Aktualności

7 kwietnia 2022

Grupa VELUX likwiduje działalność w Rosji i na Białorusi

Od Partnerów, Solidarni z Ukrainą

Grupa VELUX podjęła decyzję, aby całkowicie zakończyć swoją działalność w Rosji i na Białorusi. Decyzja ta jest następstwem ogłoszenia w ubiegłym miesiącu przez Grupę VELUX zawieszenia wszystkich działalności w Rosji i na Białorusi w związku z wojną w Ukrainie.

6 kwietnia 2022

Rusza program „Sprawny staż” Fundacji Integralia

Od Partnerów

Należąca do Grupy ERGO Hestia Fundacja Integralia rozpoczęła program płatnych praktyk „Sprawny staż” skierowany do młodych osób z niepełnosprawnościami. W ramach projektu, studenci_tki i absolwenci_tki będą mogli zdobywać doświadczenie zawodowe. Firmy zainteresowane uczestnictwem w programie mogą się zgłaszać do 10 kwietnia.

5 kwietnia 2022

Allegro nagrodzone tytułem Etyczna Firma 2021

Od Partnerów

Allegro zostało po raz kolejny nagrodzone tytułem „Etyczna Firma” przez Puls Biznesu oraz PwC Legal. Firma została wyróżniona za szczególne podejście do transparentności.

5 kwietnia 2022

Allegro nowym partnerem Zielonego Funduszu dla Warszawy

Od Partnerów

Allegro zostało partnerem uruchomionego przez stolicę Zielonego Funduszu dla Warszawy. Przy ul. Stryjeńskich na Ursynowie posadzonych zostało właśnie 30 drzew zakupionych ze środków przekazanych miastu przez nowego sygnatariusza.

31 marca 2022

Bank BNP Paribas kontynuuje wspieranie obywateli_ek Ukrainy

Od Partnerów, Solidarni z Ukrainą

Od wtorku, 29 marca, obywatele_ki Ukrainy mogą łatwiej otwierać konta w Banku BNP Paribas. Do potwierdzenia tożsamości wystarczy biometryczny dowód osobisty. Bank przedłuża także do końca kwietnia wszystkie promocje skierowane do Ukraińców_ek i kontynuuje pomoc dla pracowników UKRSIBBANKU i ich rodzin.

31 marca 2022

KE chce zakazać greenwashingu i celowego postarzania produktów

CSR na świecie

Komisja Europejska chce zaktualizować unijne przepisy, aby wzmocnić pozycję konsumentów w procesie transformacji ekologicznej. Dzięki nowym przepisom konsumenci będą mogli dokonywać świadomych decyzji i wybierać produkty, które są rzeczywiście przyjazne dla środowiska. Będą mieli prawo do informacji o tym, jaka jest spodziewana trwałość produktu i jakie są możliwości jego naprawy. Nowe przepisy będą lepiej chronić konsumentów przed niewiarygodnymi lub nieprawdziwymi twierdzeniami dotyczącymi ekologiczności. Służyć temu ma zakaz stosowania greenwashingu, czyli pseudoekologicznego marketingu oraz wprowadzania konsumentów w błąd co do trwałości produktów.

31 marca 2022

PIT: świadczenia przekazywane na rzecz osób fizycznych – obywateli Ukrainy dotkniętych konfliktem zbrojnym w Ukrainie i wspierających ich osób

Aktualności FOB, Solidarni z Ukrainą

Na prośbę Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Deloitte Polska, wieloletni partner FOB przygotował analizę dotyczącą opodatkowania w przypadku udzielania pomocy osobom uchodźczym z Ukrainy.

31 marca 2022

Wzrost aktywności zawodowej osób w spektrum autyzmu przyniósłby państwu wpływy rzędu nawet 12 mld zł rocznie

Aktualności FOB, CSR w Polsce

Tylko 2 proc. spośród 400 tysięcy osób w spektrum autyzmu w Polsce pracuje – wynika z raportu „Droga do otwarcia rynku pracy w Polsce dla osób autystycznych”, przygotowanego przez Fundację JiM we współpracy z Polskim Instytutem Ekonomicznym i Forum Odpowiedzialnego Biznesu.  Średni współczynnik aktywności zawodowej w tej grupie jest w Polsce aż pięciokrotnie niższy niż średnio w Unii Europejskiej.  Większa dostępność rynku pracy dla osób autystycznych mogłaby przynieść nie tylko korzyści w postaci większego uczestnictwa tych osób w życiu społecznym, ale oznaczałaby wymierny zysk w postaci dodatkowych 12 mld zł rocznie dla Skarbu Państwa – twierdzą autorzy raportu.

30 marca 2022

Znamy finalistów Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o CSR 2021

12 lutego 35 osób, wzięło udział w II etapie online Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o CSR. Drugi etap składał się z 3 pytań otwartych. Organizatorzy konkursu wyłonili 6 finalistów_ek.

30 marca 2022

Pracodawcy RP nowym partnerem Chapter Zero Poland

Aktualności FOB

Forum Odpowiedzialnego Biznesu nawiązało współpracę z Pracodawcami RP, aby działać na rzecz zwiększania kompetencji rad nadzorczych w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatu. Pracodawcy RP,  jako nowa organizacja partnerska, będzie wspierać merytorycznie Chapter Zero Poland w opracowaniu materiałów i organizacji spotkań. Pierwsze wydarzenie Chapter Zero Poland z udziałem przedstawiciela Pracodawców RP jest zaplanowane na 12 kwietnia.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc