Aktualności

10 maja 2021

Responsible Business Forum joins Climate Governance Initiative and launches Chapter Zero Poland

We join the global Climate Governance Initiative, managed by the Centre for Climate Engagement, Hughes Hall of the University of Cambridge, in collaboration with the World Economic Forum. The involvement of the Responsible Business Forum will make it possible to launch Chapter Zero Poland, a programme to develop the competencies of supervisory/non-executive directors of companies with regard to climate challenges. Deloitte Polska is a content partner for the programme.

10 maja 2021

Dołącz do Chapter Zero Poland. Edukacja klimatyczna dla zarządów i rad nadzorczych

Dołączyliśmy do globalnego projektu Climate Governance Initiative, prowadzonego przez Centre for Climate Engagement, Hughes Hall, na Uniwersytecie w Cambridge we współpracy ze Światowym Forum Ekonomicznym. Zaangażowanie Forum Odpowiedzialnego Biznesu umożliwi uruchomienie Chapter Zero Poland, programu rozwoju kompetencji rad nadzorczych spółek w zakresie wyzwań klimatycznych. Partnerem merytorycznym programu jest firma Deloitte Polska.

4 maja 2021

6 maja rusza #MiesiącRóżnorodności

Różnorodność i inkluzja w miejscu pracy są koniecznym elementem cyfrowej transformacji sprzyjającej spójności społecznej. Ta myśl przewodnia będzie towarzyszyła tegorocznemu Miesiącowi Różnorodności. Przez cały maj będzie można śledzić eksperckie debaty, zainspirować się dobrymi praktykami, a nawet skorzystać z weekendowego przeglądu filmów. To wszystko od 6 maja na stronie kartaroznorodnosci.pl/diversitymonth oraz na profilu Karty Różnorodności na Facebooku.

23 kwietnia 2021

„Forbes Women” ogłasza listę 25 polskich liderek zrównoważonego rozwoju

Redakcja „Forbes Women” sporządziła listę polskich „Liderek zrównoważonego rozwoju”. W skład eksperckiej kapituły weszła Marzena Strzelczak, prezeska FOB. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym osobom!

23 kwietnia 2021

Innowacje społeczne w oparciu o design thinking [warsztaty]

Na warsztaty poświęcone poznaniu narzędzi, które można wykorzystać do projektowania innowacji społecznych, zapraszają Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 10 w ramach TransferHUB – inkubatora innowacji społecznych.

15 kwietnia 2021

Forum Odpowiedzialnego Biznesu inicjuje projekt badawczy o zrównoważonym śladzie cyfrowym

Wpływ nowych technologii na społeczeństwo, środowisko i gospodarkę to kwestie zyskujące coraz większe znaczenie także z perspektywy CSR. Czym więc jest zrównoważony ślad cyfrowy i jak mierzyć oddziaływanie firm w tym kontekście? Odpowiedzi na te pytania poszukuje Forum Odpowiedzialnego Biznesu…

15 kwietnia 2021

Odpowiedzialny biznes przestawiony na nowe tory

Opublikowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu największy w Polsce przegląd CSR i zrównoważonego rozwoju potwierdza ogromną mobilizację i zaangażowanie w walkę z pandemią. Wiele firm wdrożyło zupełnie nowe działania CSR, które miały nieść pomoc i wsparcie. W 19. już edycji Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” odnotowano ponad 40 proc. wzrost działań zgłoszonych do publikacji po raz pierwszy. Łączna liczba praktyk, które znalazły się w raporcie stanowi rekord w historii wydawnictwa i wynosi blisko 2000.

13 kwietnia 2021

Kompetencje w pracy doby pandemii

O szansach i zagrożeniach robotyzacji i automatyzacji pracy w ramach wydarzenia TransferHUB – inkubatora innowacji społecznych opowie dr Joanna Mazur. Spotkanie online odbędzie się 21 kwietnia (środa) o godz. 10. Organizatorami drugiej edycji TransferHUB są Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

31 marca 2021

Jak angażować zza ekranu?

Sposoby i formy angażowania podczas wydarzeń online będą tematem kolejnego już spotkania w ramach TransferHUB – inkubatora innowacji społecznych. Warsztaty odbędą się 7 kwietnia o godz. 10. Obowiązuje rejestracja, liczba miejsc ograniczona. 

26 marca 2021

Innowacje społeczne i nowe technologie w ekonomii społecznej

Wykorzystanie nowych technologii obszarze szeroko pojętych innowacji będzie tematem najbliższego spotkania TransferHUB, które odbędzie się 31 marca o godz. 10. Podczas webinarium prowadzący zaprezentują przykłady zagranicznych rozwiązań dotyczących innowacji społecznych i nowych technologii w ekonomii społecznej. Udział w wydarzeniu wymaga rejestracji.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc