Aktualności

3 grudnia 2021

43% przedsiębiorstw z UE dokonało inwestycji związanych z klimatem

CSR na świecie

Potraktowanie przez UE kwestii klimatycznych w sposób priorytetowy przynosi pozytywne rezultaty – 43% przedsiębiorstw z UE już dokonało inwestycji związanych z klimatem. Dla porównania, w USA to zaledwie 28 proc. firm.

3 grudnia 2021

Auchan w Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością

Od Partnerów

Auchan Retail Polska z troską podejmuje liczne działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami – zarówno klientów sieci jak i jej pracowników. Firma realizuje program „Równe szanse w zatrudnieniu” i zachęca sklepy do zatrudniania osób o różnym stopniu niepełnosprawności – dziś to już 529 pracowników sieci na różnych stanowiskach.

3 grudnia 2021

Wolontariat pracowniczy Henkel Polska rośnie w siłę

Od Partnerów

Firma podsumowała, że od 2020 r. polscy pracownicy złożyli 336 projektów na rzecz lokalnych społeczności na łączną kwotę ponad 3,9 mln złotych.

3 grudnia 2021

CEMEX Polska partnerem strategicznym programu „Builder for The Young Architects”

Od Partnerów

Rozpoczęła się kolejna edycja programu edukacyjnego „Builder for The Young Architects”. Na przyszłych architektów czekają m.in.: wykłady, spotkania z przedstawicielami branży budowlanej, a także konkurs pt. „Wyzwanie młodego architekta”. Partnerem strategicznym programu, realizowanego przez Builder Polska i Stowarzyszenie Architektów Polskich, jest CEMEX Polska. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Infrastruktury.

3 grudnia 2021

Recyklomat w piaseczyńskim Auchan

Od Partnerów

Firmy PepsiCo Polska oraz francuska sieć hipermarketów Auchan w ramach wspólnego partnerstwa na rzecz ochrony środowiska postawiły urządzenie do odzysku jednorazowych opakowań po napojach – plastikowych butelek oraz nakrętek z tworzywa sztucznego.

3 grudnia 2021

Od przyszłego roku producentom będą grozić kary za niewłaściwe oznaczanie żywności „bio” i „eko”

CSR w Polsce

Od 2022 roku w Polsce zaczną obowiązywać przepisy dotyczące produkcji i certyfikacji wyrobów ekologicznych. Producenci będą musieli się liczyć z karami za niewłaściwe użycie oznaczeń „bio” lub „eko”, wprowadzanie konsumentów_ek w błąd i fałszywe stylizowanie swoich wyrobów na ekologiczne.

3 grudnia 2021

Katastrofy klimatyczne wywołują ponad trzykrotnie więcej przesiedleń niż konflikty

CSR na świecie

Od 2008 r. ponad 318 mln ludzi na całym świecie zostało „uchodźcami klimatycznymi”; odpowiada to populacji Australii przesiedlanej co roku – wynika ze statystyk Centrum Monitorowania Przemieszczeń Wewnętrznych (IDMC).

2 grudnia 2021

Biedronka łączy seniorów i młodych w ramach Smaków Pokoleń

Od Partnerów

Sieć Biedronka oraz Fundacja Biedronki zacieśniły współpracę ze Zwolnionymi z Teorii – inicjatywą edukacyjną, w ramach której studenci i licealiści realizują projekty społeczne. Biedronka pomoże połączyć młodych ambitnych ludzi z seniorami w przedsięwzięciu poświęconym tematyce odżywiania.

2 grudnia 2021

Stena Recycling przeznaczy 100 milionów złotych na inwestycje w Polsce

Od Partnerów

Obecnie firma inwestuje w proces odzyskiwania baterii i akumulatorów z samochodów oraz wszelkich urządzeń elektronicznych.

2 grudnia 2021

ESG Book. Nowe cyfrowe źródło informacji o zrównoważonym rozwoju

CSR na świecie

W koalicji wspierającej ESG Book jest m.in. Climate Governance Initiative, skupiająca realizowane na całym świecie programy rozwoju kompetencji rad nadzorczych i zarządów w zakresie zmian klimatu, w tym Chapter Zero Poland koordynowane w Polsce przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc