Aktualności

18 czerwca 2021

Największe instytucje finansowe, firmy i rządy poparły powołanie TNFD

Od Partnerów

Największe instytucje finansowe i międzynarodowe korporacje poparły powołanie nowej rynkowej Grupy Roboczej ds. Ujawniania Informacji Finansowych Związanych ze Środowiskiem Naturalnym (TNFD), która pomoże przedsiębiorstwom w ocenie ryzyk i szans związanych ze środowiskiem naturalnym.

18 czerwca 2021

Raport „Cashless dla równości” – Bank BNP Paribas najlepszy wśród banków

Od Partnerów

Bank BNP Paribas jest najwyżej sklasyfikowanym bankiem w Rankingu instytucji dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+ opublikowanym w raporcie „Cashless dla równości”. W zestawieniu wszystkich instytucji finansowych zajął 4. miejsce. Raport został przygotowany przez redakcję portalu cashless.pl.

18 czerwca 2021

Jest pierwszy w języku polskim kalkulator emisji gazów cieplarnianych dla producentów rolnych

Od Partnerów

Bank BNP Paribas uruchomił kalkulator AgroEmisja, który pozwala producentom rolnym i rolnikom szacować wielkość emisji gazów cieplarnianych z upraw roślin i produkcji mleczarskiej. Narzędzie powstało w oparciu o model obliczeniowy konsorcjum naukowo-biznesowego Cool Farm Alliance i ułatwi obniżanie emisji w gospodarstwach. Jest dostępne bez opłat na portalu Agronomist. To pierwsze i jedyne rozwiązanie tego typu w języku polskim a jednocześnie kolejny krok BNP Paribas w stronę realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

17 czerwca 2021

Automaty paczkowe Allegro – zielone dzięki dialogowi z aktywistami miejskimi i ekspertami

Od Partnerów

Pierwsze zielone automaty paczkowe Allegro stanęły właśnie w Poznaniu i Warszawie. Ambicją firmy jest stworzenie sieci, która w sposób zrównoważony wpisze się w otoczenie. Aby się tak stało, Allegro wraz z Fundacją Stocznia zorganizowało warsztaty dla osób z ruchów miejskich i ekspertów, by podzielili się swoimi pomysłami na ekologiczne dostawy przesyłek.

17 czerwca 2021

Fundacja Auchan na rzecz młodzieży wspiera lokalne stowarzyszenia i fundacje działające na rzecz zdrowia i zdrowego odżywiania

Od Partnerów

Auchan Retail Polska świętując 25-lecie obecności na polskim rynku po raz kolejny angażuje się w pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży. Z okazji jubileuszu firmy, Fundacja Auchan na rzecz młodzieży zorganizowała specjalny urodzinowy nabór projektów na rzecz zdrowia i zdrowego odżywiania, które zgłaszane są przez lokalne stowarzyszenia i fundacje współpracujące ze sklepami sieci na terenie całej Polski. W jubileuszowej edycji dofinansowanie otrzymało 11. z nich. Łączna wartość przyznanych dotacji to prawie 100 tys. euro, pomocą objętych zostanie prawie 5 tys. beneficjentów.

17 czerwca 2021

Ranking Celów Zrównoważonego Rozwoju. Awans Polski na 15. miejsce

CSR na świecie, CSR w Polsce

Polska zajęła 15. lokatę (na 165 państw) w rankingu dotyczącym stopnia realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Oznacza to awans o osiem pozycji w porównaniu z poprzednią edycją zestawienia.

17 czerwca 2021

PSE po raz czwarty laureatem Złotego Listka CSR POLITYKI

Od Partnerów

Polskie Sieci Elektroenergetyczne po raz kolejny otrzymały najważniejsze wyróżnienie za działania z zakresu zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu. 8 czerwca br. kapituła X edycji konkursu Listki CSR, złożona z przedstawicieli redakcji tygodnika „Polityka”, firmy doradczej Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przyznała PSE Złoty Listek CSR. We wcześniejszych edycjach spółka otrzymała trzy złote i dwa Srebrne Listki CSR.

17 czerwca 2021

Blisko 90 proc. firm technologicznych dostrzega pozytywne skutki swoich inicjatyw ESG

CSR w Polsce

Zrównoważone zarządzanie stało się imperatywem dla firm z sektora technologicznego w Polsce. Jak wynika z badania „Technology Sustainability Survey”, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte w Polsce i Niemczech, czynniki ESG, a więc dotyczące środowiska, społecznej odpowiedzialności i ładu korporacyjnego, zyskują…

17 czerwca 2021

ING po raz trzeci ze Złotym Listkiem CSR

Od Partnerów

W tym roku ING Bank Śląski po raz trzeci otrzymał Złoty Listek za działania z zakresu zrównoważonego rozwoju. Dodatkowo wyróżniona została dobra praktyka banku – Przeciwdziałanie skutkom pandemii COVID-19.

17 czerwca 2021

Wyzwania dla rynku pracy w obliczu automatyzacji i robotyzacji

Aktualności FOB

Celem Inkubatora TransferHUB jest poszukiwanie rozwiązań odpowiadających na te wyzwania. Nabór innowacyjnych pomysłów trwa do 6 grudnia. Na autorów i autorki najlepszych zgłoszeń czeka możliwość wdrożenia pomysłu i zdobycia dofinansowania na jego realizację.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc