Aktualności

9 lutego 2021

Zatrudnimy menedżerkę/menedżera projektów

Aktualności FOB

W związku z rozwojem naszej organizacji poszukujemy osoby na stanowisko menedżera/menedżerki projektów. Na aplikacje czekamy do 22 lutego.

8 lutego 2021

Dane dla klimatu. Cyfrowa rewolucja a porozumienie paryskie

CSR w Polsce

Jak skutecznie analizować dostępne dane, aby móc realnie wpływać na podejmowanie decyzji na poziomie globalnym? W jaki sposób mogą one pomóc biznesowi w działaniach na rzecz osiągnięcia neutralności klimatycznej, w ramach ustaleń porozumienia paryskiego?

5 lutego 2021

Fundacja LOTOS wsparła zakup endoskopu do chirurgii kręgosłupa

Od Partnerów

Oddział Neurochirurgii Szpitala im. M. Kopernika w Gdańsku wzbogacił się o specjalistyczną aparaturę do endoskopowej chirurgii kręgosłupa. Urządzenie umożliwiające wykonywanie małoinwazyjnych zabiegów chirurgicznych, którego zakup wsparła Fundacja LOTOS, trafiło do placówki 5 lutego br.

5 lutego 2021

Biuro Polpharmy z certyfikatem „Obiekt bez barier”

Od Partnerów

Warszawskie biuro Polpharmy przy ul. Bobrowieckiej 6 po modernizacji przeprowadzonej w ciągu ostatnich 2 lat otrzymało Certyfikat „Obiekt bez barier”.

5 lutego 2021

Podsumowanie konferencji „17 trendów. 17 Celów. Biznes na rzecz Agendy 2030.”

Dnia 27 stycznia 2021 odbyła się konferencja „17 trendów. 17 Celów. Biznes na rzecz Agendy 2030.” organizowana przez  CSR Consulting. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

5 lutego 2021

Santander Bank Polska podpisuje umowy finansowania portfela projektów wiatrowych i fotowoltaicznych

Od Partnerów

Santander Bank Polska oraz BNP Paribas Bank Polska  podpisały umowy o wartości 479 mln PLN (105 mln EUR) na sfinansowanie portfela OZE.

5 lutego 2021

LPP wysoko ocenione w raporcie klimatycznym CDP Climate Change 2020

Od Partnerów

W najnowszej edycji badania CDP Climate Change 2020, przeprowadzonego przez międzynarodową organizację Carbon Disclosure Project, LPP otrzymało wysoką ocenę „B”, tj. wyższą aniżeli średnia dla branży, Europy i świata. 

4 lutego 2021

Blisko 10% spośród materiałów zużywanych w polskiej gospodarce pochodzi z recyklingu

Od Partnerów

9,8% spośród materiałów zużywanych w polskiej gospodarce pochodzi z recyklingu. To oficjalne, najnowsze dane Eurostatu za 2019 rok. Średnia dla Polski jest niższa od unijnej i od 2010 roku maleje.

4 lutego 2021

Wytyczne ESG dla GPW i EBOR powstaną przy wsparciu Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Aktualności FOB

Rozpoczęły się prace nad przygotowaniem wytycznych dotyczących raportowania czynników ESG dla spółek i inwestorów w Polsce. Podmiotem odpowiedzialnym za finalizację projektu dla Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) jest międzynarodowa firma doradcza Steward Redqueen. Proces opracowania nowych wytycznych wesprze Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

4 lutego 2021

Bank BNP Paribas zawarł partnerstwo z PLGBC, aby promować zrównoważone budownictwo mieszkaniowe

Od Partnerów

 Bank włączył certyfikat Zielony Dom, przyznawany przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC), do swojej oferty jako jedno z kryteriów udzielania kredytu o obniżonej marży. Obie instytucje zawarły też porozumienie, które utrwala ich współpracę. Partnerzy określili zakres działań na rzecz rozwoju…

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc