Aktualności

3 lutego 2021

Partnerzy FOB z tytułem Top Employer 2021

Aktualności FOB

W styczniu została ogłoszona 12. edycja Top Employers Polska 2021. Wśród laureatów są firmy partnerskie Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Top Employers Institute bada pracodawców na całym świecie pod kątem prowadzonej przez nich polityki personalnej.

3 lutego 2021

Jak polscy naukowcy ratują planetę – startuje nowy podcast

Od Partnerów

Popularność podcastów w Polsce dynamicznie rośnie. Najczęściej słuchamy ich dla rozrywki – najczęściej odtwarzana kategoria w tym medium to „Komedia”[1]. Format ten może jednak też uczyć i popularyzować wiedzę naukową, bowiem „Edukacja” znalazła się wśród 5 najchętniej słuchanych gatunków. Do tej grupy dołącza „Podcast naukowy ADAMED SmartUP”.

2 lutego 2021

Co Polacy wiedzą o zmianach klimatu?

CSR w Polsce

Katastrofy naturalne lub wywołane przez człowieka (44%), zanieczyszczenie powietrza (25%), zanikanie gatunków roślin i zwierząt (15%) to, w opinii respondentów badania świadomości i zachowań ekologicznych mieszkańców Polski dot. zmian klimatu, najczęstsze zagrożenia, które mogą mieć miejsce w ich okolicy na skutek zmian klimatu.

2 lutego 2021

Gang Fajniaków podaruje dzieciom ponad 325 tys. ciepłych posiłków

Od Partnerów

Przygody biedronkowego Gangu Fajniaków karmią już nie tylko dziecięcą wyobraźnię, ale również potrzebujące dzieci w całej Polsce. Zgodnie ze złożoną w grudniu zeszłego roku obietnicą, sieć Biedronka przekazuje na rzecz programu Pajacyk cały przychód ze sprzedaży książki Gangu Fajniaków „Zimowa przygoda”.

2 lutego 2021

Bank BNP Paribas uczestnikiem kolejnej edycji programu Climate Leadership

Od Partnerów

Bank BNP Paribas dołączył do 2. edycji ​​programu „Climate Leadership powered by UN Environment”.

2 lutego 2021

PKN Orlen wybrał partnera branżowego dla morskiej farmy wiatrowej

Od Partnerów

Budowa morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku jest jednym z kluczowych projektów rozwojowych PKN ORLEN wpisującym się w strategię Koncernu, zakładającą inwestycje w nisko- i zeroemisyjne źródła wytwarzania.

29 stycznia 2021

60 lat IKEA w Polsce

Od Partnerów

60 lat temu, 27 stycznia 1961 roku, Ingvar Kamprad złożył pierwsze zamówienie na zakup mebli wyprodukowanych w polskiej fabryce. Właśnie od dostawy 500 krzeseł ÖGLA z drewna bukowego rozpoczęła się historia IKEA w Polsce.

29 stycznia 2021

Prezeska FOB w Radzie Programowej projektu Zdrowa Perspektywa

Aktualności FOB, CSR w Polsce

Rozpoczął się projekt Zdrowa Perspektywa, realizowany przez Szkołę Główną Handlową oraz firmę LUX MED. W Radzie Programowej uczestniczy prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Marzena Strzelczak.

29 stycznia 2021

Tylko 30% firm dostarcza wystarczająco szczegółowych informacji o polityce klimatycznej

CSR na świecie, CSR w Polsce

Podobnie jak w przypadku sprawozdawczości finansowej, poprawa raportowania w zakresie zrównoważonego rozwoju jest niezbędna do lepszego radzenia sobie z pułapkami i wykorzystywania szans w szybko zmieniającym się świecie.

29 stycznia 2021

PKN ORLEN TOP1 wśród pracodawców

Od Partnerów

​PKN ORLEN zdobył pierwsze miejsce i został TOP1 wśród certyfikowanych pracodawców w Polsce.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc