Aktualności

28 września 2021

PKN ORLEN wspiera zakup nowoczesnego sprzętu dla strażaków

Od Partnerów

Fundacja ORLEN w ramach programu grantowego „ORLEN dla Strażaków” wspiera straż pożarną, m.in. przekazując środki na doposażenie jednostek. Przez ostatnie cztery lata intensywnego rozwijania projektu do Fundacji ORLEN trafiło ponad 13 tysięcy wniosków o dofinansowanie. Do tej pory przyznano ok. 1100 darowizn.

28 września 2021

Zdrowy styl życia dla każdego. Rusza nowa europejska kampania

CSR na świecie

Komisja Europejska rozpoczęła kampanię HealthyLifestyle4All upowszechniającą zdrowy styl życia we wszystkich pokoleniach i grupach społecznych w celu poprawy zdrowia i dobrostanu Europejczyków.

28 września 2021

Obawiamy się zmian klimatycznych

CSR na świecie

86% Polaków wierzy w globalne ocieplenie, a 76% obawia się jego skutków. Mimo iż badani są zdania, że do globalnego ocieplenia przyczyniły się zarówno naturalne zmiany klimatyczne jak i działania człowieka to jednak tylko 16% uważa, że każdy człowiek może mieć wpływ na sytuację klimatyczną. Najwięcej osób (36%) uważa, że realnie przeciw zmianom klimatycznym mogą zrobić najbogatsze kraje świata.

28 września 2021

Mniej elektroodpadów i frustracji konsumentów?

CSR na świecie

Komisja Europejska podjęła ważny krok w walce z elektroodpadami i niedogodnościami dla konsumentów powodowanymi rozpowszechnieniem niekompatybilnych ładowarek do urządzeń elektronicznych. Po latach współpracy z branżą nad dobrowolnym podejściem liczba ładowarek do telefonów komórkowych zmniejszyła się już z 30 do 3…

28 września 2021

Ad Goes Green – zielona inicjatywa wchodzi na plany produkcyjne

Aktualności FOB

Klub Producentów Reklamowych SAR rusza z kolejnymi działaniami dotyczącymi inicjatywy Ad Goes Green. W ramach projektu zostały właśnie opublikowane proekologiczne wytyczne do pracy na planach produkcji reklamowych. Głównym założeniem jest wspólne wdrażanie, testowanie i udoskonalanie tych wytycznych przez branżę po to, aby finalnie powstały normy, które pomogą tak modyfikować proces przygotowania i realizacji filmu, aby był bardziej ekologiczny.

27 września 2021

#OdPOWIEDZialnie z nagrodą specjalną 6. Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”

CSR w Polsce

VI edycja Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” przeszła do historii. Impreza odbywała się w formule hybrydowej i trwała 8 dni (17-24 września 2021). Nagrodę specjalną otrzymał projekt #OdPOWIEDZialnie, realizowany w ramach Programu Partnerstwa FOB. 

24 września 2021

Publiczny park na warszawskim Wilanowie zobowiązaniem klimatycznym Nhood Polska

Od Partnerów

Nhood Polska podczas wydarzenia pod hasłem „Kultura, Natura, Przyszłość” w Pałacu Króla Jana III w Wilanowie uroczyście złożył zobowiązanie klimatyczne – powstanie dwuhektarowego, publicznego parku w ramach projektu Wilanów Park. Dzięki zasadzonej w parku roślinności absorbcja dwutlenku węgla wyniesie 500 kg, a produkcja tlenu 370 kg rocznie.

24 września 2021

Otwarci na dobro

Od Partnerów

Otwarci na dobro to inicjatywa Auchan Retail, która na przełomie września i października odbywa się we wszystkich krajach, w których Auchan prowadzi swoją działalność. Przez cały miesiąc, we wszystkich sklepach Auchan w całej Polsce odbędą się zbiórki żywności na rzecz potrzebujących oraz promowanie idei zdrowego odżywiania oraz wolontariatu pracowniczego.

24 września 2021

PKN ORLEN inwestuje w pierwszą w Polsce lokomotywę na wodór

Od Partnerów

Rozwój przyjaznych środowisku technologii wodorowych wpisuje się w strategię ORLEN2030 zakładającą wzrost znaczenia paliw alternatywnych.

24 września 2021

PKN ORLEN podziękował medalistom Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio

Od Partnerów

W warszawskiej siedzibie PKN ORLEN sportowcy wspierani przez koncern zaprezentowali medale, które wywalczyli na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio. Polscy zawodnicy w stolicy Japonii zdobyli 25 krążków. Aż 17, w tym 5 złotych, 5 srebrnych i 7 brązowych to dorobek stypendystów Fundacji ORLEN.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc