Aktualności

29 maja 2023

Santander Bank Polska ponownie na liście Diversity IN Check

Od Partnerów

Santander Bank Polska już po raz trzeci znalazł się na liście Diversity IN Check. To zestawienie polskich pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzywnością.

29 maja 2023

Ekoprojektowanie. Znamy stanowisko Rady UE

ESG na świecie

Rada Unii Europejskiej przyjęła stanowisko w sprawie rozporządzenia ustanawiającego ramy ustalania wymogów dotyczących ekoprojektu dla zrównoważonych produktów. Nowe rozporządzenie zastąpi obowiązującą dyrektywę z 2009 r. i rozszerzy jej zakres w odniesieniu do niemal wszystkich rodzajów towarów wprowadzanych na rynek UE. Ustanowi cyfrowy paszport produktu oraz określi zasady dotyczące przejrzystości i zakazu niszczenia niesprzedanych towarów konsumpcyjnych.

29 maja 2023

Sektor technologii wobec ryzyk i szans klimatycznych. Wyzwania inwestycyjne

Aktualności FOB

Zapraszamy zarządy i rady nadzorcze do udziału w ostatnim przed wakacjami spotkaniu organizowanym w ramach programu Chapter Zero Poland. Tematem przewodnim wydarzenia będzie rola technologii w działaniach na rzecz ochrony klimatu oraz podejściu inwestorów do kwestii ESG. Partnerem spotkania jest Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych.

26 maja 2023

Henkel Polska wśród wyróżnionych w badaniu Diversity IN Check

Od Partnerów

Henkel Polska już po raz kolejny znalazł się na liście najbardziej włączających i dbających o różnorodność firm w zestawieniu Diversity IN Check, badania przeprowadzanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W tym roku zakwalifikowano 36 organizacji, wyróżniono też 11 liderów, którzy osiągnęli w klasyfikacji końcowej ponad 80 proc. punktów.

26 maja 2023

ORLEN konsekwentnie wspiera Centrum Zdrowia Dziecka

Od Partnerów

Fundacja ORLEN przekaże Instytutowi „Pomnik − Centrum Zdrowia Dziecka” darowiznę w wysokości ponad 2,3 mln zł, w ramach której szpital otrzyma karetkę oraz dwa specjalistyczne samochody przystosowane do transportu preparatów żywieniowych. Środki pozwolą również na przebudowę wjazdu dla karetek i modernizację gabinetów zabiegowych w Izbie Przyjęć.

26 maja 2023

#TeamKaufland stawia na zrównoważony rozwój – nowa kampania pracownicza sieci Kaufland

Od Partnerów

#TeamKaufland stawia na zrównoważony rozwój – pod takim hasłem rozpoczęła się kampania sieci Kaufland skierowana przede wszystkim do pracowników firmy. Jej bohaterami są osoby, które w swojej codziennej pracy wnoszą istotny wkład w zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa. Kampania chwali pracowników za ich zaangażowanie w obszarze ESG, jednocześnie zwiększając świadomość pozostałych.

26 maja 2023

Provident po raz trzeci wśród pracodawców działających na rzecz włączania i różnorodności

Od Partnerów

Zakończył się Miesiąc Różnorodności koordynowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Podczas konferencji podsumowującej tegoroczną edycję zaprezentowano wyniki badania Diversity IN Check, a także opartą na nim listę pracodawców najbardziej zaawansowanych w zarządzaniu różnorodnością oraz dbających o inkluzywność wewnątrz organizacji. Wśród wyróżnionych przedsiębiorstw po raz kolejny znalazł się Provident.

26 maja 2023

ING w Diversity IN Check

Od Partnerów

ING Bank Śląski kolejny raz znalazł się w gronie pracodawców najbardziej zaawansowanych w zarządzaniu różnorodnością i inkluzji w Polsce. Lista powstała na podstawie wyników badania Diversity IN Check, które przeprowadziło Forum Odpowiedzialnego Biznesu z organizacjami partnerskimi.

26 maja 2023

„Sektor Technologii wobec ryzyk i szans klimatycznych. Wyzwania inwestycyjne” [ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE CHAPTER ZERO POLAND]

Aktualności FOB

Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprasza do udziału w ostatnim przed wakacjami spotkaniu organizowanym w ramach programu Chapter Zero Poland. Tematem przewodnim wydarzenia będzie rola technologii w działaniach na rzecz ochrony klimatu oraz podejściu inwestorów do kwestii ESG. Partnerem spotkania jest Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych.

25 maja 2023

Wybory do zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Aktualności FOB

Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu działalność opiera się na pracy społecznej swoich członków oraz Zarządu. Zgodnie z naszym Statutem Zarząd Stowarzyszenia i Komisja Rewizyjna wybierane są na trzy lata. 19 czerwca 2023 r., podczas Walnego Zebrania Członków i Członkiń naszego Stowarzyszenia, odbędą się wybory.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc