Aktualności

Wiadomości i informacje, których autorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

20 września 2021

W #OdPOWIEDZialnie Samsung Electronics Polska o rozwijaniu kompetencji cyfrowych

W 27. odcinku #OdPOWIEDZialnie został poruszony temat rozwijania kompetencji cyfrowych i zrównoważonej digitalizacji. O tym, jak firmy mogą przeciwdziałać m.in. wykluczeniu cyfrowemu opowiedział jeden z Partnerów Strategicznych FOB. 
W roli ekspertki wystąpiła Magdalena Olborska, CSR manager w Samsung Electronics Polska. 

17 września 2021

Gospodarka obiegu zamkniętego. Jak wdrożyć zasady GOZ w firmie? [zapis webinarium]

Udostępniamy zapis z webinarium „Gospodarka obiegu zamkniętego. Jak wdrożyć zasady GOZ w firmie?” zrealizowanego 14 września z udziałem dra Roberta Daniluka z Lyreco Polska – firmy współpracującej z Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach Programu Partnerstwa.

15 września 2021

Światowy Dzień Działania: Celuj w jutro. Już dziś! #dobrecele

Z okazji Światowego Dnia Działania odbędzie się inauguracja ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej Dobre Cele, której partnerem merytorycznym jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Marcin Popkiewicz, założyciel portali Nauka o klimacie i Ziemia na rozdrożu.

15 września 2021

O cyklu #OdPOWIEDZialnie na VI Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”

17 września startuje Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”. To jedyny w Polsce festiwal, gdzie swoje dobre praktyki mogą zaprezentować wszystkie 3 sektory: samorządy, biznes i organizacje pozarządowe. Pokazy konkursowe odbędą się online od 17 września, natomiast 24 września (Kino Rialto w Poznaniu) o regulaminowe Tarcze powalczą najlepsze festiwalowe filmy.

14 września 2021

Wiemy jak wzmocnić koordynatorów wolontariatu pracowniczego

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Od akcyjnego zaangażowania do aktywnego obywatelstwa – rozwój wolontariatu pracowniczego w Polsce”, którego celem jest podniesienie wiedzy osób zajmujących się wolontariatem pracowniczym lub chcących się rozwijać zawodowo w kierunku zarządzania aktywnościami społecznymi pracowników. O samym projekcie będzie można dowiedzieć się podczas webinarium informacyjnego, które odbędzie się 21 września o 10:00.

10 września 2021

W jaki sposób biznes może wspierać różnorodność i grupy defaworyzowane?

W sobotę 11 września w ramach Igrzysk Wolności odbył się panel „W jaki sposób biznes może wspierać różnorodność i grupy defaworyzowane?”. Jednym z ekspertów zaproszonych do dyskusji był Miłosz Marchlewicz z Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

1 września 2021

Marki chcą mieć głos w kwestiach społecznych. Debata „Press” z udziałem Marzeny Strzelczak

Marki coraz częściej zabierają głos w ważnych kwestiach społecznych, bo konsumenci tego oczekują – zgodnie uznały uczestniczki zorganizowanej przez miesięcznik „Press” debaty „Diversity & Inclusion”, poświęconej różnorodności i inkluzywności w biznesie. Do udziału w dyskusji zaproszono także Marzenę Strzelczak, prezeskę, dyrektorkę generalną Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

31 sierpnia 2021

„Wyzwanie podjęte z sukcesem”

W „Dzienniku Gazecie Prawnej” ukazał się wywiad z Marzeną Strzelczak, prezeską, dyrektorką generalną Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Rozmowa dotyczyła zaangażowania firm w przeciwidziałanie pandemii COVID-19 oraz ich roli w przezwyciężaniu społeczno-ekonomicznych konsekwencji obecnego kryzysu.

31 sierpnia 2021

Webinar: Jakie będą nowe obowiązki członków rad nadzorczych w kontekście zmian klimatu?

Zmiany klimatyczne są zjawiskiem stwarzającym istotne ryzyko dla przedsiębiorstw jak również stanowiącym zagrożenie dla stabilności systemu finansowego. Członkowie rad nadzorczych muszą przyjąć zupełnie nową optykę i spojrzeć na swoje obowiązki z uwzględnieniem perspektywy oddziaływania zmian klimatycznych na środowisko biznesowe.

31 sierpnia 2021

Gospodarka obiegu zamkniętego. Jak wdrożyć jej zasady w firmie? [webinar]

Coraz większego znaczenia zarówno w strategiach, jak i codziennym funkcjonowaniu przedsiębiorstw odgrywa koncepcja gospodarki obiegu zamkniętego. Jedną z firm, która priorytetowo traktuje założenia circular economy jest Lyreco Polska. Okazją do rozmowy o praktycznych aspektach wdrażania działań z zakresu GOZ, sukcesach i wyzwaniach w tym obszarze jest spotkanie online z dr. Robertem Danilukiem z firmy Lyreco Polska. Odbędzie się ono 14 września o godz. 11:00. Obowiązują zapisy.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc