Aktualności

17 czerwca 2021

Fundacja Auchan na rzecz młodzieży wspiera lokalne stowarzyszenia i fundacje działające na rzecz zdrowia i zdrowego odżywiania

Od Partnerów

Auchan Retail Polska świętując 25-lecie obecności na polskim rynku po raz kolejny angażuje się w pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży. Z okazji jubileuszu firmy, Fundacja Auchan na rzecz młodzieży zorganizowała specjalny urodzinowy nabór projektów na rzecz zdrowia i zdrowego odżywiania, które zgłaszane są przez lokalne stowarzyszenia i fundacje współpracujące ze sklepami sieci na terenie całej Polski. W jubileuszowej edycji dofinansowanie otrzymało 11. z nich. Łączna wartość przyznanych dotacji to prawie 100 tys. euro, pomocą objętych zostanie prawie 5 tys. beneficjentów.

17 czerwca 2021

Ranking Celów Zrównoważonego Rozwoju. Awans Polski na 15. miejsce

CSR na świecie, CSR w Polsce

Polska zajęła 15. lokatę (na 165 państw) w rankingu dotyczącym stopnia realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Oznacza to awans o osiem pozycji w porównaniu z poprzednią edycją zestawienia.

17 czerwca 2021

PSE po raz czwarty laureatem Złotego Listka CSR POLITYKI

Od Partnerów

Polskie Sieci Elektroenergetyczne po raz kolejny otrzymały najważniejsze wyróżnienie za działania z zakresu zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu. 8 czerwca br. kapituła X edycji konkursu Listki CSR, złożona z przedstawicieli redakcji tygodnika „Polityka”, firmy doradczej Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przyznała PSE Złoty Listek CSR. We wcześniejszych edycjach spółka otrzymała trzy złote i dwa Srebrne Listki CSR.

17 czerwca 2021

Blisko 90 proc. firm technologicznych dostrzega pozytywne skutki swoich inicjatyw ESG

CSR w Polsce

Zrównoważone zarządzanie stało się imperatywem dla firm z sektora technologicznego w Polsce. Jak wynika z badania „Technology Sustainability Survey”, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte w Polsce i Niemczech, czynniki ESG, a więc dotyczące środowiska, społecznej odpowiedzialności i ładu korporacyjnego, zyskują…

17 czerwca 2021

ING po raz trzeci ze Złotym Listkiem CSR

Od Partnerów

W tym roku ING Bank Śląski po raz trzeci otrzymał Złoty Listek za działania z zakresu zrównoważonego rozwoju. Dodatkowo wyróżniona została dobra praktyka banku – Przeciwdziałanie skutkom pandemii COVID-19.

17 czerwca 2021

Wyzwania dla rynku pracy w obliczu automatyzacji i robotyzacji

Aktualności FOB

Celem Inkubatora TransferHUB jest poszukiwanie rozwiązań odpowiadających na te wyzwania. Nabór innowacyjnych pomysłów trwa do 6 grudnia. Na autorów i autorki najlepszych zgłoszeń czeka możliwość wdrożenia pomysłu i zdobycia dofinansowania na jego realizację.

17 czerwca 2021

T-Mobile po raz drugi z nagrodą „Złoty Listek CSR”

Od Partnerów

Poznaliśmy wyniki prestiżowego konkursu „Listki CSR” skierowanego do firm wspierających zaangażowanie społeczne oraz zrównoważony rozwój. W plebiscycie, organizowanym przez tygodnik „Polityka” we współpracy z Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu, firma T-Mobile Polska drugi rok z rzędu otrzymała najwyższe, złote, wyróżnienie za realizację swojej strategii CSR.

17 czerwca 2021

Masz pomysł jak wspierać aktywność zawodową osób 50+? Skorzystaj ze wsparcia Inkubatora #TransferHUB

Aktualności FOB

Polki i Polacy są jednym z najszybciej starzejących się społeczeństw w Europie. Dlatego jednym z kluczowych wyzwań rynku pracy jest stworzenie narzędzi, wspierających osoby starsze w obszarze zatrudnienia. Pomysły na innowacyjne rozwiązania można zgłaszać do 6 grudnia do Inkubatora TransferHUB. Uczestnictwo w projekcie to możliwość wdrożenia pomysłu i zdobycia dofinansowania na jego realizację.

16 czerwca 2021

Grupa Amica stawia na preinkubację

Od Partnerów

Grupa Amica wraz z Fundacją na rzecz Tworzenia Wartości Wspólnej przez Studentów realizuje projekt stworzony z myślą o studentach poznańskich uczelni. Umowę o wspólnej realizacji projektu podpisali 11 czerwca dyrektor ds. zasobów ludzkich Grupy Amica, Maja Rutkowska, a w imieniu Fundacji – wiceprezes zarządu Jonasz Wesołek. Preinkubacja ma na celu wsparcie młodych ludzi w zdobywaniu doświadczenia zawodowego i poszerzaniu zdolności pracy projektowej. Rekrutacja rozpocznie się jeszcze w tym roku akademickim.

16 czerwca 2021

Auchan na rzecz redukcji śladu węglowego

Od Partnerów

Auchan Retail Polska inwestuje w energooszczędne rozwiązania i technologie na rzecz zmniejszenia śladu węglowego, wpisując się w transformację energetyczną Auchan w skali globalnej. W projekcie #Auchan2022 zaplanowane zostało obniżenie zużycia energii elektrycznej o 25% w latach 2014 – 2022 oraz zmniejszenie o 20% emisji dwutlenku węgla w transporcie towarów. W podsumowaniu roku 2020 Auchan Retail Polska odnotowała redukcję zużycia energii o 13 000 000 kWh, co oznacza mniejszą o 4 490 ton emisję CO2. W roku 2022 100% wykorzystywanej przez Auchan Retail Polska energii nie będzie pochodzić z węgla – Auchan Retail Polska przechodzi na zieloną energię.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc