Aktualności

20 sierpnia 2021

Zielone zobowiązania Kingfishera

Od Partnerów

Grupa Kingfisher, międzynarodowa spółka branży „home improvement”, której częścią jest Castorama Polska ogłosiła nowe zobowiązania w zakresie odpowiedzialnego biznesu. W ich ramach zapowiedziane zostały zmiany oraz działania, które przyczynią się do realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Spółka wydała również raport z analizą postępów w realizacji priorytetów oraz deklaracjami dalszych kroki, które mają zostać podjęte w najbliższym czasie.

20 sierpnia 2021

Nowe stołówki dla blisko tysiąca uczniów

Od Partnerów

Grupa Amica zakończyła remonty w pierwszych stołówkach, których metamorfozę szkoły wygrały w konkursie „Kolorowe Stołówki”. Oficjalnie przecięcie wstęgi odbyło się w placówkach w Kraśniku i Polskowoli, a ostatnie prace remontowe trwają w szkole podstawowej w Warszawie. W zwycięskich szkołach uczy się łącznie prawie 950 uczniów, którzy od września będą mogli spożywać posiłki w przyjaznych i kolorowych pomieszczeniach.

20 sierpnia 2021

„Polish Businesswoman Awards” dla Grupy Amica

Od Partnerów

Grupa Amica została laureatem trzynastej edycji konkursu organizowanego przez redakcję „Businesswoman & life” – magazynu dla kobiet przedsiębiorczych, które się wzajemnie wspierają, motywują i inspirują. Polski producent AGD został uznany liderem innowacyjnych produktów i zdobył statuetkę „Polish Businesswoman Awards” w kategorii „Osobowość sukcesu i sukces firmy”.

20 sierpnia 2021

Tenis na międzynarodowym poziomie wraca do Warszawy. Startuje BNP Paribas Polish Cup

Od Partnerów

BNP Paribas Polish Cup, turniej rangi ATP Challenger 80, odbędzie się na obiekcie Legia Tenis&Golf przy ulicy Myśliwieckiej w Warszawie. Potrwa od 23 do 29 sierpnia. Pula nagród to blisko 45 tys. euro. Bank BNP Paribas, czyli sponsor tytularny warszawskich zmagań i największy sponsor tenisa na świecie, wspiera również największy kobiecy turniej w Polsce – BNP Paribas Poland Open.

20 sierpnia 2021

CEMEX Polska wspiera wizję dekarbonizacji polskiego budownictwa

Od Partnerów

CEMEX Polska poparł ścieżkę dekarbonizacji zaprezentowaną w raporcie Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC). Dokument opublikowany na początku czerwca zawiera mapę drogową dekarbonizacji budownictwa do roku 2050. Raport powstał dzięki wsparciu i współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOiR). Udział CEMEX w projekcie potwierdza zaangażowanie firmy we wdrażanie strategii korporacyjnej Future in Action na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

19 sierpnia 2021

Trwa nabór na studia podyplomowe „Menedżer CSR” pod patronatem FOB

CSR w Polsce

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe „Menedżer CSR” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Studia objęte zostały patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

19 sierpnia 2021

Santander Bank Polska partnerem przyjazdu Garri Kasparowa do Polski

Od Partnerów

Do Polski przyleciał jeden z najwybitniejszych szachistów w historii – Garri Kasparow. Trzynasty szachowy mistrz świata będzie gościem specjalnym szachowego festiwalu „Szachy w Ustroniu łączą pokolenia”, organizowanego przez Śląski Związek Szachowy. Santander Bank Polska jest partnerem wizyty mistrza w Polsce.

19 sierpnia 2021

Hochland Polska partnerem wydania Poradnika młodych ratowników Ziemi PWN

Od Partnerów

Hochland Polska angażuje się w różnego typu inicjatywy mające na celu promowanie postaw proekologicznych, edukację i dbałość o środowisko naturalne. Tym razem firma została partnerem wydania „Poradnika młodych ratowników Ziemi” PWN autorstwa Tomasza Samojlika.

19 sierpnia 2021

Ostatnie dni głosowania na najlepsze raporty

Aktualności FOB

Internauci wybiorą laureata jednej z kategorii w 15. edycji konkursu na najlepsze raporty z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Głosowanie odbywa się poprzez stronę raportyzr.pl/zaglosuj-na-raport, a poparcie można przekazać trzem spośród 55 publikacji, biorących udział w konkursie.

18 sierpnia 2021

Pierwsza na świecie butelka z plastiku z recyklingu enzymatycznego

Od Partnerów

Francuska marka gazowanej naturalnej wody mineralnej PERRIER zaprezentowała swoją pierwszą butelkę wykonaną w 100% z przetworzonego tworzywa PET, uzyskanego dzięki metodzie recyklingu enzymatycznego. Technologia pozwala przetwarzać każdy rodzaj PET niemal bez ograniczeń przy zachowaniu jego jakości, w efekcie pozwalając na zwiększenie ilości poddanego recyklingowi plastiku.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc