Aktualności

4 marca 2022

Obywatele Ukrainy nie zapłacą za konto i kartę w Santander Bank Polska

Santander Bank Polska informuje, że nie będzie pobierał opłat za prowadzenie konta i kartę od obecnych i nowych klientów — obywateli Ukrainy.

3 marca 2022

IKEA wstrzymuje działalność w Rosji i Białorusi

Grupa Inter IKEA i Grupa Ingka podjęły decyzję o wstrzymaniu działalności IKEA w Rosji i Białorusi. Oznacza to całkowite wstrzymanie eksportu i importu do i z Rosji oraz Białorusi oraz  wstrzymaniu działalności wszystkich fabryk IKEA Industry w Rosji. Całkowicie wstrzymano także dostawy od wszystkich poddostawców z obu krajów. Grupa Ingka podjęła także decyzję o wstrzymaniu wszystkich działań IKEA Retail w Rosji, w tym sprzedaży w sklepach IKEA. Otwarte pozostają jedynie centra handlowe MEGA z uwagi na działające w nich apteki oraz sklepy spożywcze.

3 marca 2022

Pomoc dla obywateli Ukrainy: 10 mln euro od Grupy BNP Paribas

Grupa BNP Paribas stworzyła specjalny fundusz na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy. Rescue & Recover Fund jest zasilany wpłatami od pracowników i Klientów banku. Grupa BNP Paribas przeznaczy 10 mln euro na podwojenie zebranej kwoty. Pomoc finansowa trafi do Lekarzy Bez Granic, Czerwonego Krzyża oraz biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców.

3 marca 2022

Leroy Merlin Polska przeznacza milion złotych na wsparcie dla Ukrainy oraz wstrzymuje współpracę z rosyjskimi i białoruskimi dostawcami

W związku z obecną sytuacją Leroy Merlin Polska przeznaczy milion złotych na wsparcie dla Ukrainy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, zarówno pracowników, jak i klientów, firma podjęła również decyzję o wstrzymaniu współpracy z dostawcami z Rosji i Białorusi. 

3 marca 2022

DB Cargo Polska wspiera Ukrainki i Ukraińców

DB Cargo przygotowało pakiet pomocowy dla ukraińskich pracowników świadczących pracę na rzecz Grupy DB Cargo Polska – by wspierać ich rodziny i bliskich. Ponadto firma organizuje zbiórkę koleżeńską, do której dołączyć mogą pracownicy Grupy, pragnący wspierać koleżanki i kolegów.

2 marca 2022

Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie?

Inwazja zbrojna Rosji w Ukrainie to zupełnie nowa sytuacja, z którą trudno sobie poradzić – także w rodzinie. Fundacja Orange zaprasza na darmowy webinar dla rodziców, aby wesprzeć ich w rozmowach z dziećmi o wojnie i w dbaniu o ich (zachwiane) poczucie bezpieczeństwa. Poleca też nagranie webinaru dla szkół.

2 marca 2022

Allegro przekazało już ponad 2 mln zł na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie

Firma poinformowała, że dzięki charytatywnym cegiełkom dostępnym na Allegro, w niecałe 48h klienci platformy przekazali już ponad ponad 1 mln zł.

2 marca 2022

Grupa VELUX zawiesza działalność w Rosji i na Białorusi

28 lutego Grupa VELUX zawiesiła wszystkie swoje operacje w Rosji i na Białorusi. Zawieszenie nastąpiło cztery dni po wstrzymaniu wszystkich działań VELUX w Ukrainie.

2 marca 2022

Biedronka obniża ceny żywności, w tym pieczywa, przy granicy z Ukrainą

Bezprecedensowa skala pomocy polskiego społeczeństwa dla uchodźców z Ukrainy zostanie dodatkowo wsparta przez sieć Biedronka. Od 1 marca w sklepach sieci Biedronka znajdujących się przy granicy polsko-ukraińskiej, ceny pieczywa zostają obniżone nawet o 60%. Kolejne 50 produktów pierwszej potrzeby klienci kupią w nich taniej o 30%. To kolejne działanie sieci, wspierające uchodźców i pracowników z Ukrainy.

1 marca 2022

Ponad 1 mln zł od LPP i Fundacji LPP na pomoc Ukrainie

Polska firma odzieżowa LPP organizuje pomoc dla osób dotkniętych skutkami wojny w Ukrainie. Oprócz wsparcia udzielanego pracownikom i ich bliskim od pierwszych dni konfliktu, Fundacja LPP w ramach współpracy z partnerami społecznymi – Fundacją Gdańską oraz Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej, przekaże 1 mln zł m.in. na zapewnienie najpilniejszych potrzeb uchodźców znajdujących schronienie na terenie Trójmiasta oraz osób pozostających w objętym wojną kraju. Firma wspiera również Pomorski Oddział PCK przekazując w ramach pomocy rzeczowej odzież swoich marek.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc