Aktualności

8 czerwca 2021

Great Place to Work® ogłosił listę Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2021

CSR w Polsce

Tegoroczna lista Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce – ogłoszona przez Great Place to Work® 27 maja – to już trzynasta edycja tego wydarzenia. Lista laureatów nigdy nie była tak długa i nigdy nie było na niej tak wielu debiutów. W tym roku wyróżniono aż 39 firm w trzech kategoriach, zależnych od liczby zatrudnionych pracowników. Aż 21 firm znalazło się na liście po raz pierwszy.

8 czerwca 2021

Nauka i edukacja kluczem do skutecznej ochrony oceanów

CSR w Polsce

Globalne przełowienie jest, obok zanieczyszczenia plastikiem i zmian klimatu, jednym z największych problemów z jakimi mierzą się oceany świata. Z roku na rok coraz więcej zasobów ryb jest przełowionych: problem ten dotyczy już ponad 34% stad ryb.

7 czerwca 2021

Ranking instytucji finansowych dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+

CSR w Polsce

Redakcja cashless.pl prezentuje pierwszy raport „Cashless dla równości”, a w nim Ranking instytucji dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+. Partnerem merytorycznym publikacji jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

4 czerwca 2021

Provident Polska z Certyfikatem ISO 45001

Od Partnerów

Pracownicy są dla Provident Polska największym kapitałem, a ich bezpieczeństwo i komfort pracy jest priorytetem dla firmy. Niedawny audyt potwierdził, że lider rynku pożyczkowego w Polsce spełnia najbardziej aktualny standard ISO 45001, który określa wymagania dotyczące efektywnego zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy.

4 czerwca 2021

Santander Bank Polska wspiera działania na rzecz ocalenia ekosystemów

Od Partnerów

5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Środowiska. Jak co roku, z tej okazji rusza kampania Zielona Wstążka #DlaPlanety organizowana przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Santander Bank Polska już po raz trzeci jest partnerem strategicznym akcji, która w tym roku rozpoczyna dekadę działań na…

4 czerwca 2021

KPMG wśród pracodawców najbardziej zaawansowanych w zarządzaniu różnorodnością i inkluzji w Polsce

Od Partnerów

Firma doradcza KPMG znalazła się w pierwszym zestawieniu najbardziej dojrzałych pracodawców w zakresie zarządzania różnorodnością i budowania włączającej kultury organizacyjnej. Lista powstała na podstawie wyników badania Diversity IN Check, zorganizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Kwestionariusz badania Diversity IN Check opiera…

4 czerwca 2021

Zielony Tydzień z Orange

Od Partnerów

Wszyscy mogą robić niezwykłe rzeczy dla  planety. Recykling starych telefonów oraz odkup urządzeń już nieużywanych mają znaczenie. Orange zachęca do pozostawienia zużytych telefonów komórkowych do odpowiedzialnego i bezpiecznego recyklingu w dowolnym salonie Orange, a tym samym – danie im szansy na drugie życie. Akcji towarzyszy konkurs dla klientów w 22 Smart Store Orange w całej Polsce. Operator zaprasza również klientów do wspólnego sadzenia wieczystych, bioróżnorodnych lasów. A wszystko to z okazji Światowego Dnia Środowiska. Orange świętuje go ponad tydzień.

2 czerwca 2021

Różnorodność jednym z głównych filarów CEMEX

Od Partnerów

Różnorodność jest jednym z głównych filarów CEMEX w budowaniu inkluzywnej – włączającej kultury organizacyjnej, która wpływa na zaangażowanie Pracowników firmy. W lutym 2013 r. CEMEX został sygnatariuszem Karty Różnorodności. To mobilizacja do systematycznego zarządzania różnorodnością i wdrażania programów uwzględniających potrzeby różnych grup Pracowników. Wspierając dynamiczne i różnorodne środowisko pracy, CEMEX oferuje wiele możliwości uczenia się, a także budowania kultury ciągłego doskonalenia oraz innowacyjności w firmie.

2 czerwca 2021

Carrefour zwiększa liczbę sklepów z cichymi godzinami i wprowadza pierwszeństwo obsługi dla osób z autyzmem

Od Partnerów

Mając na uwadze komfort osób o szczególnych potrzebach, Carrefour Polska rozszerza listę sklepów z tzw. cichymi godzinami, podczas których osoby mierzące się ze spektrum autyzmu lub nadwrażliwością sensoryczną będą mogły zrobić zakupy w specjalnych warunkach. Firma podjęła także decyzję o…

2 czerwca 2021

Podwójna Moc Pomagania Grupy Santander Bank Polska dla oddziałów psychiatrii dzieci i młodzieży

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Grupa Santander Bank Polska, w odpowiedzi na wyzwania związane ze zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży, szczególnie dotkniętych w czasie pandemii, przeznaczyła 1 mln zł na wsparcie 16 polskich szpitali z oddziałami psychiatrii dla dzieci i młodzieży. Kolejny 1 milion złotych przekaże, podwajając dobrowolne wpłaty w zbiórce charytatywnej „Podwójna Moc Pomagania”. Akcja charytatywna startuje 1 czerwca 2021 roku.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc