Aktualności

2 czerwca 2021

Liga Odpowiedzialnego Biznesu edukuje studentów

Aktualności FOB,

Cele Zrównoważonego Rozwoju, zarządzanie różnorodnością czy działania podejmowane przez firmy w czasie pandemii to tematy webinarów dla studentów zorganizowane w ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Prelegentami będą przedstawiciele firm ERGO Hestia, Banku BNP Paribas oraz jedno ze spotkań poprowadzi organizator.

2 czerwca 2021

Jak rozwijać pomysły w inkubatorze innowacji?

Aktualności FOB, CSR w Polsce

TransferHUB to inkubator innowacji społecznych i jest to już druga edycja programu. O możliwościach udziału, w tym w obecnie prowadzonym naborze, opowiedzą organizatorzy podczas webinarium 9 czerwca. Na wydarzenie obowiązuje rejestracja.

1 czerwca 2021

Kto sięga po roślinne zamienniki mięsa?

Od Partnerów

Marka żywności roślinnej Garden Gourmet firmy Nestlé przeanalizowała zwyczaje Polaków, którzy ograniczają mięso w codziennej diecie, by sprawdzić, kto sięga po zamienniki mięsa.

1 czerwca 2021

Doceńmy tych, którzy zmieniają biznes w Polsce

Aktualności FOB

Zgłoszenia przyjmowane są do 2 sierpnia w dwóch kategoriach głównych: „biznes”, „sektor pozabiznesowy” (kategoria zależna od miejsca zatrudnienia kandydata/tki) oraz w pięciu kategoriach specjalnych: zarządzanie różnorodnością, wolontariat pracowniczy, gospodarka w obiegu zamkniętym, ochrona klimatu, innowacje społeczne.

31 maja 2021

Laureaci Konkursu „Dobroczyńca Roku” 2021 nagrodzeni

CSR w Polsce

Aż 10 firm i fundacji korporacyjnych otrzymało w tym roku tytuł „Dobroczyńca Roku” m.in. za działania na rzecz zdrowia, ekologii, edukacji i pomoc społeczną we współpracy z organizacjami pozarządowymi.

31 maja 2021

W #OdPOWIEDZialnie Orange Polska o inkluzji kobiet w obszarze STEM

Aktualności FOB, Od Partnerów,

W ostatnim dniu Miesiąca Różnorodności w ramach #OdPOWIEDZialnie przyglądamy się tematowi włączania kobiet w obszarze STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka).

31 maja 2021

Jak ESG zmienia polski rynek kapitałowy?

CSR w Polsce

2 czerwca o godz. 11:00 odbędzie się webinar poświęcony „Wytycznym do raportowania ESG”, który ma na celu omówienie założeń dokumentu oraz dyskusję nad tym, jak polski rynek kapitałowy zmienia się i odpowiada na rosnące znaczenie czynników środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego.

31 maja 2021

Opakowania w modelu GOZ

Aktualności FOB

O nowym podejściu do opakowań w modelu gospodarki obiegu zamkniętego porozmawiają 16 czerwca przedstawiciele firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Agata Miryn-Sienkiewicz, ekspertka ds. gospodarki obiegu zamkniętego, przeprowadzi warsztaty dotyczące tego zagadnienia.

28 maja 2021

Santander Bank Polska dołączył do Diversity IN Check, listy najbardziej włączających i dbających o różnorodność firm

Od Partnerów

Santander Bank Polska znalazł się w gronie kilkunastu organizacji, które zostały docenione za tworzenie przyjaznego i włączającego środowiska pracy, a także wewnętrzne programy promujące różnorodność. Pierwsza w Polsce lista pracodawców, którzy są najbardziej zaawansowani w zarządzaniu różnorodnością i inkluzją została przygotowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

28 maja 2021

Aktywne i zdrowe dzieci, a przyszłość miast

Od Partnerów

Czy konsekwencje niewystarczającego poziomu aktywności fizycznej dzieci i młodzieży to nasze wspólne wyzwanie? Czy pandemia COVID-19 ma wpływ na i tak już wcześniej niepokojącą sytuację zdrowotną najmłodszych? Dlaczego tak ważne jest, byśmy zaczęli działać jak najszybciej? Jaki związek ma rezyliencja miejska z aktywnością fizyczną mieszkańców?

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc