Aktualności

26 maja 2021

Rady nadzorcze muszą zaangażować się w działania na rzecz klimatu

Aktualności FOB

O roli rad nadzorczych w kształtowaniu strategii klimatycznych w firmach opowiedzą eksperci Chapter Zero Poland podczas konferencji „Nowoczesne Rady Nadzorcze”, która odbędzie się 31 maja 2021 roku.

26 maja 2021

Uważność, dostrzeganie i wsparcie drugiego człowieka receptą na kryzys popandemiczny

Od Partnerów

Zakończyła się VII edycja Kongresu Różnorodności, jednego z kluczowych wydarzeń CSR w Polsce. W tym roku prelegenci i uczestnicy Kongresu zastanawiali się, jak wzmacniać ludzi i organizacje rozbite kryzysem pandemii. Zgodzili się co do tego, że kluczowe są tu uważność na drugiego człowieka, dostrzeganie jego indywidualnych potrzeb oraz rozmowa jako podstawowe narzędzie dostępne ludziom do budowania wspólnoty i więzi. Z debaty wynikło ponadto wspólne przekonanie, że pandemia zmieniła nasz świat nieodwołalnie, a różnorodność i inkluzja to wartości, które pomagają nam szybciej się w nim odnaleźć. Organizatorami Kongresu byli Henkel Polska oraz firma BETTER.

25 maja 2021

Jak zarządzać różnorodnością w dobie napięć społecznych? [debata online, czwartek, 10:00]

Aktualności FOB

Czy i kiedy firmy powinny zabierać głos na tematy uznawane czasem za światopoglądowe, budzące w społeczeństwie duże emocje? Na to pytanie odpowiedzą uczestnicy i uczestniczki czwartkowej debaty organizowanej w ramach Miesiąca Różnorodności. Start transmisji w czwartek o 10:00 na kartaroznorodnosci.pl/diversitymonth oraz  profilu Karty Różnorodności na Facebooku. Debatę zwieńczy wystąpienie Heleny Dalli, unijnej komisarz ds. równości.

24 maja 2021

Kawowy CSR na stacjach LOTOSU

Od Partnerów

Fairtrade to organizacja, która zabiega o interesy rolników, stwarzając im szanse na uzyskanie lepszej zapłaty za plony. Kupując produkty z jej znakiem, konsumenci wspierają rolników i wysyłają jasny komunikat, że zależy im na etycznym pochodzeniu produktów.

24 maja 2021

Jak łączyć pracę z rolami opiekuńczymi?

Aktualności FOB

Pełnienie ról opiekuńczych przez pracownice i pracowników jest zjawiskiem powszechnym. Z uwagi na trendy demograficzne, w najbliższych latach szczególnie istotna stanie się kwestia opieki nad dorosłymi osobami zależnymi. Czy i jak możemy wesprzeć pracownice i pracowników w ich obowiązkach opiekuńczych? Na co powinni zwrócić uwagę pracodawcy? O tym porozmawiamy 26 maja z Marcelem Andino Velezem podczas webinarium TransferHUB. Początek spotkania o godz. 10:00. 

21 maja 2021

Granty na nowe rozwiązania w obszarze zatrudnienia

Aktualności FOB

Pomysły odpowiadające na wyzwania w obszarze zatrudnienia można zgłaszać w drugim naborze do inkubatora innowacji społecznych – TransferHUB. Chodzi o rozwiązania i usprawnienia dotyczące: pracy kobiet, sytuacji osób w wieku powyżej 50. roku życia, społecznych zmian związanych z automatyzacją i robotyzacją pracy. Organizatorami drugiej edycji TransferHUB są Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

21 maja 2021

Chrońmy lasy, aby zachować różnorodność biologiczną i powstrzymać zmianę klimatu

Od Partnerów

Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej, obchodzony 22 maja, skłania do refleksji nad stanem obszarów leśnych w Polsce i na świecie, które są naturalnym środowiskiem dla bardzo wielu gatunków. Wprawdzie lasy stanowią około 30 proc. obszaru Polski, a globalnie ten wskaźnik jest zbliżony, jednak ich powierzchnia na świecie stale maleje. Ochrona oraz odtwarzanie lasów odgrywa kluczową rolę w walce ze zmianami klimatycznymi, a także w zachowaniu różnorodności biologicznej. Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom Grupa VELUX i WWF realizują wspólny globalny projekt ochrony i sadzenia lasów.

20 maja 2021

ORLEN wspiera odbudowę gatunku pszczoły zagrożonej wyginięciem

Od Partnerów

W sąsiedztwie zakładu produkcyjnego PKN ORLEN w Płocku powstała pasieka, w której rozpocznie się hodowla pszczół rasy kampinoskiej.

20 maja 2021

Carrefour podnosi jakość marki własnej

Od Partnerów

Carrefour Polska kontynuuje działania w kierunku podnoszenia jakości swoich produktów marki własnej i jako pierwsza sieć handlowa w Polsce przystępuje do European Chicken Commitment, europejskiej inicjatywy, której celem jest poprawa dobrostanu kurcząt mięsnych.

20 maja 2021

Warto przygotowywać posiłki wspólnie z dzieckiem

Od Partnerów

Wiosna – czas świeżych, pysznych nowalijek – to świetny moment by rozwijać i wzmacniać prawidłowe nawyki żywieniowe najmłodszych. Jak to zrobić? Wspólnie gotując! Warto, bo badania dowodzą, że dzieci, które pomagają w kuchni, jedzą więcej owoców i warzyw , a ich dieta jest jakościowo lepsza niż rówieśników, którzy nie gotują z rodzicami .

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc