Aktualności

28 kwietnia 2021

Blisko pół tysiąca nauczycieli i siedem tysięcy uczniów zaangażowanych w projekt B.NET

Od Partnerów

T-Mobile, wspólnie z Fundacją Digital University, zakończył pierwszą edycję projektu edukacyjnego B.NET. W 16 szkoleniach online wzięło udział łącznie blisko 500 nauczycieli, a w podsumowującym projekt turnieju wiedzy prawie 7000 uczniów.

28 kwietnia 2021

Zerowa emisyjność w 2040 roku

Od Partnerów

22 kwietnia obchodzony był międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji T‑Mobile dzieli się ambitnymi zobowiązaniami grupy Deutsche Telekom. Zgodnie z nową strategią firma chce spełnić cel zerowej emisyjności (netto) dotyczący emisji pośrednich i bezpośrednich w 2025 roku, a ten dotyczący całego łańcucha dostaw już w 2040 roku – czyli o 10 lat wcześniej niż zakładano pierwotnie.

28 kwietnia 2021

ING wspiera rozwój technologiczny młodego pokolenia

Od Partnerów

Projektowanie gier, tworzenie aplikacji mobilnych, robotyka, programowanie w kilku językach – to tylko niektóre spośród zagadnień poruszanych podczas warsztatów kodowania organizowanych przez Fundację CoderDojo nawet dla kilkuletnich dzieci. Zapoznawanie młodego pokolenia z nowymi technologiami nie byłoby jednak możliwe bez mentorów, którzy swoją pasją i zaangażowaniem sprawiają, że każde zajęcia są wspaniałą przygodą. Szczególnie aktywnie w organizację zajęć online zaangażowali się mentorzy z ING Banku Śląskiego.

27 kwietnia 2021

Złoty Bankier – poznaliśmy także laureatów w kategorii bank wrażliwy społecznie

Aktualności FOB

Redakcje Bankier.pl i „Pulsu Biznesu” ogłosiły wyniki rankingu Złoty Bankier. Wśród laureatów podano także zwycięzców kategorii „bank wrażliwy społecznie”. W kapitule oceniające zasiada Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które patronuje inicjatywie. Portal odpowiedzialnybiznes.pl to patron medialny rankingu. 

27 kwietnia 2021

„Zrównoważony e-commerce”. Premiera poradnika Izby Gospodarki Elektronicznej

Aktualności FOB

Firmy prowadzące działalność w Sieci kierują się odpowiedzialnością za niekorzystne zmiany klimatu, oszczędzanie zasobów planety, tworzenie gospodarki obiegu zamkniętego. W wydawnictwie Izby Gospodarki Elektronicznej zaprezentowano odpowiedzialność tych podmiotów. Forum Odpowiedzialnego Biznesu patronuje publikacji. Allegro, partner strategiczny FOB, jest partnerem poradnika. 

27 kwietnia 2021

Samsung Inkubator #dlaPlanety: 6 startupów z myślą o lepszej przyszłości

Od Partnerów

Po raz kolejny Samsung ogłosił wyniki naboru startupów mających pomysły na wyzwania współczesnego świata. Do programu Samsung Inkubator #dlaPlanety zakwalifikowało się 6 projektów, które tworzą rozwiązania z zakresu ochrony zdrowia, zrównoważonych miast, bioróżnorodności oraz na rzecz odpowiedzialnej konsumpcji. Partnerami projektu są Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Białostocki Park Naukowo-Technologiczny oraz Neweconomy.

26 kwietnia 2021

O zarządzaniu ryzykami klimatycznymi na webinarze Programu Partnerstwa FOB

Aktualności FOB

Przed jakimi wyzwaniami i szansami będą stawiać biznes zmiany klimatyczne? W jaki sposób ryzyka klimatyczne wpływać będą na jego działalność oraz otoczenie społeczne? Jak praktycznie zarządzać ryzykiem klimatycznym? Odpowiedzi na te pytania poszukiwaliśmy wraz z firmami partnerskimi FOB i Lukem Blowerem, ekspertem WBCSD, podczas ostatniego webinarium Programu Partnerstwa.

26 kwietnia 2021

Allegro dołącza do UN Global Compact

Od Partnerów

Allegro łącząc siły z innymi przedstawicielami świata biznesu, którzy angażują się w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju, będzie mogło jeszcze lepiej stawiać czoła globalnym wyzwaniom klimatycznym, gospodarczym i społecznym.

26 kwietnia 2021

Za największe wyzwanie współczesnego świata uznajemy zmiany klimatu

Od Partnerów

Polacy uważają zmiany klimatyczne za największe wyzwanie współczesnego świata, a od biznesu oczekują większego zaangażowania w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju.  Zdrowie i jakość życia (Cel 3)  to – w opinii Polaków – cel Agendy 2030, na który każdy z nas ma największy wpływ. Takie główne wnioski płyną z badania Research Collective, przeprowadzonego na zlecenie CSR Consulting oraz Banku BNP Paribas w ramach partnerstwa w Kampanii 17. Celów. Wyniki nie są zaskoczeniem, ale dobitnie pokazują, że o sposobach na walkę z najważniejszymi problemami świata trzeba mówić więcej i głośniej. Dlatego Bank BNP Paribas kolejny raz przybliża tematykę Celów Zrównoważonego Rozwoju, podkreślając pozytywny wpływ ich realizacji na przyszłość planety i jej mieszkańców.

26 kwietnia 2021

Allegro wprowadza ekologiczne opakowania

Od Partnerów

Allegro robi kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i wprowadza ekologiczne opakowania do swojej oferty. Aby zapewnić sprzedawcom dostęp do certyfikowanych produktów platforma nie będzie czerpała zysku z ich sprzedaży.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc