie od 10 lat oferuje kawę z certyfikatem Fairtrade, konsekwentnie wspierając drobnych producentów w dążeniu do zapewnienia godziwego życia sobie, swoim rodzinom i lokalnym społecznościom. W ciągu dekady PKN ORLEN zaserwował na swoich stacjach blisko 400 milionów kaw z certyfikatem Fairtrade.

2 stycznia 2019

Jak pomagają Polacy? [audycja]

Na antenie Polskiego Radia w ramach audycji „Gospodarka dla każdego” podjęty został temat pomagania Polaków, głównie w kontekście wolontariatu pracowniczego. Gościem programu był Karol Krzyczkowski, menedżer projektów w Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc