Aktualności

11 marca 2021

CEMEX wprowadza technologię wodorową w cementowniach

Od Partnerów

CEMEX wdrożył technologię wodorową we wszystkich swoich cementowniach w Europie. To jedno z działań, dzięki którym firma przyczynia się do realizacji wizji gospodarki neutralnej w obszarze emisji dwutlenku węgla.

11 marca 2021

Fundacja Santander Bank Polska stworzyła „Klub Płomyka” w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu

Od Partnerów

We wrocławskim szpitalu otwarto Klub Płomyka – pokój zabaw dla dzieci oraz miejsce odpoczynku dla towarzyszących im opiekunów. Takie przestrzenie na szpitalnych oddziałach dziecięcych powstają z inicjatywy Fundacji Santander już od dwóch lat.

11 marca 2021

W #OdPOWIEDZialnie Rekopol o edukacji i świadomości ekologicznej

Aktualności FOB, Od Partnerów

Z okazji Dnia Konsumenta poruszony został temat świadomości ekologicznej oraz tego, jak biznes może działać na rzecz szerokiej edukacji w zakresie ochrony bioróżnorodności

10 marca 2021

Czynniki ESG – praktyczna ocena ich wpływu na wartość firmy

Od Partnerów

Liczne analizy pokazują, że firmy, które wdrażają strategię ESG (Environmental, Social, Governance) i inwestują w odpowiedzialny biznes, lepiej radzą sobie także w czasie spowolnienia gospodarczego. Te, które w swojej strategii mają jasno zdefiniowane cele społeczne, środowiskowe oraz związane z ładem korporacyjnym, przyciągają pracowników, konsumentów i inwestorów. Zatem to nie „moda na ESG” skłania firmy do przyjrzenia się czynnikom związanym ze zrównoważonym rozwojem, ale konkretne, wymierne korzyści. 

9 marca 2021

Artystyczna Podróż Hestii – ostatnie spotkanie informacyjne

Od Partnerów

Fundacja Artystyczna Podróż Hestii zaprasza studentki i studentów uczelni artystycznych na ostatnie spotkanie informacyjne o 20. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. 11 marca o godz.17.00 odbędzie się spotkanie o wystawie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

9 marca 2021

Innowacje #dlaPlanety. Rusza rekrutacja do programu Samsung Inkubator

Od Partnerów

W obliczu trwającej pandemii i niepewnych okoliczności, szczególnie ważne jest zwrócenie uwagi na projekty, które będą nośnikami zmian, przykładem kreatywności i innowacji. Takie, które udowodnią, że pomysł na biznes z wykorzystaniem nowych technologii może iść w parze z ratowaniem świata – poprawą jakości życia czy działaniami na rzecz środowiska. Dlatego już 9 marca wystartował nowy nabór do programu Samsung Inkubator #DlaPlanety, do którego w szczególności zapraszane są startupy tworzące rozwiązania z zakresu odpowiedzialności społecznej.

9 marca 2021

„Pół na pół – gra bez zamiatania pod dywan” zachęca do szczerych rozmów o podziale domowych obowiązków

W ramach najnowszej kampanii „Pół na pół – gra bez zamiatania pod dywan”, IKEA zachęca do dzielenia się obowiązkami domowymi i szczerej rozmowy o tym, jak może wyglądać ich sprawiedliwy podział.

9 marca 2021

Najbardziej wpływowe kobiety polskiej branży płatniczej z ING

Od Partnerów

W trzeciej edycji rankingu serwisu Cashless.pl, Barbara Borgieł-Cury, Dyrektor Centrum Bankowości Codziennej w ING Banku Śląskim, znalazła się w TOP 10 „Najbardziej wpływowych kobiet polskiej branży płatniczej”.

8 marca 2021

Prawa kobiet istotne dla spójności społecznej

Aktualności FOB

Z okazji Dnia Kobiet zachęcamy do lektury artykułów oraz obejrzenia wystąpień poświęconych sytuacji kobiet na rynku pracy oraz wyzwaniom związanym z dyskryminacją i nierównościami.

8 marca 2021

Gdzie są nasze patronki?

Od Partnerów

Bank BNP Paribas rozpoczął program „Gdzie są nasze Patronki?”, w którym zachęca szkoły do przyjmowania nazwisk patronek jednocześnie przybliżając losy niezwykłych kobiet. Placówki, które wezmą udział w akcji, będą miały szansę na przystąpienie do konkursu i powalczenie o grant.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc