Aktualności

13 grudnia 2021

„Ekowizyta” nagrodzona w konkursie Złote Spinacze

Od Partnerów

Kampania Polpharmy „Ekowizyta – zadbajmy o dobry klimat” została nagrodzona w prestiżowym i największym w Polsce konkursie PR organizowanym przez Związek Firm Public Relations – Złote Spinacze. Ekowizyta otrzymała brązową statuetkę w kategorii „Issue management i komunikacja kryzysowa”.

12 grudnia 2021

Biuro FOB zamknięte 31 grudnia

Aktualności FOB

W dniu 31 grudnia biuro Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest nieczynne, a wszyscy pracownicy mają w tym czasie urlop. Prosimy o kontakt po weekendzie.

9 grudnia 2021

Na czym polega skuteczny program społeczny fundacji korporacyjnej?

Aktualności FOB

W ramach ostatniego już w tym roku webinarium Programu Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu z cyklu „Eksperckim okiem” Antonina Bojanowska z Fundacji Orange i Monika Kulik z firmy Orange Polska opowiedziały o sposobie na efektywny program społeczny fundacji korporacyjnej.

9 grudnia 2021

Choinki charytatywne Auchan

Od Partnerów

Już po raz kolejny w okresie przedświątecznym Auchan angażuje się w działania na rzecz potrzebujących dzieci i młodzieży. W sklepach sieci pojawiają się „charytatywne choinki”, na których dzieci znajdujące się pod opieką lokalnych organizacji mogą zawieszać na kartkach swoje życzenia, informacje o tym czego pragną, co chciałyby dostać w prezencie. Te dziecięce marzenia mogą spełnić klienci i pracownicy sklepów kupując wybrany prezent.

8 grudnia 2021

Program edukacyjny „Lekcja:Enter”

Od Partnerów

Projekt „Lekcja:Enter” jest jednym z największych programów edukacji cyfrowej w Polsce. Jest on kierowany do nauczycielek i nauczycieli oraz kadry kierowniczej szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dotychczas w jego ramach, szkolenia rozpoczęło już ponad 35 tys. nauczycieli, a docelowo skorzysta z nich ponad 75 tys.

8 grudnia 2021

Rachunek za prąd z OZE w 2030 r. może być o 500 zł niższy niż rachunek za energię z węgla

CSR w Polsce

Rachunki za prąd wzrosną o ponad 800 zł, czyli prawie 50% do 2030 roku, jeśli Polska będzie nadal produkować energię z węgla, wynika z najnowszego raportu Fundacji Instrat. Jeśli jednak energia elektryczna pochodziłaby głównie z wiatru i słońca, opłaty wzrosłyby w tym czasie zaledwie o 300 zł rocznie, pomimo większych inwestycji w sieć.

7 grudnia 2021

„Walka o klimat” – nowy dodatek tematyczny „Rzeczpospolitej”

CSR w Polsce

30 listopada wraz z dziennikiem „Rzeczpospolita” ukazał się dodatek tematyczny pt. „Walka o klimat”, traktujący m.in. o problematyce skutków zmian klimatu. Tegoroczna edycja poświęcona jest szczególnie nowej architekturze energetyki. Forum Odpowiedzialnego Biznesu patronuje wydawnictwu.

7 grudnia 2021

Science-based targets. Jak wdrożyć je w organizacji?

Aktualności FOB

W ramach Programu Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu odbył się kolejny webinar o tematyce związanej z Science-Based Targets – celami klimatycznymi wyznaczanymi w oparciu o wiedzę naukową. Gościem specjalnym był Tomasz Gasiński, ekspert firmy Deloitte.

7 grudnia 2021

Santander Bank Polska dla osób z niepełnosprawnościami

Od Partnerów

3 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Santander Bank Polska od wielu lat dba o inkluzywność oraz łatwy dostęp do usług finansowych dla wszystkich grup klientów. Dlatego zapewnia pracownikom odpowiednie kompetencje, stale ich szkoli i uzupełnia niezbędną w tym zakresie wiedzę.

6 grudnia 2021

Co motywuje Polaków do dobroczynności?

CSR w Polsce

Najczęściej decydujemy się wspierać innych, bo tak nas wychowano, a dodatkowo daje nam to satysfakcję. Grudniowe święta motywują nas w szczególny sposób do działalności charytatywnej. Co trzeci badany Polak przekazuje darowizny na potrzebujące dzieci, osoby chore lub zwierzęta. Aż dla co drugiego Polaka dobroczynność na rzecz dzieci jest ważna.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc