Aktualności

7 czerwca 2023

Panattoni partnerem strategicznym Akademii Leona Koźmińskiego

Od Partnerów

Czołowy deweloper powierzchni przemysłowych i jedna z najlepszych uczelni biznesowych w Europie nawiązują partnerstwo strategiczne. To największe do tej pory partnerstwo finansowe i merytoryczne zawarte przez Akademię Leona Koźmińskiego i biznes.

7 czerwca 2023

Praktyki proekologiczne Ergo Hestia w Greenbooku 2023

Od Partnerów

Green is Good wydało opracowanie “Greenbook 2023”, gromadzące najnowszą wiedzę i dobre wzorce rynkowe z zakresu zielonej transformacji. Publikacja porusza m.in. kwestie energetyki, mobilności, zrównoważonego budownictwa i produkcji. Wśród opisanych w niej dobrych praktyk biznesu są m.in. rozwiązania stosowane przez Grupę ERGO  Hestia, partnera FOB.

5 czerwca 2023

Przedłużyliśmy nabór do badania Diversity IN Check Creative! Dane zbieramy do 28 sierpnia

Aktualności FOB,

Sektor branży kreatywnej odgrywa kluczową rolę w budowaniu narracji wspierających otwarte i włączające społeczeństwa. Dlatego zachęcamy agencje PR, marketingowe, eventowe, media, wydawców, firmy produkujące mat. audiowizualne, w tym gry komputerowe oraz wszystkie inne organizacje zajmujące się tworzeniem narracji obecnych w przestrzeni publicznej do udziału w badaniu Diversity IN Check Creative.

5 czerwca 2023

Nowe wytyczne usprawniające sprawozdawczość w zakresie emisyjności GHG

ESG na świecie

Obowiązkowe raportowanie emisji gazów cieplarnianych (GHG) to kwestia czasu. Międzynarodowe organizacje biznesowe publikują rekomendacje przydatne dla finansistów, przed którymi nowe nowe wyzwania w zakresie sprawozdawczości.

5 czerwca 2023

Środowisko jako wspólna odpowiedzialność. Nowa publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu z okazji Światowego Dnia Środowiska

Aktualności FOB

W dobie kryzysu klimatycznego i zastraszającego tempa utraty bioróżnorodności coraz pilniejsze staje się kompleksowe podejścia do zarządzania wpływem biznesu na środowisko. Na co powinny zwrócić uwagę firmy? Jak mogą odnaleźć się w gąszczu regulacji i wykorzystać zarządzanie środowiskowe jako narzędzie rozwoju i budowania przewagi konkurencyjnej? O tym w nowej publikacji Forum Odpowiedzialnego z serii “Wspólna odpowiedzialność”, której premiera  odbywa się w Światowym Dniu Środowiska.

5 czerwca 2023

Europarlament przyjmuje stanowisko ws. dyrektywy CSDD

ESG na świecie

W czwartek Parlament przyjął swoje stanowisko w sprawie zasad uwzględniania praw człowieka i wpływu na środowisko w zarządzaniu przedsiębiorstwami.

2 czerwca 2023

Carrefour Polska z nagrodą Good Egg Award 2023 za działania na rzecz kur niosek

Od Partnerów

Firma Carrefour zobowiązała się wycofać ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego przed nadejściem 2025 roku, a od czterech lat nie oferuje ich w ramach marki własnej. Działania te zostały docenione przez organizację Compassion in World Farming, która przyznała Carrefour wyróżnienie Good Egg Award 2023.

2 czerwca 2023

Pracownie Orange dla 20 miejscowości w Polsce

Od Partnerów

W kolejnych 20 miejscowościach będą działać nowe Pracownie Orange. Będą miejscem dostępu do technologii i przestrzenią działań społecznych oraz edukacyjnych. Fundacja Orange wyposaży świetlice i wspierać będzie ich liderki i liderów w prowadzeniu ciekawych i rozwojowych aktywności. Nowa inicjatywa dotyczy miast i wsi o populacji poniżej 40 tys.

2 czerwca 2023

Panattoni po raz kolejny niesie pomoc czworonogom

Od Partnerów

Oddział Panattoni BTS wspiera najbardziej potrzebujące placówki zapewniające azyl poszkodowanym zwierzętom. Deweloper odnowił Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Żarach. Koszt kompleksowej renowacji dwóch pawilonów wyniósł 146 000 zł.

1 czerwca 2023

Program Solve for Tomorrow w finale European Digital Skills Awards 2023

Od Partnerów

Program edukacyjny Samsung Solve for Tomorrow znalazł się w finale prestiżowego konkursu European Digital Skills Awards 2023. Teraz ma szansę na zwycięstwo w kategorii Empowering Youth in Digital.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc