Aktualności

26 marca 2021

Wspólnotowość i przejrzystość konieczne, by zbudować lepiej. Pobierz dodatek „Biznes odpowiedzialny w Polsce”

26 marca w „Rzeczpospolitej” ukazał się dodatek „Biznes odpowiedzialny w Polsce”. Tradycyjnie wśród autorek i autorów tekstów oraz komentarzy są Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Tadeusz Joniewicz, menedżer projektów FOB.

24 marca 2021

Pandemia wywróciła dotychczasowy porządek

„Pandemia wywróciła dotychczasowy porządek, to jak żyliśmy i pracowaliśmy” – pisze Marzena Strzelczak w komentarzu do opublikowanego właśnie raportu dotyczącego działań społecznych podjętych w czasie koronakryzysu.

23 marca 2021

Lasy w UE mogą pochłaniać dwa razy więcej CO2 niż obecnie

Nie wykorzystujemy potencjału lasów w łagodzeniu zmian klimatu – to jeden z wniosków płynących z analizy, którą z okazji nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Lasów opublikował Greenpeace.

22 marca 2021

Jak zadbać o najważniejsze potrzeby pracowników?

Według popularnej teorii z obszaru motywacji chętnie podejmujemy się aktywności, które pozwalają nam zaspokoić trzy fundamentalne potrzeby. Mówiąca o tym teoria autodeterminacji jest powszechnie wykorzystywana, m.in.: przy projektowaniu gier komputerowych, promowaniu prozdrowotnych zachowań czy też budowaniu angażujących programów edukacyjnych.

17 marca 2021

Do 19 marca zgłoszenia do konkursu „Pomagaj z pasją”

W konkurs „Pomagaj z pasją”, którego celem jest wsparcie organizacji pozarządowych zaangażowało się już ponad 23 000 pracowników firm i ta liczba stale rośnie. Udział w konusie to okazja dla pracownika, by  wykorzystując swoją pasję i talent stworzyć wyjątkowe dzieło, a dochód z jego sprzedaży przekazać wybranej przez siebie organizacji pozarządowej.

17 marca 2021

Odpowiedzialne firmy szybko odpowiedziały na nowe wyzwania

Jak biznes zdał kolejny egzamin z odpowiedzialności wobec swoich interesariuszy, w tym pracowników? Jak organizacje mogą wspierać społeczności lokalne i służbę zdrowia? Jak wygląda wolontariat w warunkach pandemii? O tych zagadnieniach w rocznicę wystąpienia pandemii w Polsce rozmawiały uczestniczki debaty „Odpowiedzialność w czasach zarazy”, zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą” w ramach projektu „Biznes odpowiedzialny w Polsce”.

15 marca 2021

Oceń banki po roku pandemii. Głosowanie Złoty Bankier 2021

Do 21 marca trwa internetowe głosowanie, w ramach którego klienci mogą oceniać działalność banków w trzech kategoriach. Patronem konkursu „Złoty Bankier” jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a patronem medialny portal Odpowiedzialnybiznes.pl. 

4 marca 2021

Wolontariat pracowniczy w firmie. Na co zwrócić uwagę?

W Polsce niespełna 20% dużych firm oferuje programy wolontariatu pracowniczego. To zaskakujące, biorąc pod uwagę, że badania potwierdzają jego niezwykły wpływ na życie firmy czy organizacji i na zatrudnione w niej osoby.

3 marca 2021

Trwają zgłoszenia do X edycji Listków CSR tygodnika „Polityka”

Złote, Srebrne i Białe Listki CSR „Polityki” trafią do polskich firm już po raz dziesiąty. O tym, kto w tej edycji otrzyma dyplom, przekonamy się w połowie czerwca.

2 marca 2021

23. wydanie Kompendium CSR

Najnowsza edycja „Odpowiedzialny biznes – Kompendium CSR” miała swoją premierę 26 lutego 2021 roku. Eksperckiego komentarza do wydawnictwa udzieliła Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc