Aktualności

16 czerwca 2021

Wybierz projekt do finału Konkursu E(x)plory

Od Partnerów

Zakończyły się cztery regionalne etapy Konkursu E(x)plory. Młode talenty z całej Polski walczyły o miejsca w finale, który odbędzie się w październiku w Gdyni. W internetowym głosowaniu #biletnafinał, można zagłosować na projekt, który dołączy do grona finalistów. Głosowanie trwa do 20 czerwca. Plebiscyt wspiera Grupa LOTOS, która jest mecenasem Programu E(x)plory.

16 czerwca 2021

Orange deklaruje neutralność klimatyczną do 2040 roku

Od Partnerów

W Wielkopolsce Orange Polska korzysta już z dwóch farm wiatrowych, które produkują zieloną energię pokrywającą ok. 9 proc. całkowitego rocznego zapotrzebowania operatora. Dzięki temu usługa Orange Flex stała się pierwszą na polskim rynku całkowicie neutralną klimatycznie usługą telekomunikacyjną. Jej obsługa i sprzedaż są wolne od papieru i plastiku, a emisje CO2, których nie da się wyeliminować, operator równoważy m.in. inwestycjami w bioróżnorodny las. 

15 czerwca 2021

Provident adoptuje konia ze schroniska Pegasus. Ruszyła kampania To nie KONIEc

Od Partnerów

Pegasus, najstarszy azyl dla zwierząt w Polsce, ruszył z kampanią To nie KONIEc, zachęcając firmy do wirtualnej adopcji koni. Akcję zapoczątkował Provident, międzynarodowa instytucja finansowa, ratując 20-letnią klacz po przejściach i gwarantując jej godną emeryturę. Wsparcie firm oraz osób prywatnych to jedyna szansa na przetrwanie schroniska.

15 czerwca 2021

Program Samsung CyfrOFFy kONtakt nagrodzony za przeciwdziałanie społecznym skutkom pandemii

Od Partnerów

Firma Samsung Electronics Polska została doceniona za działania wspierające realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ oraz przeciwdziałanie ekonomicznym i społecznym skutkom pandemii Covid-19. W X edycji Listków CSR Tygodnika POLITYKA wśród najwyżej nagrodzonych inicjatyw, znalazł się autorski program edukacyjny Samsung CyfrOFFy kONtakt, wspierający rodziców i nauczycieli w kształtowaniu dobrych nawyków cyfrowych.

15 czerwca 2021

Nowe partnerstwo The Ocean Cleanup i The Coca-Cola Company

Od Partnerów

Coca-Cola zostaje pierwszym globalnym partnerem wdrożeniowym w projekcie oczyszczania rzek fundacji The Ocean Cleanup. Partnerstwo łączy globalną sieć Coca-Cola z technologią The Ocean Cleanup, wspierając rozwiązania dla 15 rzek na całym świecie, aby zapobiegać przedostawaniu się plastikowych odpadów do oceanów.

15 czerwca 2021

Dobra Drużyna PZU z Igą Świątek

Od Partnerów

W Centrum Sportu w Raszynie zainaugurowano pilotażowy program Dobra Drużyna PZU, promujący aktywność fizyczną dzieci i młodzieży. Ambasadorką akcji jest Iga Świątek. W ramach trzyletniego programu PZU będzie wspierał finansowo szkolne i inne amatorskie kluby i drużyny sportowe, szczególnie w mniejszych ośrodkach w ramach wyrównywania szans.

15 czerwca 2021

BNP Paribas przybliży studentom Cele Zrównoważonego Rozwoju

Aktualności FOB,

Jak i dlaczego sektor finansowy włącza się w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ? O tym 17 czerwca o godz. 16:00 opowie Agnieszka Michalik, ekspertka ds. CSR i zrównoważonego rozwoju w Banku BNP Paribas. Adresowany do studentek i studentów webinar organizowany jest w ramach cyklu otwartych spotkań Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Na spotkanie obowiązuje rejestracja.

11 czerwca 2021

ERGO Hestia ze Srebrnym Listkiem CSR Polityki

Od Partnerów

ERGO Hestia kolejny rok z rzędu zostaje nagrodzona Srebrnym Listkiem CSR przez Tygodnik „Polityka”. To wyróżnienie dla najbardziej odpowiedzialnych i zaangażowanych społecznie firm. ERGO Hestia jest jedynym ubezpieczycielem wśród laureatów.

11 czerwca 2021

PKN ORLEN po raz siódmy z rzędu otrzymał Złoty Listek CSR Polityki

Od Partnerów

PKN ORLEN został nagrodzony Złotym Listkiem CSR Polityki w zestawieniu firm odpowiedzialnych społecznie za 2020 rok. To jest dziesiąty Listek dla Spółki, która otrzymuje je od początku istnienia rankingu. Koncern dostał również wyróżnienie specjalne – Diamentowy Listek CSR. Listki CSR…

11 czerwca 2021

Pracownicy Banku BNP Paribas przebiegli, przejechali i przepłynęli ponad 70 tys. kilometrów, aby wesprzeć organizacje społeczne

Od Partnerów

W ramach akcji „Dobre Kilometry” Fundacja BNP Paribas zobowiązała się przekazać organizacjom społecznym łącznie 45 tys. zł., jeśli pracownicy Banku BNP Paribas pokonają w maju 50 tys. kilometrów biegając, jeżdżąc na rowerze i uprawiając inne sporty dystansowe. Pomimo kapryśnej, majowej pogody zakładany próg został szybko osiągnięty. Łącznie, osoby zatrudnione w „Banku zmieniającego się świata” pokonały 71 951,56 kilometrów, czyli blisko siedemdziesięciokrotność długości Wisły.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc