Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

23 stycznia 2019

Ruszyła X Edycja konkursu na najlepsze projekty wolontariatu pracowniczego Fundacji CEMEX „Budujemy Przyszłość”

Idea wolontariatu jest obecna w firmie CEMEX od wielu lat. Pracownicy CEMEX na przestrzeni ostatnich 8 lat zrealizowali prawie 150 projektów na rzecz lokalnych społeczności na terenie całego kraju. Nabór wniosków w ramach jubileuszowej X Edycji konkursu rozpoczął się 14 stycznia i potrwa do 15 lutego br.

23 stycznia 2019

W 3 miesiące pokonali prawie 60 tysięcy kilometrów dla Stowarzyszenia SIEMACHA i Fundacji Rodzinny Gdańsk

W ciągu trzech miesięcy 135 pracowników LPP, partnera FOB, pokonało prawie 60 tysięcy kilometrów, uzyskując w sumie 39 000 złotych dla podopiecznych z domów dla dzieci z Gdańska i Krakowa. To kolejna odsłona akcji LPP Team for Kids, w ramach której pracownicy firmy łączą swoje sportowe pasje z realną pomocą potrzebującym. Każdy wybiegany i wyjeżdżony na rowerze kilometr został przeliczony na złotówki, które Fundacja LPP przekazała wychowankom Fundacji Rodzinny Gdańsk i Stowarzyszeniu SIEMACHA.

23 stycznia 2019

Zakończyła się druga edycja Enei Akademii Talentów

Jury oraz internauci wybrali zwycięzców drugiej edycji Enei Akademii Talentów. Osiemnastu uczniów otrzyma  stypendia na rozwój swoich pasji naukowych, artystycznych i sportowych. Dzięki przyznanym grantom dziewięć szkół zrealizuje dodatkowe, pozalekcyjne projekty edukacyjne. – Wszyscy zwycięzcy drugiej edycji Enei Akademii Talentów mają już…

23 stycznia 2019

Fiat Chrysler Automobiles wśród partnerów Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Troska o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, współpraca ze światem nauki, ochrona środowiska oraz szkolenie i rozwój pracowników, finansowanie nagród dla ich dzieci, a także działania kulturalne i praktyki z obszaru etyki i praw człowieka – to niektóre z działań realizowanych przez Grupę FCA w ramach CSR, dla której pomoc i wzbogacanie życia innych ludzi jest powołaniem i przywilejem. Grupa właśnie dołączyła do grona partnerów Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

21 stycznia 2019

Oddaj głos na lokalną inicjatywę w swojej okolicy

Od 21 stycznia do 17 lutego wszyscy mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne w swoim regionie, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. W V edycji programu organizowanego przez Tesco, 375 organizacji społecznych otrzyma granty na realizację lokalnych projektów. Tesco Polska jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

21 stycznia 2019

Przedsiębiorstwa odkrywają potencjał odpadów

Zarówno uregulowania prawne, jak i rosnąca świadomość na temat wpływu działalności człowieka na środowisko motywują przedsiębiorców do wdrażania idei GOZ. Zaczynają oni dostrzegać szereg korzyści dla środowiska, biznesu i społeczeństwa wynikających ze zmiany modelu. Jest on bardzo popularny w krajach skandynawskich, a w Polsce dopiero zaczyna być wdrażany. Dlatego też warto pokazywać przykłady firm, które działają już według tego modelu i mogą stać się dla nich inspiracją.
Materiał przygotowany został przez Stena Recycling Sp. z o.o., partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

21 stycznia 2019

Henkel współzałożycielem nowej globalnej inicjatywy “Alliance to End Plastic Waste”

lobalne wyzwania wymagają globalnych rozwiązań – właśnie dlatego blisko 30 firm działających w obszarze łańcucha wartości branży tworzyw sztucznych i dóbr konsumpcyjnych utworzyło nową organizację o nazwie “Alliance to End Plastic Waste” (AEPW). Sojusz opracuje i wprowadzi w życie nowe rozwiązania, które pozwolą zminimalizować ilość odpadów z tworzyw sztucznych i właściwie nimi zarządzać. Jako firma zaangażowana w promowanie gospodarki o obiegu zamkniętym, która ma na koncie wiele działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, Henkel został jednym z założycieli sojuszu.

21 stycznia 2019

COCA-COLA podsumowuje rok wdrażania globalnej wizji firmy „WORLD WITHOUT WASTE”

Rok temu Coca-Cola zainaugurowała swoją globalną ambicję World Without Waste, w ramach której zobowiązała się do 2030 roku uzyskać 100 proc. zbiórki i recyklingu tylu opakowań, ile trafia od firmy na rynek.

18 stycznia 2019

Zapisy do L’Oréal Brandstorm 2019

Do 15 lutego, studenci z Polski i Krajów Bałtyckich mogą zgłaszać projekty do międzynarodowego konkursu L’Oréal Brandstorm 2019. Tym razem do wygrania jest 3-miesięczny staż w Station F w Paryżu, największej na świecie przestrzeni co-workingowej dla start-upów. Zwycięski zespół będzie miał możliwość pracy nad realizacją swojego pomysłu pod okiem wybitnych specjalistów. L’Oréal Polska jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

17 stycznia 2019

PZU po raz kolejny wspiera program akceleracyjny dla startupów

15. stycznia br. rozpoczęła się rekrutacja do pierwszej edycji akceleratora MIT Enterprise Forum CEE, adresowanego do startupów z Polski oraz czternastu krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym m.in. z Węgier, Rumuni, Estonii i Ukrainy. Organizatorem programu jest Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej, która z sukcesem zrealizowała dotychczas pięć edycji programu MIT Enterprise Forum Poland. Projekt afiliowany z najlepszą uczelnią technologiczną na świecie Massachusetts Institute of Technology wspierają czołowe polskie przedsiębiorstwa – w tym po raz kolejny PZU – oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która przyznała grant na realizację programu w wysokości 15 milionów złotych.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc