Aktualności

9 września 2021

CEMEX Polska opublikował Deklarację Środowiskową za 2020 rok

Od Partnerów

EMAS to prestiżowy unijny system ekozarządzania i audytu, który skupia organizacje działające w myśl zasad zrównoważonego rozwoju. CEMEX Polska uczestniczy w systemie od 2011 roku i z tej okazji już po raz dziesiąty udostępnia Deklarację Środowiskową, która w tym roku obejmuje wszystkie zakłady cementowe firmy.

8 września 2021

Znamy laureatów nagrody głównej 7. edycji ADAMED SmartUP

Od Partnerów

Podczas tegorocznej gali finałowej programu ADAMED SmartUP poznaliśmy dziesięcioro zdobywców nagrody głównej oraz troje stypendystów, którzy zostali wybrani z grona ubiegłorocznych laureatów. Każda z wyróżnionych osób ma inne zainteresowania badawcze i pozaszkolne, ale łączy je z pewnością jedno – pasja do pogłębiania wiedzy o naukach ścisłych i przyrodniczych.

8 września 2021

Biznes chce zielonej kolei

CSR w Polsce

Postępujące zmiany klimatu skłaniają firmy do poszukiwania bardziej ekologicznych form transportu towarów. Emisyjność jest kryterium, które biznes coraz częściej bierze pod uwagę planując łańcuchy logistyczne. Z raportu przygotowanego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRIS) dla Fundacji ProKolej wynika, że to właśnie w transporcie kolejowym przedsiębiorcy z różnych branż upatrują największych szans na ograniczenie śladu węglowego.

6 września 2021

Wyraź swoją opinię nt. standardów emisji CO2 dla nowych samochodów

CSR w Polsce

14 lipca Komisja Europejska, w ramach pakietu „Fit for 55%”, opublikowała projekt rozporządzenia dot. standardów emisji CO2 dla samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych. Ministerstwo Klimatu i Środowiska zachęca do wyrażenia opinii na temat tego projektu.

6 września 2021

Mateusz Damięcki i Marcin Dorociński laureatami Honorowej Gwiazdy Dobroczynności

CSR w Polsce

Pomagają chorym dzieciom i potrzebującym, troszczą się o ochronę przyrody, walczą o przetrwanie zagrożonych gatunków zwierząt. Są ambasadorami organizacji pozarządowych i nie boją się poruszać ważnych i trudnych tematów w kampaniach społecznych. Dlatego też, za osobiste i wieloletnie zaangażowanie społeczne, Kapituła Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” przyznała w tym roku dwie Nagrody Honorowe – Mateuszowi Damięckiemu i Marcinowi Dorocińskiemu. Laureaci odbiorą statuetki podczas Balu Charytatywnego „Gwiazdy Dobroczynności” – 9 października 2021 r. w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie.

6 września 2021

Grupa ORLEN inwestuje w niskoemisyjne źródła wytwarzania

Od Partnerów

PKN ORLEN i Energa, należąca do Grupy ORLEN, zawarły porozumienie w sprawie finansowania budowy elektrowni gazowo-parowej w Grudziądzu. To kolejny krok w realizacji strategii ORLEN2030 zakładającej rozwój niskoemisyjnych źródeł gazowych i zabezpieczenie systemu elektroenergetycznego opartego na odnawialnych źródłach energii.

6 września 2021

Oto 20 projektów, dzięki którym zadbamy o naszą planetę

Od Partnerów

Co zrobić, aby dać odzieży nowe życie, zamiast ją wyrzucać lub jak przywrócić przedmiotom dawny blask, by ponownie trafiły do obiegu? Odpowiedzią na te pytania są nowatorskie pomysły zgłoszone przez ponad 70 fundacji, stowarzyszeń i bibliotek z całej Polski. Wszystkie w ramach konkursu „GOZpodarne wyzwanie”, który zorganizowała Stena Recycling.

3 września 2021

Ekologiczne wiaty przystankowe

Od Partnerów

Zielony system poprawia mikroklimat miasta, zwraca uwagę na ochronę środowiska w aglomeracjach miejskich i umożliwia markom promocję w ramach społecznej odpowiedzialność reklamy.

3 września 2021

Zmiany w Zarządzie i Radzie Fundacji ING Dzieciom

Od Partnerów

ING Bank Śląski informuje o zmianach w Zarządzie i Radzie Fundacji ING Dzieciom. Na stanowisko Prezes Zarządu została powołana Joanna Dymna-Oszek, a na stanowisko Przewodniczącej Rady – Maja Chabińska-Rossakowska.

3 września 2021

Nauka i zabawa podczas „Lata z CEMEX”

Od Partnerów

CEMEX Polska zorganizował letnie zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz seniorów z okolic swoich zakładów cementowych w Chełmie i Rudnikach. Program „Lato z CEMEX”, realizowany już po raz drugi, stanowi odpowiedź na potrzeby lokalnych społeczności w dobie pandemii Covid-19.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc