Aktualności

8 lipca 2022

90 000 zł dla innowacyjnych i odpowiedzialnych społecznie start-upów – konkurs „Startuj z Mazowsza”

CSR w Polsce

W tym roku już po raz czwarty poznamy nowatorskie start-upy w ramach IV edycji konkursu „Startuj z Mazowsza” organizowanego przez Województwo Mazowieckie. Firmy, które wezmą udział w konkursie, mają szansę na zdobycie nagród o łącznej wartości 90 000 złotych. Jedna z kategorii to Social Impact – dla start-upów o pozytywnym oddziaływaniu na środowisko lub społeczeństwo.

7 lipca 2022

SGH opracowała dwa indeksy: Barometr Odpowiedzialnego Zarządzania Przedsiębiorstwem i Barometr Społecznej Odpowiedzialności Konsumenta

CSR w Polsce

Instytut Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie opublikował pierwszy raport naukowy mierzący zjawisko społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw i konsumentów. Opracowane zostały dwa indeksy: Barometr Odpowiedzialnego Zarządzania Przedsiębiorstwem i Barometr Społecznej Odpowiedzialności Konsumenta. Forum Odpowiedzialnego Biznesu było zaangażowane merytorycznie w powstanie raportu.

7 lipca 2022

ING podsumowuje zbiórkę na pomoc Ukrainie

Od Partnerów, Solidarni z Ukrainą

W zbiórce dla osób dotkniętych wojną w Ukrainie, uruchomionej przez ING Bank Śląski wspólnie z Fundacją ING Dzieciom, zebrano od lutego do czerwca br., 5.381.480,29 zł, które w wyniku podwojenia wpłat przez bank dały łączną kwotę zbiórki 10.766.897,30 zł.

7 lipca 2022

Polskie Sieci Elektroenergetyczne liderem branżowym Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Od Partnerów

Polskie Sieci Elektroenergetyczne zajęły pierwsze miejsce w kategorii „energetyka, paliwa, wydobycie” w XVI Rankingu Odpowiedzialnych Firm. W klasyfikacji generalnej operator systemu przesyłowego zajął piąte miejsce na ponad 70 firm, uzyskując 90 punktów na 100 możliwych.

7 lipca 2022

CSR Voice: Marzena Strzelczak o przekwalifikowaniu i podnoszeniu kompetencji polskich pracowników

Aktualności FOB, , CSR w Polsce

15 lipca na całym świecie obchodzony jest Dzień Umiejętności Młodzieży, ustanowiony przez ONZ w celu podkreślenia strategicznego znaczenia wyposażania młodych ludzi w umiejętności potrzebne do zatrudnienia, godnej pracy i przedsiębiorczości. Z tej okazji CSR Europe przeprowadziło wywiad z Marzeną Strzelczak w nowym cyklu CSR Voice.

6 lipca 2022

Forum Odpowiedzialnego Biznesu wsparło warszawskie „Przestrzenie pracy – Ukraina”

Aktualności FOB, CSR w Polsce

W Centrum Przedsiębiorczości Smolna oraz Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie powstały „Przestrzenie pracy – Ukraina”. To przestrzenie biurowe udostępniane bezpłatnie przez Miasto Stołeczne Warszawa osobom uchodźczym z Ukrainy, które w bezpiecznym miejscu mogą kontynuować pracę zdalną lub załatwiać bieżące sprawy wymagające dostępu do komputera i internetu.

6 lipca 2022

Allegro zdobywcą trzeciego miejsca w generalnej klasyfikacji Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Od Partnerów

Już po raz 16. zostały wręczone nagrody w ramach Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Ceremonia odbyła się w Warszawie w Akademii Leona Koźmińskiego. Allegro z sukcesem debiutowało w tym uznanym zestawieniu, zostając liderem w kategorii branżowej handel. W ogólnej klasyfikacji firma znalazła się na trzecim miejscu, zdobywając 94 punkty na 100 możliwych.

5 lipca 2022

MANIFEST #OnlyOneEarth w obronie naszej Planety

CSR w Polsce

Centrum UNEP/GRID-Warszawa zaprasza instytucje i organizacje do podpisania i wsparcia „Manifestu #OnlyOneEarth w obronie naszej jedynej planety!”, przygotowanego z okazji międzynarodowych obchodów Światowego Dnia Środowiska.

5 lipca 2022

Santander Bank Polska wśród najbardziej odpowiedzialnych społecznie firm

Od Partnerów

Bank zajął drugie miejsce w Rankingu Odpowiedzialnych Firm, którego partnerem merytorycznym jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Ponadto, Santander Bank Polska już po raz szósty otrzymał wyróżnienie w organizowanym przez tygodnik Polityka konkursie Listki CSR.

5 lipca 2022

ING liderem Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Od Partnerów

ING Bank Śląski zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej szesnastej edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc