Aktualności

19 marca 2021

Katastrofa klimatyczna. Nie nasza wina, nie nasz problem?

Jak dotrzeć do osób, które rozu­mieją rozmiar katastrofy, a są niechętne ograniczeniom z nią związanym?

19 marca 2021

WBCSD publikuje przewodnik po SDGs dla firm z branży elektroenergetycznej

CSR na świecie

„SDG Roadmap for Electric Utilities” to publikacja WBCSD, której celem jest wsparcie firm w procesie transformacji gospodarek i modeli biznesowych ku zrównoważonemu rozwojowi.

19 marca 2021

Trzy czwarte banków zamierza zwiększyć nakłady na inicjatywy dotyczące klimatu

Od Partnerów

Jak wskazują eksperci firmy doradczej Deloitte w raporcie „2021 Banking and Capital Markets Outlook. Strengthening Resilience, Accelerating Transformation”, banki mogą odegrać kluczową rolę na drodze do osiągnięcia zrównoważonego zarządzania finansami. W tym celu będą jednak musiały współpracować z innymi instytucjami, aby skutecznie przeprowadzić transformację rynku w tym kierunku.

18 marca 2021

Allegro kolejnym uczestnikiem tegorocznej edycji programu Climate Leadership

Od Partnerów

Allegro.pl to kolejny uczestnik 2. edycji programu „Climate Leadership powered by UN Environment”. Firma będzie w nadchodzących miesiącach pracować nad projektem związanym z wprowadzaniem zasad gospodarki o obiegu zamkniętym.

18 marca 2021

Allegro nagrodzone tytułem Etyczna Firma 2020

Od Partnerów

Allegro zostało nagrodzone tytułem Etyczna Firma 2020, przyznawanym firmom z najlepszymi wzorcami postępowania w biznesie przez Puls Biznesu oraz PwC Legal.

18 marca 2021

Jak pandemia zmienia pracę i zarządzanie?

Aktualności FOB

Praca zdalna prawie z dnia na dzień stała się codziennością dla wielu organizacji i profesji, inne uczą się przetrwać w warunkach niepewności i wielokrotnego zawieszania i wznawiania działalności. O szansach i zagrożeniach nowego status quo opowie prof. Jerzy Kociatkiewicz podczas inauguracji drugiej części kolejnej edycji TransferHUB – inkubatora innowacji społecznych. Wydarzenie w formule online odbędzie się 24 marca o godzinie 10.

17 marca 2021

Do 19 marca zgłoszenia do konkursu „Pomagaj z pasją”

CSR w Polsce

W konkurs „Pomagaj z pasją”, którego celem jest wsparcie organizacji pozarządowych zaangażowało się już ponad 23 000 pracowników firm i ta liczba stale rośnie. Udział w konusie to okazja dla pracownika, by  wykorzystując swoją pasję i talent stworzyć wyjątkowe dzieło, a dochód z jego sprzedaży przekazać wybranej przez siebie organizacji pozarządowej.

17 marca 2021

Zdalne stetoskopy od TUW PZUW dla poznańskiego szpitala

Od Partnerów

Nowoczesne zdalne stetoskopy pomogą w opiece nad pacjentami Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu. Ofiarował je szpitalowi TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych. Urządzenia umożliwiają zdalne badanie płuc i serca.

17 marca 2021

„TO(działa)MY!” – konkurs grantowy dla szkół rozstrzygnięty!

Od Partnerów

Znani są laureaci ogólnopolskiego konkursu grantowego, który jest częścią projektu edukacyjnego „TO(działa)MY!”. Projekt jest prowadzony przez UNICEF Polska i Fundację Santander Bank Polska.

17 marca 2021

Rusza Green Accademy, program studiów podyplomowych o ekologii i zrównoważonym rozwoju

Od Partnerów

Unikalny program studiów podyplomowych o nazwie Green Accademy w całości poświęcony jest zagadnieniom zrównoważonego rozwoju. To studia dla osób, które chcą zostać liderami zielonej zmiany. Uruchamia je Ośrodek Badań nad Przyszłością Collegium Civitas. Partnerem pierwszej edycji Green Accademy jest firma Orange Polska.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc